2024-04-18 08:19  -  MKS Jeziorany

W sobotę na Dajtki po bardzo ważne trzy punkty!!!

W SOBOTĘ NA DAJTKI PO BARDZO WAŻNE TRZY PUNKTY!!!

MKS Jeziorany, po ostatnim remisie 1:1 na wyjeździe z Błękitnymi Pasym już pojutrze w sobotę 20 kwietnia 2024 o godz. 16:00 zagra w ramach 22. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24 mecz na wyjeździe na olsztyńskich Dajtkach z UKS Naki Olsztyn (w tym sezonie Naki swoje mecze rozgrywają właśnie na olsztyńskich Dajtkach). Najbliższa trasa z Jezioran na Dajtki wynosi 38 km. Wymiary boiska na Dajtkach wynoszą 106 x 72 m (Boisko Szkolne ze sztuczną murawą na Dajtkach, na którym zagramy w tę sobotę położone jest przy ulicy Żytniej 71). Na boisku ze sztuczną murawą na Dajtkach nasz MKS każdej zimy często gra sparingi.

W pierwszym meczu w rundzie jesiennej obecnego sezonu 2023/24 w sobotę 16 września 2023 MKS Jeziorany niestety przegrał na stadionie w Jezioranach 3:6 z UKS Naki Olsztyn, pomimo tego, że po pierwszej połowie wygrywaliśmy już 3:0 (bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Marceli Kowalski kolejno w 6 minucie z gry i w 13 minucie z rzutu karnego i jedną Przemek Hernik w 33 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla Naki zdobywali trzy Arkadiusz Zwierzyński kolejno w 55, w 85 i w 89 minucie oraz po jednej Kacper Osowski w 46 minucie, Miłosz Kowalski w 57 minucie i Maciej Samoraj w 59 minucie, a w 38 minucie przy stanie 3:0 dla MKS-u Jeziorany nasz zawodnik Marceli Kowalski nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok słupka). MKS kończył ten mecz w dziesiątkę, ponieważ w 68 minucie za faul w środku boiska blisko naszej ławki rezerwowych drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Adam Błaszczyk. Pierwsza połowa tego meczu należała do MKS-u, graliśmy naprawdę dobrze, strzeliliśmy trzy bramki, a mogliśmy tych bramek strzelić więcej, Naki w pierwszej części gry też miało trochę okazji, jednak bardzo dobrze grała nasza defensywa i bardzo dobrze bronił nasz bramkarz Karol Ilczuk.

Natomiast druga połowa w naszym wykonaniu była naprawdę słabo, naprawdę trudno wytłumaczyć, co się stało w tej drugiej połowie, wyglądało to tak, jakby nasi zawodnicy z biegiem czasu opadli już z sił, a szybcy, wybiegani gracze Naki co chwila zagrażali naszej bramce i strzelili nam aż sześć bramek, z cztego cztery z tych bramek strzeili w przeciągu zaledwie 14 minut, a dodatkowo grając w osłabieniu od 68 minuty mieliśmy utrudnione zadanie, żeby odrobić wynik, nikt w naszych szeregach po pierwszej połowie nie wyobrażał sobie tego, że nie wygramy tego spotkania, tymczasem rzeczywistość okazała się inna, przegraliśmy wysoko to spotkanie... Kto wie, jakby zakończyło się to spotkanie, gdyby w 38 minucie tego meczu Marceli Kowalski wykorzystał rzut karny i tym samym podwyższył prowadzenie na 4:0 dla nas, tego się już jednak niestety nigdy nie dowiemy, tak czasami bywa, nawet najlepszym zdarza się nie wykorzystać rzutu karnego. W całym tym meczu MKS Jeziorany oddał 15 strzałów, z czego osiem było celnych i miał dwa rzuty rożne, natomiast Naki w całym tym spotkaniu oddało 28 strzałów, z czego piętnaście było celnych i miało cztery rzuty rożne.

Wcześniej po raz ostani z UKS Naki Olsztyn graliśmy w sezonie 2021/22. W pierwszym meczu sezonu 2021/22 w sobotę 9 października 2021 MKS niestety przegrał na stadionie w Jezioranach z UKS Naki Olsztyn 2:3 (to spotkanie mieliśmy rozegrać na wyjeździe, ale z racji tego, że boisko na Dajtkach, na którym Naki rozgrywają mecze w roli gospodarza nie było dostępne na jesieni, ten mecz został rozegrany na naszym stadionie). Bramki w tym meczu dla MKS zdobywali Patryk Markiewicz w 48 minucie i Adam Błaszczyk w 85 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla Naki zdobywali dwie Mateusz Zawadzki kolejno w 18 i w 59 minucie i jedną Szymon Milewski w 65 minucie. W tym meczu mieliśmy poważne braki kadrowe, a pomimo to byliśmy bliscy zdobycia punktu, co prawda pierwszej połowie tego meczu to Naki przeważało, ale druga była już bardziej wyrównana, nawet to nasz MKS stworzył trochę więcej sytuacji, najbardziej było szkoda, że w 56 minucie przy stanie 1:1 najpierw strzał Kuby Śliwińskiego z pola karnego odbił się od słupka i po chwili Grzegorz Szydłowski z dobitki z bliska przestrzelił obok bramki, kto wie, jakby zakończył się ten mecz, gdyby po tej sytuacji piłka wpadła do bramki, tego się już jednak niestety nigdy nie dowiemy. W całym tym meczu MKS oddał 16 strzałów, z czego 9 było celnych i miał pięć rzutów rożnych, natomiast Naki w całym tym spotkaniu oddało 18 strzałów, z czego 10 było celnych i miało dziewięć rzutów rożnych.

Z kolei w meczu rewanżowym w sezonie 2021/22 w sobotę 14 maja 2022 również na stadionie w Jezioranach MKS zremisował z UKS Naki Olsztyn 3:3 (bramki w tym meczu dla Naki zdobywali dwie Mateusz Zawadzki kolejno w 11 i w 31 minucie oraz jedną Szymon Milewski z rzutu karnego w 88 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla MKS Jeziorany zdobywali po jednej Radek Saramak w 35 minucie, Adam Błaszczyk w 49 minucie z rzutu karnego i Dawid Złotucha w 57 minucie). MKS kończył ten mecz w dziesiątkę, ponieważ w 93 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za niepotrzebną dyskusję z sędzią obejrzał Bartosz Salwowski. Był to naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu, nasi zawodnicy pokazali charakter, bo przegrywając już 0:2 potrafili odrobić straty i do ostatniej minuty walczyć o zwycięstwo. Remis w tym meczu nie krzywdził żadnej ze stron. W pierwszej połowie to goście zdecydowanie przeważali, natomiast w drugiej to MKS stworzył więcej sytuacji. Tak więc obejrzeliśmy bardzo ciekawe, piłkarskie widowisko, w którym padło aż sześć bramek, a równie dobrze, gdyby piłkarze obu drużyn mieli jeszcze lepiej nastawione celowniki to to spotkanie mogłoby się zakończyć remisem 5:5. W całym tym spotkaniu MKS oddał 11 strzałów, z czego sześć było celnych i miał jeden rzut rożny, natomiast Naki w całym tym meczu oddało 20 strzałów, z czego dwanaście było celnych i miało cztery rzuty rożne.

Do tej pory w historii MKS grał z Naki tylko cztery razy- oprócz wspomnianych meczów z sezonu 2021/22 i oprócz wspomnianego meczu z rundy jesiennej obecnego sezonu 2023/24 MKS grał z Naki w sezonie 2019/20- w sobotę 31 sierpnia 2019 na stadionie w Jezioranach. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem MKS-u 3:1 (bramki w tym meczu dla MKS zdobywali Krystian Falkowski w 17 minucie, Adam Błaszczyk w 20 minucie i Marceli Kowalski w 91 minucie, natomiast bramkę dla gości strzelił w 43 minucie z rzutu karnego Patryk Kopciński, natomiast Naki grali od 45 minuty w osłabieniu, ponieważ bezpośrednią czerwoną kartką został ukarany Konrad Makowiecki za brutalny faul na naszym bramkarzu Mateuszu Dobrzyńskim). Był to dobry, solidny mecz w naszym wykonaniu, przez całe spotkanie byliśmy stroną przeważającą, mieliśmy bardzo dużo sytuacji podbramkowych i równie dobrze mogliśmy to spotkanie wygrać dużo, dużo wyżej (w tym spotkaniu MKS oddał 20 strzałów, z czego 13 było celnych i miał 12 rzutów rożnych, natomiast Naki w tym meczu oddali 7 strzałów, z czego 4 były celne i mieli jeden rzuty rożny).

UKS Naki Olsztyn jest to zespół, który powstał w lipcu 2019 roku. W sezonie 2020/21 Naki grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajęły drugie miejsce z dorobkiem 52 punktów a domowe mecze Naki grali na boisku na Dajtkach (16 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki, na własnym boisku Naki w sezonie 2020/21 wygrali dziewięć meczów, dwa zremisowali i jeden przegrali, natomiast na wyjazdach w sezonie 2020/21 Naki wygrali siedem meczów, również dwa zremisowali i trzy przegrali). Natomiast w sezonie 2019/20 Naki swoje mecze rozgrywali na boisku w Klewkach. Z racji tego, że w sezonie 2020/21 Naki zajęły drugie miejsce to normalnie grałyby w barażach o awans o udział w lidze okręgowej, ale z takiego powodu, że Leśnik Nowe Ramuki, który grając razem z Naki w tej grupie zajął pierwsze miejsce zrezygnował z awansu do okręgówki, Naki uzyskali bezpośredni, pierwszy historyczny awans do ligi okręgowej.

Obecnie w tym sezonie UKS Naki Olsztyn zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów (dziesięć zwycięstw, dwa remisy i dziewięć porażek), w tych 21. dotychczasowych spotkaniach Naki strzeliło 54 bramki i straciło 44 bramki, co daje różnicę bramek +10). Na własnym boisku póki co w tym sezonie Naki zdobyło 16 punktów (pięć zwycięstw, jeden remis i cztery porażki, w tych dziesięciu dotychczasowych spotkaniach na własnym terenie Naki strzeliło 25 bramek i straciło 16 bramek, co daje różnicę bramek +9, natomiast na wyjazdach do tej pory w tym sezonie Naki zdobyło również 16 punktów (pięć zwycięstw, jeden remis i pięć porażek, w tych jedenastu dotychczasowych spotkaniach na boiskach rywali Naki strzeliło 29 bramek i straciło 28 bramek, co daje różnicę bramek +1).

Co ciekawe, Naki obecnie w tym sezonie są zespołem z najmniejszą liczbą kartek w całej warmińsko-mazurskiej okręgówce (do tej pory w tym sezonie Naki uzbierało zaledwie 25 żółtych kartek i żadnej czerwonej, na chwilę obecną w tym sezonie żaden zespół z całej warmińsko-mazurskiej okręgówki nie ma tak mało kartek jak Naki).

W tym sezonie 2023/24 Naki osiągało następujące wyniki: w rundzie jesiennej obecnego sezonu 2023/24 kolejno Naki w sobotę 5 sierpnia 2023 wygrało na wyjeździe 4:2 z Błękitnymi Pasym, w niedzielę 13 sierpnia 2023 wygrało na wyjeździe 7:2 z MKS Korsze, w sobotę 19 sierpnia 2023 wygrało na wyjeździe 5:0 z KKS Warmią Olsztyn, w sobotę 26 sierpnia 2023 przegrało na wyjeździe 1:4 z Wilczkiem Wilkowo, w sobotę 2 września 2023 przegrało na wyjeździe 0:2 ze Śniardwami Orzysz, w sobotę 9 września 2023 przegrało na wyjeździe 1:8 z Pisą Barczewo, w sobotę 16 września 2023 wygrało na wyjeździe 6:3 z MKS Jeziorany, w sobotę 23 września 2023 wygrało na wyjeździe 3:1 z Łyną Sępopol, w sobotę 30 września 2023 zremisowało na własnym boisku 2:2 z CWKS Vęgorią Węgorzewo, w sobotę 7 października 2023 przegrało na wyjeździe 0:1 z Victorią Bartoszyce, w sobotę 14 października 2023 przegrało na własnym boisku 3:4 z GKS Stawigudą, w niedzielę 22 października 2023 przegrało na wyjeździe 0:3 z Cresovią Górowo Iławeckie, w sobotę 28 października 2023 wygrało na własnym boisku 4:0 z SKS Gwardią Szczytno, w sobotę 4 listopada 2023 zremisowało na wyjeździe 2:2 z Orlętami Reszel i na zakończenie rundy jesiennej obecnego sezonu 2023/24 w sobotę 11 listopada 2023 Naki wygrało na własnym boisku 3:0 z Czarnymi Olecko.

Natomiast w rundzie wiosennej obecnego sezonu 2023/24 Naki kolejno w sobotę 9 marca 2024 przegrało na własnym boisku 0:3 z Błękitnymi Pasym, w sobotę 16 marca 2024 przegrało na własnym boisku 0:1 z MKS Korsze, w sobotę 23 marca 2024 wygrało na własnym boisku 5:3 z KKS Warmią Olsztyn, w Wielką Sobotę 30 marca 2024 wygrało na własnym boisku 3:0 z Wilczkiem Wilkowo, w niedzielę 7 kwietnia 2024 Naki grając na boisku ze sztuczną trawą w Nidzicy wygrało 5:0 ze Śniardwami Orzysz i w ostatniej kolejce w minioną sobotę 13 kwietnia 2024 Naki przegrało na własnym boisku 0:3 z Pisą Barczewo.

Nasz MKS Jeziorany obecnie zajmuje przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów (sześć zwycięstw, żadnego remisu i czternaście porażek, w 21. dotychczasowych spotkaniach tego sezonu strzeliliśmy 42 bramki i straciliśmy 73 bramki, co daje różnicę bramek -31). Jak widać, póki co w tym sezonie strzeliliśmy dużo mniej bramek od Naki i dużo dużo więcej bramek od nich straciliśmy.

Na własnym boisku do tej pory w tym sezonie zdobyliśmy 15 punktów (pięć zwycięstw, żadnego remisu i pięć porażek, w tych dziesięciu dotychczasowych spotkaniach na własnym terenie strzeliliśmy 32 bramki i straciliśmy 33 bramki, co daje różnicę bramek -1), natomiast na wyjazdach do tej pory w tym sezonie zdobyliśmy zaledwie 4 punkty (jedno zwycięstwo, jeden remis i dziewięć porażek, w tych jedenastu dotychczasowych spotkaniach na boiskach rywali strzeliliśmy 10 bramek i straciliśmy 40 bramek, co daje różnicę bramek -30).

Ze statystycznego punktu widzenia faworytem sobotniego meczu jest Naki, które po ostatnim niepowodzeniu w meczu z Pisą z pewnością zrobi wszystko, żeby się zrehabilitować i zdobyć trzy punkty na własnym terenie. Niewątpliwie czeka nas bardzo trudny mecz z wymagającym rywalem i musimy dać z siebie wszystko, żeby osiągnąć dobry wynik. Jednak jedno jest pewne- jeżeli w tę sobotę przeciwko Naki zagramy tak, jak w ostatnich dwóch meczach wygranym u siebie 5:1 z Czarnymi Olecko i zremisowanym na wyjeździe 1:1 z Błękitnymi Pasym, to mamy dużą szansę, żeby wygrać sobotni mecz!!! My wszyscy wierzymy, że w tę sobotę nasz MKS zagra kolejne bardzo dobre spotkanie i zdobędzie bardzo ważne trzy punkty w kontekście utrzymania się w lidze okręgowej, które jednocześnie by spowodowały, że było by to nasze siódme zwycięstwo w tym sezonie i zarazem nasze drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie!!!

Najlepszym strzelcem póki co w tym sezonie w zespole Naki jest Maciej Samoraj, który do tej pory w tym sezonie zagrał 13 meczów, strzelił w nich 14 bramek i z pewnością to on będzie największym zagrożeniem dla naszej defensywy, nasi obrońcy muszą go dobrze kryć i pilnować.

Scenariusze na tę kolejkę wyglądają następująco- w przypadku zwycięstwa w tę sobotę z Naki możemy awansować na czternaste miejsce w tabeli (stanie się tak, gdy w tej kolejce Wilczek Wilkowo nie wygra na wyjeździe ze Śniardwami Orzysz). W przypadku remisu w tę sobotę z Naki też możemy awansować na czternaste miejsce w tabeli (stanie się tak, gdy Wilczek przegra na wyjeździe z Naki). Natomiast w przypadku porażki w tę sobotę pozostaniemy na przedostatniej, piętnastej pozycji w tabeli. To są jednak tylko rozważania, jeszcze dziewięć meczów zostało do końca tego sezonu, wszystko mamy w swoich rękach, najważniejsze to w tę sobotę zagrać bardzo dobre spotkanie, wrócić do Jezioran z bardzo ważnymi trzema punktami i tym samym zaliczył trzeci ligowy mecz z rzędu bez porażki!!!

W tej chwili jeszcze nie mamy informacji, kto będzie sędziował nasz sobotni mecz z Naki. Gdy tylko otrzymamy taką informację, natychmiast poinformujemy o tym na naszej stronie!!! Poniżej przedstawiamy historię bezpośrednich spotkań między MKS Jeziorany a UKS Naki Olsztyn w XXI wieku:

W tę sobotę zagramy 20 kwietnia, a tak się składa, że pięć lat temu, w 14. kolejce grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej sezonu 2018/19 MKS Jeziorany pod wodzą Andrzeja Kowalczyka wygrał na wyjeździe w Zabielach 4:2 z Wałpuszą 07 Jesionowiec, pomimo tego, że już od pierwszej minuty przegrywał 0:1!!! (bramki w tym meczu dla Wałpuszy zdobywali Damian Musioł w 58 sekundzie i Mateusz Borowski w 82 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Marceli Kowalski w 45+1 i w 73 minucie oraz po jednej Artur Koper w 37 minucie i Krystian Falkowski w 52 minucie), a w 66 minucie tego meczu przy stanie 3:1 dla MKS Krzysiu Kopecki nie wykorzystał rzutu karnego (jego uderzenie z 11 metrów obronił bramkarz Wałpuszy Karol Sygnowski). Powtórka tego wyniku sprzed pięciu lat w Zabielach czyli 4:2 dla MKS-u Jeziorany oczywiście mile widziana w tę sobotę na Dajtkach!!!

(STRZELONE I STRACONE) 11:13, RÓŻNICA BRAMEK -2

Wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy pojutrze w sobotę 20 kwietnia 2024 na godz. 16:00 na Boisko Szkolne ze sztuczną murawą na Dajtki przy ulicy Żytniej 71!!! Wierzymy, że to będzie przepiękna sobota zakończona wygraną naszej drużyny!!!