2024-03-18 09:14  -  MKS Jeziorany

Niemoc na wyjazdach wciąż trwa...

NIEMOC NA WYJAZDACH WCIĄŻ TRWA... MKS JEZIORANY PRZEGRAŁ NA WYJEŹDZIE 1:3 Z CRESOVIĄ GÓROWO IŁAWECKIE..

MKS Jeziorany, we wczorajszą zimną, pochmurną i momentami deszczową, a nawet i czasem śnieżną niedzielę 17 marca 2024 udał się na godz. 11:30 do Górowa Iławeckiego na mecz z miejscową Cresovią Górowo Iławeckie w ramach 17. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24. Do wczorajszego meczu MKS przystąpił osłabiony brakami Karola Borowego, Szymona Stuki, Piotra Buczka, Patryka Złakowskiego, Szymona Supińskiego i Alana Złakowskiego.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że nasz MKS przełamie się i po trzech z rzędu ligowych porażkach wygra wczorajszy mecz. Niestety- znów się nie udało- po dość słabym spotkaniu w naszym wykonaniu MKS przegrał z miejscową Cresovią Górowo Iławeckie 1:3 i poniósł dwunastą porażkę w tym sezonie...

Bramki dla Cresovii dziś zdobywali Jakub Gottuk w 21 minucie, Jacek Staszewski w 49 minucie i Radosław Biedulski w 87 minucie, natomiast jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu dla MKS-u Jeziorany strzelił w 75 minucie Marceli Kowalski.

Po przeciętnej w naszym wykonaniu pierwszej części gry przegrywaliśmy 0:1. Pierwsza część gry w ogóle była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na Cresovię, oba zespoły miały swoje okazje, jednak tylko gospodarzom udało się jedną z nich wykorzystać.

Natomiast druga połowa źle się rozpoczęła dla nas, bo w 49 minucie tracimy drugą bramkę i przegrywamy już 0:2. W 75 minucie udało nam się zdobyć kontaktową bramkę za sprawą Marcelego Kowalskiego. Ten sam zawodnik minutę później miał okazję, żeby doprowadzić do remisu, ale z pola karnego przestrzelił obok słupka bramki Cresovii. W 83 minucie nasz bramkarz Kacper Żółkiewicz obronił rzut karny wykonywany przez gracza Cresovii Kamila Szkodę i dzięki temu pozostaliśmy w grze o dobry wynik, jednak niestety, w 87 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie na 3:1 i takim wynikiem zakończył się wczorajszy mecz, a pod koniec meczu, już w doliczonym czasie gry Cresovia miała jedną dobrą okazję na podwyższenie wyniku.

Podsumowując wczorajszy mecz- był to dość słaby mecz w naszym wykonaniu, bez porównania słabszy od tego przegranego 3:5 ze Stawigudą tydzień temu. Co prawda pierwsza połowa w naszym wykonaniu była niezła, ale druga była już dość słaba w naszym wykonaniu, oprócz strzelonej bramki w drugiej części gry nie stworzyliśmy zbyt wielu sytuacji. Co prawda przy odrobinie szczęścia mogliśmy zremisować wczorajszy mecz, ale trzeba uczciwie przyznać, że Cresovia, która może też nie grała jakiejś wielkiej piłki, to była wczoraj zespołem lepszym od nas i wygrała zasłużenie.

Niestety, nie wygląda to ostatnio dobrze, bo wczorajsza porażka była dla nas czwartą z rzędu ligową porażką i zarazem już dwunastą w tym sezonie i musimy jak najszybciej zacząć punktować, żeby myśleć o utrzymaniu się w lidze okręgowej. Tak nam nie idzie na wyjazdach w tym sezonie- póki co w obecnym sezonie na wyjazdach zdobyliśmy tylko trzy punkty w wygranym meczu z Wilczkiem Wilkowo w sobotę 30 września 2023, a resztę wyjazdowych spotkań przegraliśmy. No cóż, pozostało teraz nic innego, jak tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z wczorajszego spotkania, nie poddawać się i walczyć dalej!!! Dla zespołu Cresovii Górowo Iławeckie dziękujemy za mecz, gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz MKS-u Jeziorany jest zaplanowany na najbliższą sobotę 23 marca 2024 na godz. 13:00 na stadionie w Jezioranach z SKS Gwardią Szczytno, która w minioną sobotę 16 marca 2024 niespodziewanie wygrała na własnym boisku 1:0 z Pisą Barczewo, jednak jeszcze dziś nie wiadomo, czy po przerwie zimowej nasze boisko w tę sobotę będzie nadawało się do gry i być może będziemy musieli zagrać na sztucznej murawie w Biskupcu. Za parę dni będziemy dokładnie wiedzieć, gdzie zagramy z SKS Gwardią Szczytno i wtedy poinformujemy o tym na naszej stronie!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali we wczorajszym meczu z Cresovią Górowo Iławeckie.

LEGENDA

M.R- Minuty rozegrane,  BR- Bramki strzelone,  As. - Asysty,  St. C - Strzały celne,  St. NC - Strzały niecelne,  WR. - Wykonane rzuty rożne,  FP- Faule popełnione,  FW- Faulowany,  Ż.K - Żółte kartki,  CZ.K - Czerwone kartki

Skład CRESOVIA GÓROWO IŁAWECKIE: 1-Piotr Gasperowicz (bramkarz), 19-Rafał Gudaniec (65 min 10-Michał Kuźniak), 11-Bartłomiej Zakrzewski, 4-Mateusz Grygo (78 min 15-Cezary Dworzański), 13-Mateusz Łażewski, 2-Sebastian Ciosek, 6-Daniel Wierzbowski (89 min 20-Krzysztof Lipkiewicz), 8-Szymon Staszewski, 17-Jacek Staszewski (kapitan- 70 min 14-Mateusz Kamieniecki), 5-Jakub Gottuk (60 min 23-Kamil Szkoda), 7-Dominik Ciesielski (81 min 9-Radosław Biedulski)

Trener: Mateusz Wierzbowski

Skład MKS JEZIORANY: 1-Kacper Żółkiewicz (bramkarz), 15-Filip Brzeziński, 2-Dominik Żytkiewicz (41 min 11-Marceli Kowalski), 4-Marcin Rudnicki (60 min 6-Robert Bryk), 17-Jakub Jankowski (81 min 13-Jakub Kowalczyk), 5-Dominik Niestępski, 23-Bartosz Salwowski (kapitan), 8-Sebastian Bielski, 10-Kacper Stryjek (65 min 3-Bartosz Szpakowski), 7-Dawid Chomej, 9-Adam Błaszczyk

Trener: Paweł Radziwon

Bramki: 1:0 Gottuk 21' (CRESOVIA), 2:0 Staszewski 49' (CRESOVIA), 2:1 M. Kowalski 75' (MKS), 3:1 Biedulski 87' (CRESOVIA)

Żółte kartki: Brzeziński 5' (MKS), Wierzbowski 52' (CRESOVIA), Rudnicki 54' (MKS), Jankowski 62' (MKS)

Sędzia: Szymon Gałązka (Sępopol- sędzia główny), Piotr Cierpicki (Bartoszyce, asystent 1), Fabian Dudkiewicz (Bartoszyce- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS Jeziorany ubrani w jednolite czerwone stroje (czerwone koszulki z białymi napisami i czerwone spodenki), natomiast piłkarze Cresovii Górowo Iławeckie występują dziś ubrani w jednolite czarne stroje (czarne koszulki z białymi napisami i czarne spodenki). Kapitanem Cresovii jest dziś Jacek Staszewski, natomiast kapitanem MKS-u jest dziś Bartosz Salwowski.

3' Faul Dominika Żytkiewicza w środku boiska i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

5' Filip Brzeziński fauluje teraz gracza Cresovii na 22 metrze od naszej bramki. Będzie rzut wolny dla gospodarzy, a Filip otrzymuje za to zagranie żółtą kartkę.

5' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego gracza gospodarzy pewnie łapie nasz bramkarz Kacper Żółkiewicz.

6' Pierwszy rzut rożny dla Cresovii w dzisiejszym spotkaniu, dośrodkowanie z tego stałego fragmentu gry z prawej strony boiska gracza Cresovii wybija głową z własnego pola karnego jeden z naszych graczy, po chwili Kuba Jankowski blokuje strzał zza pola karnego gracza Cresovii.

7' Bramkarz Cresovii Piotr Gasperowicz wybiegł teraz poza pole karne i wybił piłkę nogą na 20 metrze, następnie przejął ją Dawid Chomej i uderzył bardzo niecelnie.

8' Faul naszego kapitana Bartka Salwowskiego na połowie Cresovii i będzie rzut wolny dla naszych rywali.

9' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną zawodnika MKS-u Sebastiana Bielskiego.

11' Dośrodkowanie Kuby Jankowskiego ze środka boiska trafia prosto w ręce bramkarza gospodarzy. Przypomnijmy, że Kuba Jankowski jest byłym graczem Cresovii Górowo Iławeckie (po raz ostatni w Cresovii Kuba grał w rundzie jesiennej sezonu 2022/23).

13' Dośrodkowanie Bartka Salwowskiego z prawej strony boiska z 18 metrów trafia w ręce bramkarza Cresovii.

14' Ależ mieliśmy teraz szczęście!!! Po błędzie naszej defensywy jeden z graczy Cresovii przestrzelił z 15 metrów tuż nad naszą bramką!!!

15' Jakub Jankowski spóźnił się ze wślizgiem w środku boiska i dość ostro sfaulował gracza gospodarzy. Będzie rzut wolny dla Cresovii, a nasz zawodnik ma naprawdę duże szczęście, że nie otrzymał żółtej kartki za ten faul.

17' Dobra okazja dla nas na objęcie prowadzenia!!! Adam Błaszczyk naciskany przez rywala strzela z pola karnego w ręce bramkarza gospodarzy.

18' Jeden z graczy Cresovii zagrał teraz piłkę ręką blisko naszego pola karnego i sędzia słusznie przyznał nam rzut wolny.

20' Faul Marcina Rudnickiego w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

21' I niestety tracimy bramkę. Gracz Cresovii Kuba Gottuk strzałem z lewej strony pola karnego pokonał naszego bramkarza.

22' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

23' Strzał z pola karnego Adama Błaszczyka został zablokowany przez gracza gospodarzy.

25' Mamy chwilę przerwy w grze, ponieważ leży na boisku jeden z graczy Cresovii.

26' Na szczęście już wszystko w porządku z graczem gospodarzy i wracamy do gry.

27' Faul Dominika Żytkiewicza na 19 metrze i będzie rzut wolny dla Cresovii.

28' Jeden z naszych graczy wybija dośrodkowanie gracza Cresovii z tego rzutu wolnego, po chwili strzał zza pola karnego gracza gospodarzy został zablokowany.

30' Strzela teraz z pola karnego Kacper Stryjek, piłka odbiła się jeszcze od nogi gracza Cresovii, następnie bramkarz gospodarzy rzucił się i złapał tę piłkę.

31' Nasz bramkarz wybił teraz poza boisko wrzutkę z pola karnego gracza Cresovii. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy z prawej strony boiska.

31' To była bardzo dobra okazja dla Cresovii na strzelenie drugiej bramki!!! Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego nasz bramkarz kapitalnie broni strzał głową z pola karnego gracza gospodarzy!!! Jeszcze miejscowi próbowali dobijać, ale jeden z graczy Cresovii popełnił faul w ataku na naszym graczu i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

33' Jeden z graczy Cresovii strzela teraz z prawej strony pola karnego obok naszej bramki.

34' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 22 metrze przez gracza Cresovii i będzie rzut wolny dla nas.

35' Strzał z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego odbił się od stojącego w trzyosobowym murze Daniela Wierzbowskiego, następnie odbił się na polu bramkowym i wyleciał poza boisko. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

35' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Dominika Niestępskiego wybija głową z czwartego metra gracz Cresovii, następnie piłka ponownie spadła pod nogi Dominika, który dośrodkował z lewej strony boiska z 17 metrów w pole karne do Bartka Salwowskiego, ten zgrał piłkę głową w kierunku Adama Błaszczyka i Adaś na piątym metrze atakowany przez rywala już leżąc zdołał oddać strzał, który przeleciał obok słupka bramki gospodarzy.

37' Okazja na wyrównanie dla nas!!! Kuba Jankowski strzela z lewej strony pola karnego obok słupka bramki gospodarzy.

38' Strzał zza pola karnego Sebastiana Bielskiego został teraz zablokowany przez gracza Cresovii.

39' Okazja dla MKS-u!!! Strzela z pola karnego Dawid Chomej, ale bramkarz gospodarzy rzucił się i złapał to uderzenie.

41' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dominik Żytkiewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Marceli Kowalski.

43' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

44' Kuba Jankowski odpychał teraz przeciwnika przy wyskoku do piłki w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

45+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po przeciętnej w naszym wykonaniu pierwszej części gry niestety przegrywamy 0:1 z miejscową Cresovią Górowo Iławeckie. Ogólnie mecz jest dosyć wyrównany, zarówno my jak i gospodarze mieli swoje okazje. Wkrótce druga połowa, my wszyscy wierzymy, że w niej odwrócimy losy tego meczu na swą korzyść!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

CRESOVIA GÓROWO IŁAWECKIE             MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  1                                                           0

STRZAŁY                                6                                                           8

STRZAŁY CELNE                   1                                                           3

STRZAŁY NIECELNE             5                                                           5

RZUTY ROŻNE                       3                                                           1

ZMIANY                                   0                                                           0

FAULE                                     5                                                           7

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                           1

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Cresovii Górowo Iławeckie.

48' Kuba Jankowski popełnił teraz faul z prawej strony boiska na 19 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

49' Dośrodkowanie gracza Cresovii z tego rzutu wolnego wybija z naszego pola karnego Bartek Salwowski i po chwili jeden z graczy Cresovii strzela zza pola karnego obok naszej bramki.

49' I niestety tracimy drugą bramkę. Kapitan Cresovii Jacek Staszewski bardzo ładnym strzałem z prawej strony pola karnego pokonał naszego bramkarza.

50' Przegrywamy już 0:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

51' Strzał zza pola karnego gracza Cresovii przelatuje obok naszej bramki.

52' Gracz Cresovii Daniel Wierzbowski brzydko teraz sfaulował przy linii bocznej Dawida Chomeja. Będzie rzut wolny dla nas, a zawodnik gospodarzy za te przewinienie na naszym zawodniku zasłużenie ogląda żółtą kartkę.

54' Marcin Rudnicki ostro fauluje teraz w środku boiska gracza Cresovii Sebastiana Cioska i nasz zawodnik zasłużenie ogląda żółtą kartkę za to zagranie. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

54' Strzał zza pola karnego Daniela Wierzbowskiego został teraz zablokowany przez gracza gospodarzy.

55' Strzał zza pola karnego Marcina Rudnickiego został zablokowany przez gracza Cresovii.

57' Groźne dośrodkowanie Adama Błaszczyka z prawej strony boiska z 19 metrów łapie bramkarz gospodarzy.

58' Strzał z pola karnego gracza Cresovii został teraz zablokowany przez jednego z naszych graczy. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy z prawej strony boiska.

59' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego faulowany w ataku był Filip Brzeziński i wznowimy grę od rzutu wolnego.

60' Mamy drugą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Marcin Rudnicki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Robert Bryk. Mamy też pierwszą zmianę dzisiaj w zespole Cresovii: schodzi z boiska Jakub Gottuk, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kamil Szkoda.

61' Kuba Jankowski był teraz faulowany na naszej połowie przy linii bocznej i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

62' Kolejny faul Kuby Jankowskiego, tym razem zbyt ostro wszedł w przeciwnika w środku boiska i nasz zawodnik otrzymuje za to zagranie żółtą kartkę. Będzie rzut wolny dla gospodarzy. Trzeba przyznać, że Kuba solidnie zapracował na tę żółtą kartkę, już w pierwszej połowie mógł zostać ukarany przez sędziego.

64' Bartek Salwowski popełnił teraz faul w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla gospodarzy. Mamy chwilę przerwy w grze, ponieważ leży na boisku Daniel Wierzbowski.

65' Na szczęście już wszystko w porządku z Danielem Wierzbowskim i wracamy do gry. Mamy trzecią zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Kacper Stryjek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Bartek Szpakowski. Mamy też drugą zmianę dzisiaj w zespole Cresovii: schodzi z boiska Rafał Gudaniec, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Michał Kuźniak.

68' Dawid Chomej został teraz zablokowany w polu karnym gospodarzy, po chwili Adam Błaszczyk faulował próbującego wyjść z szybką kontrą rywala i Cresovia wznowi grę od rzutu wolnego.

69' Dośrodkowanie gracza Cresovii z prawej strony boiska wylądowało na górnej siatce naszej bramki.

70' Mamy trzecią zmianę dzisiaj w zespole gospodarzy: schodzi z boiska kapitan Cresovii Jacek Staszewski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Mateusz Kamieniecki. Po zejściu z boiska Jacka kapitanem Cresovii został teraz Bartłomiej Zakrzewski.

71' Sebastian Bielski był teraz faulowany na naszej połowie boiska i będzie rzut wolny dla nas.

73' Robert Bryk był teraz faulowany na naszej połowie i wznowimy grę od rzutu wolnego.

75' Jest!!! MKS zdobywa kontaktową bramkę!!! Po dośrodkowaniu ze środka boiska Bartka Salwowskiego Marceli Kowalski z pola karnego przelobował bramkarza Cresovii!!! Brawo panowie, wracamy do gry!!!

76' Przegrywamy już tylko 1:2. Gospodarze zaczynają grę ze środka boiska.

76' Ależ to była okazja na wyrównanie dla nas!!! Marceli Kowalski przestrzelił z lewej strony pola karnego obok słupka bramki gospodarzy!!!

77' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 19 metrze przez gracza gospodarzy i będzie rzut wolny dla nas.

78' Strzał z tego rzutu wolnego Dominika Niestępskiego przelatuje w znacznej odległości nad bramką gospodarzy.

78' Czwarta zmiana dzisiaj w zespole gospodarzy: schodzi z boiska Mateusz Grygo, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Cezary Dworzański.

81' Mamy czwartą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Kuba Jankowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kuba Kowalczyk. Mamy też piątą zmianę dzisiaj w zespole Cresovii: schodzi z boiska Dominik Ciesielski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Radosław Biedulski.

82' I niestety będzie rzut karny dla gospodarzy. Wprowadzony chilę wcześniej na boisko Kuba Kowalczyk sfaulował rywala we własnym polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości, wskazując na jedenasty metr.

83' Nie ma trzeciej bramki dla Cresovii!!! Nasz bramkarz kapitalnie broni rzut karny zawodnika gospodarzy Kamila Szkody!!! Wielkie brawa dla naszego bramkarza za tę interwencję!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy z prawej strony boiska.

84' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego gracza gospodarzy przyjął na klatkę piersiową Marceli Kowalski.

85' Faul Marcelego Kowalskiego w polu karnym Cresovii i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

87' I niestety tracimy trzecią bramkę. Zawodnik Cresovii Radek Biedulski po podaniu od swojego kolegi z zespołu strzałem z prawej strony pola karnego pokonał naszego bramkarza.

87' Przegrywamy 1:3. Zaczynamy grę ze środka boiska.

88' Bartek Salwowski sfaulował teraz w środku boiska gracza Cresovii Szymona Staszewskiego i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

89' Mamy kolejną, już szóstą zmianę dzisiaj w zespole Cresovii: schodzi z boiska Daniel Wierzbowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Krzysztof Lipkiewicz.

90' Nasz bramkarz przerwał teraz groźną akcję gości wybijając piłkę poza pole karne.

90+1' Nasz bramkarz złapał teraz piłkę na linii bramkowej przed nadbiegającym graczem Cresovii.

90+2' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 25 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

90+2' Strzał z tego rzutu wolnego Roberta Bryka odbił się od nogi stojącego na 18 metrze w trzyosobowym murze gracza Cresovii i następnie piłkę z własnego pola karnego wybija Sebastian Ciosek.

90+3' Dobra akcja naszej drużyny, ale tracimy piłkę przed polem karnym rywali.

90+5' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 17. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany niestety przegrywa 1:3 z Cresovią Górowo Iławeckie.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY                               13                                                         14

STRZAŁY NIECELNE             9                                                          10

FAULE                                    14                                                         16

Kibicom, którzy przybyli wczoraj na Stadion Miejski do Górowa Iławeckiego dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! O miejscu rozegrania naszego najbliższego meczu z SKS Gwardią Szczytno poinformujemy niebawem!!!