2024-04-26 23:13  -  MKS Jeziorany

Kolejny nieudany wyjazd dla nas...

KOLEJNY NIEUDANY WYJAZD DLA NAS, PRZEGRYWAMY W OLSZTYNIE 1:3 Z MIEJSCOWĄ KKS WARMIĄ OLSZTYN...

MKS Jeziorany, w dzisiejszy chłodny, raz pochmurny, a raz słoneczny piątek 26 kwietnia 2024 udał się na godz. 17:00 na Stadion Miejski do Olsztyna przy Alei Sybiraków 36 na mecz z miejscową KKS Warmią Olsztyn w ramach 23. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24. Do dzisiejszego meczu MKS przystąpił mocno osłabiony brakami Karola Borowego, Dawida Maciążka, Adama Błaszczyka, Piotra Buczka, Dawida Chomeja, Alana Złakowskiego i Patryka Złakowskiego.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że nasz MKS wygra w Olsztynie i odniesie siódme zwycięstwo w tym sezonie. Niestety, znów nie udało się nam zapunktować na wyjeździe- MKS przegrał 1:3 z miejscową KKS Warmią Olsztyn i poniósł już szesnastą porażkę w tym sezonie.

Bramki dla Warmii dziś zdobywali dwie Paweł Kapusta kolejno w 7 i w 77 minucie oraz jedną Sebastian Puszkar w 33 minucie, natomiast jedyną bramkę dla MKS w dzisiejszym spotkaniu strzelił Marceli Kowalski w 42 minucie.

Pierwsza połowa, po której Warmia prowadziła 2:1 była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy, w niej MKS prezentował się nieźle, jednak koniec końców to rywale okazali się skuteczniejsi o jedną bramkę, w ogóle w pierwszej części gry oba zespoły stworzyły podobną liczbę sytuacji strzeleckich, choć takich klarownych sytuacji to Warmia miała trochę więcej, oprócz tego gospodarze dobrze grali w defensywie.

Druga połowa również była wyrównana, oba zespoły miały swoje sytuacje, niestety nam nie udało się wykorzystać jednej z kilku sytuacji na doprowadzenie do remisu i zemściło się to na nas w 77 minucie, kiedy to gospodarze podwyższyli na 3:1 i po tej bramce do końca spotkania Warmia miała jeszcze parę okazji na podwyższenie wyniku, natomiast nasz zespół nie zdołał już poważnie zagrozić gospodarzom.

Podsumowując dzisiejszy mecz- pomimo porażki, nie było to wcale takie złe spotkanie w naszym wykonaniu, nasi piłkarze walczyli, starali się, jednak niestety koniec końców nie przyniosło to dla nas efektu w postaciu zdobyczy punktowej. Ogólnie cały dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany, oba zespoły miały sporo sytuacji, no może na przekroju całego meczu Warmia miała troszkę więcej tych sytuacji. Najbardziej możemy żałować tych kilku niewykorzystanych okazji na strzelenie wyrównującej bramki przy stanie 2:1 dla Warmii i kto wie, jakbyśmy wykorzystali jedną z tych okazji na doprowadzenie do remisu to wtedy być może zdobylibyśmy jakieś punkty, tego się już jednak niestety nigdy nie dowiemy.

Koniec końców to jednak gospodarze zasłużyli na tą wygraną, strzelili dwie bramki więcej od nas i pokazali, że są wymagającym rywalem, mają w swoim składzie wielu szybkich i zdolnych zawodników i dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Warmia zaliczyła już ósmy mecz ligowy z rzędu bez porażki na własnym boisku, a my niestety dziś zanotowaliśmy dziewiąty mecz ligowy z rzędu na wyjeździe bez zwycięstwa (tak nam nie idzie na wyjazdach w tym sezonie, póki co w tym sezonie na meczach wyjazdowych zdobyliśmy zaledwie cztery punkty) i niestety dzisiejsza nasza porażka znacznie komplikuje nam sytuację w kontekście bezpośredniego utrzymania się w klasie okręgowej. Trzeba też zaznaczyć, że graliśmy dziś osłabieni brakiem kilku podstawowych graczy.

No cóż, do końca tego sezonu zostało jeszcze siedem meczów, wciąż wszystko mamy w swoich rękach i nogach, teraz nie pozostało nam już nic innego jak wyciągnąć odpowiednie wnioski z dzisiejszego spotkania, nie poddawać się i walczyć dalej!!! Dla zespołu KKS Warmii Olsztyn dziękujemy za mecz, gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz MKS-u Jeziorany zagra już w najbliższą środę 1 maja 2024 o godz. 16:00 na stadionie w Jezioranach z Wilczkiem Wilkowo, który jutro, w sobotę 27 kwietnia 2024 zagra na własnym boisku z Pisą Barczewo. My wszyscy wierzymy, że w najbliższą środę nasz MKS przełamie się po trzech z rzędu ligowych meczach bez zwycięstwa i pokona Wilczka na naszej jeziorańskiej ziemi!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali w dzisiejszym meczu z KKS Warmią Olsztyn:

LEGENDA

M.R- Minuty rozegrane,  BR- Bramki strzelone,  As. - Asysty,  St. C - Strzały celne,  St. NC - Strzały niecelne,  WR. - Wykonane rzuty rożne,  FP- Faule popełnione,  FW- Faulowany,  Ż.K - Żółte kartki,  CZ.K - Czerwone kartki

Skład KKS WARMIA OLSZTYN: 99-Remigiusz Gamański (bramkarz), 5-Bartłomiej Stachowski, 10-Sebastian Krzywicki, 3-Dominik Kulas, 9-Filip Bronakowski, 8-Aleksander Czaplicki, 16-Sebastian Puszkar (kapitan- 90 min 17-Mateusz Pik), 21-Aoi Asano (84 min 23-Rafał Dąbkowski), 6-Paweł Karpiniak (60 min 7-Sebastian Śniadach), 20-Paweł Kapusta (90+2 min 22-Konrad Lewandowski), 11-Konrad Laszuk (60 min 18-Krystian Skutnik)

Trener: Adam Kapusta

Skład MKS JEZIORANY: 1-Szymon Stuka (bramkarz), 4-Marcin Rudnicki (67 min 39-Dawid Iwański), 17-Jakub Jankowski, 2-Dominik Żytkiewicz, 15-Filip Brzeziński, 5-Sebastian Bielski (85 min 19-Jakub Kowalczyk), 13-Dominik Niestępski (79 min 14-Oliwier Nawrocki), 23-Bartosz Salwowski (kapitan), 3-Bartosz Szpakowski (40 min 8-Robert Bryk), 10-Kacper Stryjek (85 min 7-Szymon Supiński), 11-Marceli Kowalski

Trener: Paweł Radziwon

Bramki: 1:0 P. Kapusta 7' (WARMIA), 2:0 Puszkar 33' (WARMIA), 2:1 M. Kowalski 42' (MKS), 3:1 P. Kapusta 77' (WARMIA)

Żółte kartki: Laszuk 37' (WARMIA), Stryjek 42' (MKS), Karpiniak 43' (WARMIA), P. Kapusta 67' (WARMIA), Śniadach 84' (WARMIA), Puszkar 90' (WARMIA)

Sędzia: Patryk Grącki (Szczytno- sędzia główny), Jacek Makowski (Olsztyn, asystent 1), Damian Dębski (Olsztyn- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany ubrani w jednolite czerwone stroje (czerwone koszulki z białymi napisami i czerwone spodenki), natomiast piłkarze KKS Warmii Olsztyn występują dziś ubrani w błękitne stroje z czarnymi napisami (błękitne koszulki z czarnymi napisami i błękitne spodenki). Kapitanem Warmii dziś jest Sebastian Puszkar, natomiast kapitanem MKS-u jest dziś Bartosz Salwowski.

3' Dobra akcja naszej drużyny, ale tracimy piłkę przed polem karnym rywali.

4' Faul Marcina Rudnickiego na połowie gospodarzy i nasi rywale wznowią grę od rzutu wolnego.

7' I niestety szybko tracimy bramkę. Gracz Warmii Aoi Asano dośrodkował z lewej strony boiska z 18 metrów w pole karne do swojego kolegi z zespołu Pawła Kapusty i ten strzałem z sześciu metrów pokonuje naszego bramkarza Szymona Stukę. Zatem musimy odrabiać straty.

8' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

8' Faul Dominika Żytkiewicza na 18 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

9' To była dobra okazja dla gospodarzy na strzelenie drugiej bramki!!! Groźnie uderzył z tego rzutu wolnego jeden z graczy Warmii, ale nasz bramkarz popisał się świetną interwencją, wybijając to uderzenie poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla Warmii z prawej strony boiska.

9' Po krótkim rozegraniu tego rzutu rożnego przez gospodarzy dośrodkowanie z 19 metrów gracza Warmii wybija nasz bramkarz.

11' Okazja na wyrównanie dla nas!!! Po rzucie rożnym wykonywanym przez Dominika Niestępskiego z prawej strony boiska najpierw główkował z pola karnego Dominik Żytkiewicz, piłka pozostała w boisku, po chwili strzela z pola karnego Kacper Stryjek, ale po tym jego uderzeniu piłka otarła się o gracza Warmii, wyleciała poza boisko i będzie kolejny rzut rożny dla nas, tym razem z lewej strony boiska.

12' Po tym rzucie rożnym wykonywanym przez Dominika Niestępskiego gospodarze oddalają zagrożenie.

13' Akcja MKSu, ale na koniec Bartek Szpakowski popełnił faul na bramkarzu Warmii Remigiuszu Gamańskim i nasi rywale wznowią grę od rzutu wolnego.

14' Nasz kapitan Bartek Salwowski został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

15' Dobra okazja dla gospodarzy na strzelenie drugiej bramki, nasz bramkarz wybija poza boisko strzał z prawej strony pola karnego gracza Warmii!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla naszych rywali z prawej strony boiska.

16' Marcin Rudnicki blokuje teraz strzał z pola karnego gracza gospodarzy.

18' MKS próbuje wyrównać, ale na razie brakuje nam dogodnych sytuacji podbramkowych.

21' Groźnie było!!! Strzał zza pola karnego gracza Warmii przelatuje w niedużej odległości od słupka naszej bramki!!!

22' Okazja dla gospodarzy, nasz bramkarz odbija strzał z pola karnego gracza gospodarzy!!!

23' Faul Bartka Szpakowskiego w środku boiska i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

24' Jeden z graczy gospodarzy zauważył teraz, że nasz bramkarz jest nieco wysunięty i oddał strzał z dalszej odległości z 23 metrów, ale nasz bramkarz cofnął się i złapał to uderzenie.

25' Dośrodkowanie Sebastiana Bielskiego z rzutu rożnego z lewej strony boiska przelatuje obok bramki gospodarzy.

26' To była dobra okazja na wyrównanie dla nas!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska Kuby Jankowskiego Filip Brzeziński strzela głową z sześciu metrów nad bramką gospodarzy!!!

28' Jeden z graczy gospodarzy powstrzymał teraz Marcelego Kowalskiego we własnym polu karnym czystym wślizgiem. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

29' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dominika Niestępskiego piłka przeszła wszystkich zawodników walczących o piłkę w polu karnym gospodarzy.

31' Dośrodkowanie Marcelego Kowalskiego z prawej strony boiska z 19 metrów wybija głową z własnego pola karnego jeden z graczy gospodarzy.

32' Okazja dla MKS-u, strzela z pola karnego Kacper Stryjek, ale bramkarz gospodarzy rzucił się i złapał to uderzenie.

33' I niestety tracimy drugą bramkę. Kapitan Warmii Sebastian Puszkar strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

34' Przegrywamy już 0:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

35' Dobra okazja dla MKS-u na strzelenie kontaktowej bramki!!! Strzał z prawej strony pola karnego Sebastiana Bielskiego wybija bramkarz gospodarzy!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

36' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Sebastiana Bielskiego wybija bramkarz Warmii.

37' Dominik Niestępski został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas. Dodatkowo jeszcze zawodnik Warmii Konrad Laszuk kopnął piłką w leżącego Dominika i sędzia pokazuje mu za to zachowanie żółtą kartkę- to pierwsza kara indywidualna w dzisiejszym spotkaniu.

38' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego bramkarz gospodarzy wypuścił piłkę z rąk, po czym opuściła ona boisko i będzie rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

39' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dominika Niestępskiego gospodarze z lekkimi problemami wybijają piłkę z własnego pola karnego.

40' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Bartek Szpakowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Robert Bryk.

41' Dośrodkowanie Bartka Salwowskiego z połowy boiska pewnie łapie bramkarz gospodarzy.

42' Mamy pierwszą żółtą kartkę dzisiaj w naszym zespole. Ukarany nią został Kacper Stryjek, który faulem w środku boiska powstrzymał gracza Warmii. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

42' Jest!!! MKS zdobywa kontaktową bramkę!!! Po podaniu Roberta Bryka Marceli Kowalski strzałem z pola karnego pokonuje bramkarza Warmii!!! Brawo panowie, jeszcze walczymy!!!

43' Przegrywamy już tylko 1:2. Gospodarze zaczynają grę ze środka boiska.

43' Jeden z graczy Warmii popełnił teraz faul w ataku na Dominiku Niestępskim i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego. Dodatkowo zawodnik Warmii Paweł Karpiniak otrzymuje żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po gwizdku sędziego.

45' Mamy teraz sporo twardej walki w środku pola.

45+2' To była dobra okazja na wyrównanie dla nas!!! W polu karnym gospodarzy Sebastian Bielski odegrał piłkę do tyłu do Marcelego Kowalskiego i ten oddał mocny strzał, ale łapie to jego uderzenie bramkarz Warmii!!!

45+2' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po niezłej w naszym wykonaniu pierwszej części gry niestety przegrywamy 1:2 z miejscową KKS Warmią Olsztyn. Ogólnie spotkanie jest dość wyrównane z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Wkrótce druga połowa, jeszcze nie wszystko stracone, panowie walczymy do samego końca o trzy punkty!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

KKS WARMIA OLSZTYN                   MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  2                                                           1

STRZAŁY                                9                                                           7

STRZAŁY CELNE                   6                                                           4

STRZAŁY NIECELNE             3                                                           3

RZUTY ROŻNE                       3                                                           8

ZMIANY                                   0                                                           1

FAULE                                     3                                                           6

ŻÓŁTE KARTKI                       2                                                           1

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze KKS Warmii Olsztyn.

48' Strzał zza pola karnego Roberta Bryka odbija bramkarz gospodarzy.

50' Marceli Kowalski był teraz faulowany na połowie rywali i będzie rzut wolny dla nas.

51' Strzał zza pola karnego Roberta Bryka został zablokowany przez gracza gospodarzy.

52' Strzał z 30 metrów Filipa Brzezińskiego przelatuje obok bramki Warmii.

54' Oj mieliśmy teraz sporo szczęścia!!! Dośrodkowanie gracza Warmii z rzutu rożnego z lewej strony boiska trafiło w poprzeczkę naszej bramki!!!

55' Ależ to była okazja na wyrównanie dla nas!!! Po podaniu Marcelego Kowalskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kacper Stryjek, ale bramkarz Warmii rzucił mu się pod nogi i odbił piłkę!!!

56' Kolejna bardzo dobra okazja na wyrównanie dla nas!!! Po podaniu Sebastiana Bielskiego Filip Brzeziński strzela z pierwszej piłki z pola bramkowego obok bramki Warmii!!!

58' Okazja dla gospodarzy, Dominik Niestępski blokuje strzał z pola karnego gracza Warmii.

60' Mamy pierwsze zmiany dzisiaj w zespole gospodarzy: schodzi z boiska Paweł Karpiniak, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Sebastian Śniadach. Schodzi z boiska również Konrad Laszuk, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Krystian Skutnik.

60' To była świetna okazja na wyrównanie dla nas!!! Najpierw strzał z pola karnego Dominika Żytkiewicza broni bramkarz Warmii i po chwili dobitkę Dominika również broni bramkarz Warmii!!!

62' Marceli Kowalski popełnił teraz faul na bramkarzu Warmii i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

64' Strzał z lewej strony pola karnego gracza Warmii łapie nasz bramkarz.

66' Wrzutkę gracza Warmii pewnie łapie nasz bramkarz.

67' Gracz Warmii Paweł Kapusta popełnił teraz faul taktyczny w środku boiska na Marcinie Rudnickim i będzie rzut wolny dla nas. Dodatkowo gracz gospodarzy za to przewinienie na naszym zawodniku ogląda żółtą kartkę.

67' Druga zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Marcin Rudnicki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański.

69' Mieliśmy teraz dużo szczęścia!!! Strzał głową gracza gospodarzy z pięciu metrów przelatuje nad naszą bramką!!!

70' Dośrodkowanie Dominika Niestępskiego z rzutu rożnego z prawej strony boiska wybija głową z własnego pola karnego gracz gospodarzy.

71' To była doskonała okazja na wyrównanie dla nas!!! Po zagraniu Dominika Niestępskiego z prawej strony boiska Marceli Kowalski strzela głową z bliska tuż nad bramką gospodarzy!!!

73' Po dośrodkowaniu gracza Warmii z rzutu rożnego z prawej strony boiska blokujemy strzał z pola karnego gracza gospodarzy, a po chwili jeden z graczy Warmii uderza z pola karnego daleko od naszej bramki.

75' Marceli Kowalski podał piłkę w pole karne rywali, ale tam bramkarz Warmii rzucił się i złapał piłkę przed nadbiegającym Sebastianem Bielskim.

76' Okazja dla gospodarzy, strzał z pola karnego jednego z graczy Warmii przelatuje nad naszą bramką.

77' I niestety tracimy trzecią bramkę. Gracz Warmii Paweł Kapusta strzałem z pola karnego pokonuje naszego bramkarza.

78' Przegrywamy już 1:3. Zaczynamy grę ze środka boiska.

78' Strzał z prawej strony pola karnego gracza Warmii przelatuje obok naszej bramki.

79' Mamy trzecią zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dominik Niestępski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki.

80' Gracz Warmii zderzył się teraz we własnym polu karnym ze swoim bramkarzem, następnie próbował strzelać w kierunku pustej bramki Oliwier Nawrocki, ale sędzia uznał, że to nasz zawodnik popełnił faul przy tej sytuacji i miejscowi rozpoczną grę od rzutu wolnego.

83' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska gracza Warmii jego kolega z zespołu strzela głową z pola karnego daleko od naszej bramki.

84' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną jednego z graczy Warmii. Dodatkowo za strzał już po gwizdku sędziego żółtą kartką zostaje ukarany zawodnik Warmii Sebastian Śniadach.

84' Mamy trzecią zmianę dzisiaj w zespole Warmii: schodzi z boiska Aoi Asano, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Rafał Dąbkowski.

85' Świetna okazja dla gospodarzy na strzelenie czwartej bramki, nasz bramkarz zatrzymał gracza rywali w sytuacji sam na sam!!!

85' Mamy kolejne zmiany dzisiaj w naszym zespole- schodzi z boiska Kacper Stryjek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Szymon Supiński. Schodzi z boiska również Sebastian Bielski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kuba Kowalczyk.

87' MKS stara się jeszcze wrócić do gry, ale gospodarze dobrze się bronią.

89' Nieudana akcja gospodarzy i rozpoczniemy grę od własnej bramki.

90' Mamy czwartą zmianę dzisiaj w zespole Warmii: schodzi z boiska kapitan gospodarzy Sebastian Puszkar, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Mateusz Pik. Opaskę kapitana Sebastian Puszkar przekazał swojemu koledze z zespołu Aleksandrowi Czaplickiemu. Dodatkowo sędzia ukarał jeszcze żółtą kartką schodzącego z boiska Sebastiana Puszkara, najwyraźniej arbiter uznał, że zagrał na czas, zbyt wolno schodząc z boiska. Co ciekawe, póki co w dzisiejszym spotkaniu gospodarze popełnili tylko pięć fauli, a pomimo to otrzymali już aż pięć żółtych kartek.

90+2' Mamy piątą zmianę dzisiaj w zespole Warmii: schodzi z boiska Paweł Kapusta, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Konrad Lewandowski.

90+3' Dobra okazja dla gospodarzy na strzelenie czwartej bramki, nasz bramkarz odbija groźny strzał z pola karnego gracza Warmii!!!

90+5' Strzał z pola karnego Szymona Supińskiego przelatuje nad bramką gospodarzy.

90+6' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 23. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany niestety przegrywa na wyjeździe 1:3 z KKS Warmią Olsztyn.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY                               18                                                         16

STRZAŁY NIECELNE            10                                                          8

RZUTY ROŻNE                       8                                                          11

FAULE                                     5                                                          10

Kibicom, którzy przybyli dziś do Olsztyna na stadion Warmii Olsztyn dziękujemy za wspólne kibicowanie przez cały mecz!!! Gratulujemy rywalom zwycięstwaa wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy już w najbliższą środę 1 maja 2024 na godz. 16:00 na stadion w Jezioranach, gdzie MKS Jeziorany zmierzy się z Wilczkiem Wilkowo!!!