2024-03-24 18:39  -  MKS Jeziorany

Zaczęło się dobrze, skończyło się bardzo źle...

ZACZĘŁO SIĘ DOBRZE, SKOŃCZYŁO SIĘ BARDZO ŹLE... MKS PRZEGRYWA Z SKS GWARDIĄ SZCZYTNO 2:6, POMIMO TEGO, ŻE PROWADZIŁ DO 19 MINUTY 1:0.

MKS Jeziorany, we wczorajszą chłodną, pochmurną i momentami deszczową sobotę 23 marca 2024 o godz. 13:00 zagrał w ramach 18. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24 mecz na stadionie w Jezioranach z SKS Gwardią Szczytno.

Jak zawsze wspaniała atmosfera na naszym stadionie, licznie zgromadzeni nasi kibice. Do wczorajszego meczu MKS przystąpił mocno osłabiony brakami Kacpra Żółkiewicza, Oliwiera Nawrockiego, Alana Złakowskiego, Patryka Złakowskiego, Kuby Kowalczyka i Szymona Supińskiego. Trzeba też podkreślić, że wczoraj do Jezioran przyjechało sporo kibiców Gwardii, którzy przez całe spotkanie bardzo kulturalnie kibicowali i stworzyli świetną atmosferę na trybunach.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że MKS pokona Gwardię i odniesie szóste zwycięstwo w tym sezonie. Niestety, znów się nie udało- pomimo tego, że MKS prowadził 1:0 do 11 minuty ostatecznie przegrał z Gwardią aż 2:6 i poniósł już trzynastą porażkę w tym sezonie.

Bramki dla MKS zdobywali Dawid Chomej z rzutu karnego w 11 minucie i Marceli Kowalski w 90 minucie, natomiast bramki dla Gwardii zdobywali dwie Arkadiusz Wnuk kolejno w 28 i w 64 minucie, dwie Michał Kwiecień kolejno w 39 i w 52 minucie oraz po jednej Jacek Jodełka w 20 minucie i Jakub Kulesik z rzutu karnego w 73 minucie.

Początek meczu kompletnie nic nie zapowiadał tego, że to się tak źle zakończy dla naszej drużyny, prowadziliśmy 1:0 do 19 minuty, i do momentu straty bramki na 1:1 nasza gra wyglądała naprawdę dobrze, później nasza gra też jakoś źle nie wyglądała, w ogóle w pierwszej połowie Gwardia wykorzystała praktycznie wszystkie swoje sytuacje, natomiast my oprócz strzelonej bramki z rzutu karnego byliśmy nieskuteczni.

Druga połowa w naszym wykonaniu była już dużo słabsza, w niej rywale strzelili trzy kolejne bramki i mieli jeszcze trochę sytuacji do strzelenia bramek, natomiast nasz zespół w drugiej części gry nie miał już zbyt wielu dogodnych okazji, udało się nam jedynie strzelić drugą bramkę na sam koniec meczu gdy już było pewne, że przegramy to spotkanie.

Podsumowując wczorajszy mecz- w pełni zasłużone wysokie zwycięstwo Gwardii, ale wszystko mogło by się inaczej ułożyć, gdybyśmy w pierwszej połowie wykorzystali swoje sytuacje to wszystko mogło by się inaczej potoczyć, a tak niestety przegrywamy wysoko dzisiejsze spotkanie, w drugiej połowie chcemy szybko odrobić straty, ale tracimy czwartą bramkę, która podcina nam skrzydła i powoduje, że ciężko nam już wrócić do gry. Gwardia po ostatnim niespodziewanym zwycięstwie 1:0 nad Pisą Barczewo dziś tylko potwierdziła że jest wymagającym rywalem i trzeba się z nią liczyć.

Naprawdę ciężko powiedzieć, co jest przyczyną tak słabych naszych wyników w tym sezonie, była to dla nas już piąta z rzędu ligowa porażka i kolejne bardzo ważne punkty w kontekście utrzymania się w okręgówce nam uciekają, musimy zacząć punktować jak najszybciej, żeby się utrzymać w okręgówce. No cóż, tak nie raz jest, że jak nie idzie to nie idzie, pozostało nam teraz nic innego, jak przeanalizować wczorajsze spotkanie, wyciągnąć odpowiednie wnioski, nie poddawać się i walczyć dalej, do końca sezonu zostało jeszcze dwanaście meczów, wciąż wszystko mamy w swoich rękach!!! Dla zespołu SKS Gwardii Szczytno dziękujemy za mecz, gratulujemy wczorajszego zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz ligowy MKS Jeziorany rozegra już w najbliższą Wielką Sobotę 30 marca 2024 o godz. 15:00 na wyjeździe z Orlętami Reszel, które wczoraj przegrały na wyjeździe 0:4 z Pisą Barczewo. My wszyscy wierzymy, że nasz MKS przełamie się po ostatnich niepowodzeniach i w najbliższą sobotę wygra w Reszlu!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali we wczorajszym meczu z SKS Gwardią Szczytno:

Skład MKS JEZIORANY: 1-Karol Borowy (bramkarz), 11-Marceli Kowalski, 18-Dawid Maciążek (67 min 17-Jakub Jankowski), 16-Filip Brzeziński, 14-Bartosz Salwowski (kapitan), 3-Bartosz Szpakowski (57 min 4-Marcin Rudnicki), 5-Sebastian Bielski, 6-Piotr Buczek (69 min 8-Dominik Niestępski), 7-Dawid Chomej (77 min 15-Robert Bryk), 12-Kacper Stryjek (77 min 2-Dawid Iwański), 9-Adam Błaszczyk

Trener: Paweł Radziwon

Skład SKS GWARDIA SZCZYTNO: 99-Paweł Skrajny (bramkarz), 5-Maciej Puszko, 96-Maciej Magnuszewski, 10-Rafał Krajza (kapitan), 13-Michał Zaborowski (63 min 18-Maksymilian Michalczak), 3-Przemysław Ciebień (77 min 21-Maciej Hiliński), 8-Gabriel Sachajczuk, 7-Jacek Jodełka, 11-Jakub Kulesik, 6-Michał Kwiecień, 9-Arkadiusz Wnuk

Trener: Mariusz Korczakowski

Bramki: 1:0 Chomej 11' (MKS)-  z rzutu karnego, 1:1 Jodełka 20' (GWARDIA), 1:2 Wnuk 28' (GWARDIA), 1:3 Kwiecień 39' (GWARDIA), 1:4 Kwiecień 52' (GWARDIA), 1:5 Wnuk 64' (GWARDIA), 1:6 Kulesik 73' (GWARDIA)- z rzutu karnego, 2:6 M. Kowalski 90' (MKS)

Żółte kartki: Maciążek 13' (MKS), M. Kowalski 19' (MKS), Sachajczuk 37' (GWARDIA), Buczek 50' (MKS), Michalczak 77' (GWARDIA), Bielski 78' (MKS)

Sędzia: Błażej Głowacki (Reszel- sędzia główny), Mateusz Niedzielski (Olsztyn- asystent 1), Mateusz Ostapczuk (Bartoszyce- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze SKS Gwardii Szczytno ubrani w jednolite czerwone stroje (czerwone koszulki z białymi napisami i czerwone spodenki), natomiast piłkarze MKS-u Jeziorany występują dziś ubrani w turkusowo-niebieskie stroje (turkusowe koszulki z logiem firmy Domdrev i czarnymi napisami i niebieskie spodenki). Po raz ostatni w takich strojach nasi piłkarze grali w rundzie jesiennej sezonu 2019/20.

2' Pierwsza okazja dla nas, strzał zza pola karnego Adama Błaszczyka przelatuje obok słupka bramki gości.

3' Sebastian Bielski został teraz zablokowany w polu karnym Gwardii. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

4' Dośrodkowanie Piotra Buczka z tego rzutu rożnego zostało wybite przez gracza gości.

5' Bartek Szpakowski był teraz faulowany na 22 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

6' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Piotra Buczka strzał z pola karnego Dawida Chomeja został zablokowany.

7' Marceli Kowalski popełnił teraz faul z lewej strony boiska przy linii bocznej na 19 metrze i będzie rzut wolny dla Gwardii.

8' Strzał z tego rzutu wolnego gracza Gwardii łapie nasz bramkarz Karol Borowy.

10' Dawid Chomej został teraz sfaulowany w polu karnym gości przez bramkarza Gwardii Pawła Skrajnego i co? Będzie rzut karny dla nas!!! Doskonała sytuacja na objęcie prowadzenia!!!

11' Jest!!! MKS wychodzi na prowadzenie!!! Dawid Chomej precyzyjnym strzałem z tego rzutu karnego pokonuje bramkarza Gwardii!!! Brawo panowie!!!

11' Wygrywamy 1:0. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

13' Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany nią został zawodnik MKS-u Dawid Maciążek za faul w środku boiska. Będzie rzut wolny dla gości.

14' Strzał z tego rzutu wolnego gracza Gwardii przelatuje obok słupka naszej bramki.

15' Bartek Salwowski zagrał teraz w pole karne, ale tam bramkarz gości okazał się szybszy i złapał piłkę przed nadbiegającym Adamem Błaszczykiem.

17' Trzeba przyznać, że póki co nasza gra wygląda naprawdę dobrze, prowadzimy i szukamy sytuacji do podwyższenia prowadzenia.

19' Piotr Buczek spóźnił się teraz ze wślizgiem i sfaulował w środku boiska gracza gości. Będzie rzut wolny dla Gwardii, a dodatkowo za jakieś dyskusje żółtą kartką został ukarany zawodnik MKS-u Marceli Kowalski.

20' I niestety goście doprowadzają do remisu. Po tym rzucie wolnym zawodnik Gwardii Jacek Jodełka strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

21' I mamy remis 1:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

21' Mamy przerwę w grze, ponieważ jakiegoś urazu doznał bramkarz Gwardii Paweł Skrajny.

25' Na szczęście już wszystko w porządku z bramkarzem Gwardii i wracamy do gry.

26' Nasz bramkarz wybił teraz piłkę nogą przed nadbiegającym graczem gości poza boisko i będzie jeszcze rzut rożny dla Gwardii z prawej strony boiska.

27' Po tym rzucie rożnym Gwardii oddalamy zagrożenie,

27' Strzał z 18 metrów jednego z graczy gości został zablokowany przez naszego gracza.

28' I niestety rywale wychodzą na prowadzenie. W naszym polu karnym gracz Gwardii Arek Wnuk minął naszego bramkarza i skierował piłkę do naszej bramki.

29' Przegrywamy 1:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

31' Marceli Kowalski popełnił teraz faul przy wyskoku do piłki na połowie rywali blisko linii boiska i będzie rzut wolny dla Gwardii.

33' Nieudana akcja naszej drużyny i goście wznowią grę od bramki.

35' Strzał z linii pola karnego Sebastiana Bielskiego łapie bramkarz gości.

36' Dobre uderzenie z 17 metrów Bartka Salwowskiego łapie bramkarz Gwardii.

37' Żółtą kartką został teraz ukarany zawodnik Gwardii Szczytno Gabriel Sachajczuk za celowe zagranie piłki ręką w środku boiska. Będzie rzut wolny dla nas.

40' Dobra okazja dla nas!!! Strzał z pola karnego Adama Błaszczyka przelatuje w niedużej odległości nad bramką rywali!!!

41' Marceli Kowalski został teraz brzydko sfaulowany na 21 metrze z lewej strony boiska i będzie rzut wolny dla nas.

41' Ładnie przymierzył z tego rzutu wolnego Bartek Salwowski, ale bramkarz Gwardii rzucił się i odbił to uderzenie, po chwili jego kolega z zespołu Kuba Kulesik wybił piłkę nogą z własnego pola karnego

42' Kacper Stryjek został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

44' Bartek Salwowski wyrzucił teraz piłkę z autu prosto w ręce bramkarza gości.

45' To mogła być doskonała sytuacja dla nas, ale jeden z graczy Gwardii ściągnął piłkę spod nogi Adama Błaszczyka na piątym metrze!!!

45+1' Po wyrzucie z autu Bartka Salwowskiego uderza głową Marceli Kowalski, ale zbyt lekko i bramkarz gośći pewnie łapie piłkę.

45+2' Faulowany w środku boiska był Filip Brzeziński i wznowimy grę od rzutu wolnego.

45+2' Teraz to Marceli Kowalski w środku boiska przy linii bocznej zagrał nakładką i goście rozpoczną grę od rzutu wolnego.

45+2' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po dość dobrej w naszej wykonaniu pierwszej części gry niestety przegrywamy z SKS Gwardią Szczytno 1:3. Pomimo tego, że przegrywamy dwiema bramkami, to nasza gra wcale nie wygląda źle, wręcz przeciwnie, momentami gramy całkiem dobrze, tylko problem w tym, że oprócz strzelonej bramki z rzutu karnego nie wykorzystujemy swoich sytuacji, a Gwardia wykorzystała praktycznie wszystkie swoje sytuacje. Wkrótce druga połowa, panowie nie poddajemy się i walczymy do końca o jak najlepszy wynik!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                         SKS GWARDIA SZCZYTNO

BRAMKI                                 1                                                           3

STRZAŁY                               8                                                           6

STRZAŁY CELNE                  5                                                           4

STRZAŁY NIECELNE            3                                                           2

RZUTY ROŻNE                      1                                                           1

ZMIANY                                  0                                                           0

FAULE                                     7                                                           6

ŻÓŁTE KARTKI                       2                                                           1

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany.

48' Zaczyna padać deszcz, w ogóle mokra murawa dziś utrudnia obu zespołom dokładne rozgrywanie piłki.

50' Filip Brzeziński popełnił teraz faul blisko pola karnego Gwardii i goście wznowią grę od rzutu wolnego. Za niepotrzebne utrudnianie wznowienia gry żółtą kartką zostaje ukarany zawodnik MKS-u Piotr Buczek.

51' Dawid Maciążek był teraz faulowany w ataku przez gracza gości i wznowimy grę od rzutu wolnego.

52' I niestety tracimy czwartą bramkę. Po błędzie naszego bramkarza zawodnik Gwardii Michał Kwiecień skierował piłkę do naszej bramki.

53' Przegrywamy już 1:4. Zaczynamy grę ze środka boiska.

54' To była dobra okazja na drugą bramkę dla nas!!! Strzał zza pola karnego Dawida Chomeja przelatuje tuż nad bramką gości!!!

57' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Bartek Szpakowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Marcin Rudnicki.

58' Dośrodkowanie Piotra Buczka ze środka boiska łapie bramkarz gości.

59' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 22 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

59' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego mamy lekkie zamieszanie w polu karnym gości, po chwili strzela z pola karnego Dawid Chomej, ale bramkarz Gwardii rzucił się i odbił to uderzenie.

60' Strzał zza pola karnego Filipa Brzezińskiego przelatuje nad bramką gości.

61' Okazja dla Gwardii na piątą bramkę, nasz bramkarz odbija strzał z lewej strony pola karnego.

62' Po dośrodkowaniu Piotra Buczka z tego rzutu rożnego najpierw z pola karnego główkował Bartek Salwowski, bramkarz gości wybija piłkę, po chwili próbujący dobijać Marceli Kowalski zderzył się z bramkarzem Gwardii i obaj leżą na boisku.

63' Na szczęście zarówno Marcelemu, jak i zawodnikowi gości nic poważnego się nie stało i możemy grać dalej, przy tej sytuacji sędzia uznał, że to Marceli popełnił faul i przyjezdni wznowią grę od rzutu wolnego. I mamy pierwszą zmianę dzisiaj w zespole Gwardii: schodzi z boiska Michał Zaborowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Maksymilian Michalczak.

63' Faul Piotra Buczka w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości.

64' Jeden z graczy Gwardii z tego rzutu wolnego oddał mocny strzał i nasz bramkarz z trudem wybił to uderzenie ponad poprzeczkę!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla gości z lewej strony boiska.

64' I niestety tracimy piątą bramkę. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego jednego z graczy Gwardii jego kolega z zespołu Arek Wnuk strzałem głową z sześciu metrów pokonuje naszego bramkarza.

65' Przegrywamy już 1:5. Zaczynamy grę ze środka boiska.

66' Strzał zza pola karnego Sebastiana Bielskiego przelatuje nad bramką gości.

67' Druga zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dawid Maciążek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kuba Jankowski.

69' Mamy trzecią zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Piotr Buczek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dominik Niestępski.

69' W bardzo dobrej sytuacji w naszym polu karnym znalazł się jeden z graczy Gwardii, na nasze szczęście sędzia odgwizdał spalonego.

70' Okazja dla MKS-u, po zagraniu Dawida Chomeja Marceli Kowalski strzela z pola karnego obok bramki gości.

72' I niestety będzie rzut karny dla gości po faulu Bartka Salwowskiego we własnym polu karnym.

73' Niestety tracimy kolejną bramkę. Z tego rzutu karnego zawodnik Gwardii Kuba Kulesik precyzyjnym strzałem pokonuje naszego bramkarza.

73' Przegrywamy już 1:6. Zaczynamy grę ze środka boiska.

74' Adam Błaszczyk został teraz sfaulowany w środku pola i będzie rzut wolny dla nas.

76' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

77' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 23 metrze z lewej strony boiska przez gracza gości Maksymiliana Michalczaka. Będzie rzut wolny dla nas, a zawodnik Gwardii za to przewinienie na Dawidzie ogląda żółtą kartkę. Mamy kolejne zmiany dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Kacper Stryjek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański. Schodzi z boiska również Dawid Chomej, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Robert Bryk. I mamy też drugą zmianę dzisiaj w naszym zespole gości: schodzi z boiska Przemysław Ciebień, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Maciej Hiliński.

77' Z tego rzutu wolnego Bartek Salwowski dośrodkował w pole karne gości i tam główkował Marceli Kowalski, ale piłka przeszła jeszcze po plecach gracza Gwardii, wyleciała poza boisko i będzie rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

78' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego Piotra Buczka wybija głową z własnego pola bramkowego gracz Gwardii, goście wychodzą z szybką kontrą, ale przerwał ją brzydkim faulem w środku pola zawodnik MKS-u Sebastian Bielski. Będzie rzut wolny dla gości, a Sebastian za to przewinienie zasłużenie otrzymuje żółtą kartkę.

80' Naprawdę słabo wygląda nasza gra w drugiej połowie, przegrywamy już wysoko, i do tego w drugiej części gry sami nie stwarzamy zbyt wielu sytuacji.

82' Strzał z lewej strony boiska z 19 metrów Kuby Jankowskiego został zablokowany przez gracza gości.

84' Strzela z pola karnego Adam Błaszczyk, ale bramkarz gości rzucił się i złapał piłkę.

86' Strzał zza pola karnego Dawida Iwańskiego przelatuje obok bramki Gwardii.

87' Gracz gości Arek Wnuk oddał teraz strzał z dystansu z około 30 metrów, ale nasz bramkarz łapie to uderzenie.

88' Nasz bramkarz wybiegł teraz poza pole karne i na 18 metrze wybijając piłkę trafił w nią zawodnika gości, który następnie oddał strzał z lewej strony pola karnego, ale nasz bramkarz złapał to uderzenie.

90' Jest!!! MKS zdobywa drugą bramkę!!! Po dośrodkowaniu Kuby Jankowskiego z rzutu rożnego z lewej strony boiska Marceli Kowalski strzałem głową z siedmiu metrów pokonuje bramkarza gości!!! Brawo panowie!!! I to już koniec meczu, sędzia nie pozwoli gościom wznowić gry ze środka boiska.

90+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 18. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany niestety przegrywa na stadionie w Jezioranach 2:6 z SKS Gwardią Szczytno.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY                              16                                                         14

STRZAŁY CELNE                  9                                                          11

FAULE                                    13                                                         11

Naszym kibicom, którzy przybyli wczoraj na stadion w Jezioranach dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulujemy gościom zwycięstwa i serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany na kolejny mecz ligowy w Wielką Sobotę 30 marca 2024 na godz. 15:00 na Stadion Miejski do Reszla przy ulicy Mikołaja Kopernika 12, gdzie nasz MKS zmierzy się z miejscowymi Orlętami Reszel!!!