2024-03-31 12:37  -  MKS Jeziorany

Byliśmy bliscy przełamania się w Reszlu!!!

BYLIŚMY BLISCY PRZEŁAMANIA SIĘ W RESZLU!!! PO BARDZO DZIELNEJ I AMBITNEJ WALCE DO OSTATNIEJ MINUTY NIESTETY MKS PRZEGRYWA Z MIEJSCOWYMI ORLĘTAMI RESZEL 0:1...

MKS Jeziorany, we wczorajszą przepiękną słoneczną i bardzo ciepłą Wielką Sobotę 30 marca 2024 udał się na godz. 15:00 do Reszla na mecz z miejscowymi Orlętami Reszel w ramach 19. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24. Do wczorajszego meczu MKS przystąpił osłabiony brakami Karola Borowego, Piotra Buczka, Sebastiana Bielskiego, Dawida Maciążka, Alana Złakowskiego, Patryka Złakowskiego i Szymona Supińskiego.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że nasz MKS przełamie się i po pięciu z rzędu ligowych porażkach wygra wczorajszy mecz. Niestety, pomimo tego, że nasz MKS zagrał bardzo dobre spotkanie i bardzo dzielnie powalczył do ostatniej minuty z wiceliderem grupy na jego terenie, to niestety przegrał z miejscowymi Orlętami Reszel 0:1 i poniósł czternastą porażkę w tym sezonie...

Jedyną bramkę we wczorajszym spotkaniu dla Orląt strzelił w 10 minucie z rzutu karnego Paweł Romańczuk. Pierwsza połowa wczorajszego spotkania była całkiem dobra w naszym wykonaniu, co prawda rywale przeważali, ale oprócz strzelenia tej jednej bramki z rzutu karnego nie mieli jakieś ogromnej ilości dobrych sytuacji podbramkowych, a my bardzo dobrze graliśmy w obronie i sami mieliśmy parę okazji.

Natomiast druga połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, przez długie jej fragmenty przeważaliśmy i mieliśmy sporo okazji, z kolei rywale w drugiej części gry nie mieli zbyt wielu dobrych okazji, tylko jak na złość w drugiej połowie zabrakło nam strzelenia choćby jednej bramki.

Podsumowując wczorajszy mecz- było to naprawdę dobre spotkanie w naszym wykonaniu, przez większość wczorajszego meczu na boisku w ogóle nie było widać tego, że Orlęta obecnie są wiceliderem naszej grupy, a nasz MKS zajmuje przedostatnie miejsce w grupie. Na tle tak silnego rywala, który wczoraj nie pokazał zbyt wiele jak na wicelidera naszej grupy wypadliśmy naprawdę dobrze, graliśmy bardzo dobrze w obronie i sami stworzyliśmy trochę sytuacji.

I patrząc dokładnie na przebieg całego wczorajszego meczu to nie zasłużyliśmy na porażkę, remis byłby najbardziej sprawiedliwym wynikiem, ale taka jest piłka, liczy się to co w sieci, rywale koniec końców okazali się o jedną bramkę skuteczniejsi od nas i dlatego wygrali to spotkanie. Kto wie, jakby potoczył się wczorajszy mecz, gdybyśmy chwilę przed bramką z rzutu karnego dla Orląt przy stanie 0:0 w 9 minucie wykorzystali dobrą okazję na objęcie prowadzenia, tego się już jednak niestety nigdy nie dowiemy.

Wiadomo, że koniec końców nie mamy większych powodów do radości, bo przegrywamy kolejny mecz, nie zdobywamy żadnego punktu, ale jedno jest pewne- wczoraj nasi piłkarze tylko pokazali, że nawet z najlepszymi mogą dzielnie walczyć i z taką grą jak wczoraj w końcu zaczniemy punktować!!! Tak więc pomimo porażki nasi piłkarze mogli opuścić boisko z mocno podniesioną głową, bo bardzo mocno postraszyli lidera grupy na jego terenie, bardzo ambitnie walczyli do ostatniej minuty i zrobili wszystko co możliwe, żeby osiągnąć dobry wynik. Postawa naszych piłkarzy we wczorajszym meczu zasługuje na słowa uznania. No cóż, pozostało teraz nic innego, jak tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z wczorajszego spotkania, nie poddawać się i walczyć dalej, do końca sezonu zostało jeszcze jedenaście meczów, wciąż wszystko mamy w swoich rękach i nogach!!! Dla zespołu Orląt Reszel dziękujemy za mecz, gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz MKS-u Jeziorany zagra już w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2024 o godz. 15:00 na stadionie w Jezioranach z Czarnymi Olecko, którzy wczoraj zremisowali na własnym boisku 0:0 z Pisą Barczewo. My wszyscy wierzymy, że w najbliższą sobotę nasz MKS w końcu się przełamie i sięgnie po trzy punkty!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali we wczorajszym meczu z Orlętami Reszel.

LEGENDA

M.R- Minuty rozegrane,  BR- Bramki strzelone,  As. - Asysty,  St. C - Strzały celne,  St. NC - Strzały niecelne,  WR. - Wykonane rzuty rożne,  FP- Faule popełnione,  FW- Faulowany,  Ż.K - Żółte kartki,  CZ.K - Czerwone kartki

Skład ORLĘTA RESZEL: 22-Jarosław Doborzyński (bramkarz), 13-Gabriel Ciski, 10-Wiktor Sawicki, 4-Paweł Miłoszewski, 3-Jarosław Bochno, 19-Patryk Butkiewicz (46 min 16-Adam Makarewicz), 15-Grzegorz Goszcz (60 min 6-Jakub Janowski), 17-Maksymilian Gutowski, 7-Bartosz Markisz (65 min 21-Bartłomiej Luchowski), 8-Paweł Romańczuk (kapitan), 14-Mateusz Bruj (82 min 20-Przemysław Luchowski)

Trener: Paweł Miłoszewski

Skład MKS JEZIORANY: 1-Szymon Stuka (bramkarz), 4-Marcin Rudnicki (80 min 39-Dawid Iwański), 17-Jakub Jankowski, 15-Filip Brzeziński, 23-Bartosz Salwowski (kapitan), 13-Dominik Niestępski, 11-Marceli Kowalski, 7-Dawid Chomej (46 min 3-Bartosz Szpakowski), 6-Robert Bryk (85 min 14-Oliwier Nawrocki), 9-Adam Błaszczyk, 10-Kacper Stryjek (71 min 2-Dominik Żytkiewicz)

Trener: Paweł Radziwon

Bramki: 1:0 Romańczuk 10' (ORLĘTA)- z rzutu karnego

Żółte kartki: Brzeziński 57' (MKS), Janowski 63' (ORLĘTA), Ciski 71' (ORLĘTA), Stryjek 71' (MKS), Bochno 78' (ORLĘTA), Janowski 87' (ORLĘTA)

Czerwona kartka: Janowski 87' (ORLĘTA)- za drugą żółtą.

Sędzia: Paweł Aptowicz (Iława- sędzia główny), Monika Piekarska-Aptowicz (Olsztyn, asystent 1), Gabriela Dymidziuk (Kętrzyn- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS Jeziorany ubrani w jednolite czerwone stroje (czerwone koszulki z białymi napisami i czerwone spodenki), natomiast piłkarze Orląt Reszel występują dziś ubrani w niebieskie stroje (niebieskie koszulki z białymi napisami i niebieskie spodenki). Kapitanem Orląt dziś jest Paweł Romańczuk, natomiast kapitanem MKS-u dziś jest Bartosz Salwowski.

3' Dośrodkowanie jednego z naszych graczy przejmuje bramkarz Orląt Jarosław Doborzyński.

6' Pierwsza akcja gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu, strzał z prawej strony pola karnego gracza Orląt przelatuije obok naszej bramki.

8' Dobra akcja naszej drużyny i udało się nam wywalczyć pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu.

9' To była dobra okazja dla nas na objęcie prowadzenia!!! Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dominika Niestępskiego Marceli Kowalski strzela głową z pola karnego w niedużej odległości od słupka bramki gospodarzy!!!

10' I niestety będzie rzut karny dla gospodarzy- nasz bramkarz Szymon Stuka sfaulował we własnym polu karnym gracza Orląt Pawła Romańczuka i sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazać na jedenasty metr.

10' Niestety tracimy bramkę. Z tego rzutu karnego zawodnik Orląt Paweł Romańczuk precyzyjnym strzałem pokonał naszego bramkarza.

11' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

12' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 26 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

13' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Dominika Niestępskiego Filip Brzeziński strzela głową z pola karnego nad bramką gospodarzy.

14' Okazja dla MKS-u, strzela zza pola karnego Robert Bryk, ale bramkarz Orląt pewnie łapie to uderzenie.

15' Faul jednego z naszych graczy w środku boiska i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

16' Jeden z graczy Orląt dośrodkowuje z tego rzutu wolnego w nasze pole karne i tam strzał z powietrza gracza gospodarzy z lekkimi problemami łapie nasz bramkarz.

18' Kuba Jankowski był teraz faulowany w ataku i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

19' Po raz kolejny faulowany Kuba Jankowski, tym razem jeden z graczy Orląt sfaulował go przy wyskoku do piłki pod naszym polem karnym i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

20' Strzał z 23 metrów gracza Orląt Gabriela Ciskiego wybija głową będący na 16 metrze Bartek Salwowski.

20' Filip Brzeziński wybija teraz głową z własnego pola karnego strzał gracza Orląt z 18 metrów.

21' Dośrodkowanie gracza Orląt z prawej strony boiska z 20 metrów łapie nasz bramkarz.

23' Po rzucie rożnym dla Orląt oddalamy zagrożenie, leży pod naszym polem karnym Kacper Stryjek i mamy przerwę w grze.

24' Na szczęście już wszystko w porządku z naszym zawodnikiem i wracamy do gry.

25' Ładna akcja naszej drużyny, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną Adama Błaszczyka.

26' Faul Kuby Jankowskiego z prawej strony boiska na 19 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

27' Strzał z pierwszej piłki z 15 metrów gracza Orląt przelatuje obok słupka naszej bramki.

28' Faul Kuby Jankowskiego z prawej strony boiska na 17 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

29' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego gracza Orląt jego kolega z zespołu strzela głową z pola karnego obok naszej bramki.

31' Jeden z graczy Orląt przy próbie odbioru piłki wślizgiem popełnił faul na Marcelim Kowalskim z prawej strony boiska na 25 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

33' Adam Błaszczyk został teraz sfaulowany na 21 metrze z prawej strony boiska i będzie rzut wolny dla nas.

34' Strzał z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego blokuje stojący w trzyosobowym murze na 16 metrze jeden z graczy Orląt, następnie Marceli Kowalski strzela z 21 metrów wysoko nad bramką gospodarzy.

35' Jeden z graczy Orląt pokonał naszego bramkarza strzałem zza pola karnego, ale ta bramka została słusznie nieuznana przez sędziego z powodu spalonego. Zatem na tablicy wyników nadal jest 1:0 dla gospodarzy.

36' Okazja dla MKS-u, strzał zza pola karnego Dawida Chomeja został zablokowany, a po chwili Marceli Kowalski strzela zza pola karnego wysoko nad bramką gospodarzy.

38' Trzeba przyznać, że póki co MKS prezentuje się na tle wicelidera grupy całkiem dobrze. Oczywiście to Orlęta mają więcej z gry, ale w ostatnim czasie nie tworzą większego zagrożenia pod naszą bramką, a my sami także ambitnie szukamy swoich szans na strzelenie bramki.

39' Faul w ataku Adama Błaszczyka i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

40' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany pod naszym polem karnym i wznowimy grę od rzutu wolnego.

41' Faul Roberta Bryka z prawej strony boiska tuż przed linią pola karnego na 17 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

42' Dośrodkowanie gracza Orląt z tego rzutu wolnego wybija z własnego pola karnego jeden z naszych graczy.

43' Marcin Rudnicki popełnił teraz faul przy wyskoku do piłki w środku boiska i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

44' Bartosz Salwowski sfaulował teraz w środku boiska gracza Orląt Mateusza Bruja i będzie rzut wolny dla Orląt.

45+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po dość dobrej w naszym wykonaniu pierwszej części gry przegrywamy 0:1 z miejscowymi Orlętami Reszel. Ogólnie rywale mają więcej z gry, ale to było też do przewidzenia, a na ich tle prezentujemy się naprawdę dobrze, bardzo dobrze się bronimy i nie dopuszczamy ich do wielu groźnych sytuacji strzeleckich, a sami też mieliśmy parę okazji. Wkrótce druga połowa, panowie walczymy dalej, my wszyscy wierzymy, że w drugiej części gry rozstrzygniemy dzisiejsze spotkanie na swą korzyść!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

ORLĘTA RESZEL                                MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  1                                                           0

STRZAŁY                                7                                                           7

STRZAŁY CELNE                   2                                                           1

STRZAŁY NIECELNE             5                                                           6

RZUTY ROŻNE                       2                                                           1

ZMIANY                                   0                                                           0

FAULE                                     6                                                           9

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                           0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Orląt Reszel. W przerwie meczu nasz trener dokonał pierwszej zmiany dzisiaj w naszym zespole: w miejsce Dawida Chomeja na boisko wszedł Bartek Szpakowski. Również w przerwie meczu trener Orląt dokonał pierwszej zmiany dzisiaj w swoim zespole: w miejsce Patryka Butkiewicza na boisko wszedł Adam Makarewicz.

47' Marceli Kowalski świetnie teraz wbiegł pod przeciwnika w środku boiska, następnie dał się sfaulować i będzie rzut wolny dla nas.

48' Faul Marcina Rudnickiego w środku boiska i od rzutu wolnego grę wznowią gospodarze.

50' Wrzutkę gracza Orląt z prawej strony pola karnego pewnie łapie nasz bramkarz.

51' Kacper Stryjek faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

52' Po raz kolejny Kacper Stryjek faulowany w środku pola i jest kolejny rzut wolny dla nas.

53' Groźna akcja Orląt, świetną interwencję zaliczył teraz Kuba Jankowski, który odebrał piłkę rozpędzonemu graczowi gospodarzy na 17 metrze.

55' Strzał zza pola karnego gracza gospodarzy przelatuje nad naszą bramką.

57' Faul Filipa Brzezińskiego z lewej strony boiska na 17 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy. Dodatkowo Filip za ten faul ogląda żółtą kartkę- to pierwsza kara indywidualna w dzisiejszym spotkaniu.

58' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego gracza Orląt oddalamy zagrożenie.

59' Strzał z 17 metrów gracza Orląt blokuje będący na polu bramkowym Filip Brzeziński, po chwili Filip nabił atakującego go gracza gospodarzy i rozpoczniemy grę od własnej bramki.

61' Po nieudanej akcji gospodarzy próbujący wyjść z szybką kontrą Marceli Kowalski został sfaulowany przez gracza Orląt i będzie rzut wolny dla nas.

62' Kacper Stryjek został teraz sfaulowany na 25 metrze i będzie rzut wolny dla nas. Po krótkim rozegraniu tego rzutu wolnego Dominik Niestępski strzela nad bramką gospodarzy.

63' Zawodnik Orląt Kuba Janowski fauluje teraz w środku pola naszego zawodnika Kacpra Stryjka. Będzie rzut wolny dla nas, a gracz gospodarzy za to przewinienie na naszym zawodniku ogląda żółtą kartkę.

63' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego łapie bramkarz gospodarzy.

64' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany na 22 metrze z lewej strony boiska i będzie rzut wolny dla nas.

65' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego wybija głową z własnego pola karnego jeden z graczy gospodarzy.

65' Dobra akcja naszej drużyny i Marcin Rudnicki wywalczył dla nas rzut rożny z prawej strony boiska.

66' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dominika Niestępskiego gospodarze na moment oddalają zagrożenie, następnie strzela zza pola karnego Bartek Szpakowski, ale te jego uderzenie zostało zablokowane, po chwili Marcin Rudnicki świetnie przełożył sobie piłkę przed atakującym go Pawłem Romańczukiem i następnie oddał strzał z 20 metrów, który przeleciał w znacznej odległości nad bramką gospodarzy.

68' Faul Dominika Niestępskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

70' Faul Marcina Rudnickiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla Orląt.

70' Mamy jakieś niepotrzebne spięcie pod polem karnym Orląt między zawodnikiem gospodarzy Gabrielem Ciskim a naszym zawodnikiem Kacprem Stryjkiem. Sędzia jednak szybko uspokoił sytuację i ukarał obu tych graczy żółtymi kartkami.

71' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną gracza Orląt Bartłomieja Luchowskiego.

71' Mamy drugą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Kacper Stryjek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dominik Żytkiewicz.

73' Strzał z rzutu wolnego ze środka boiska Bartka Salwowskiego przelatuje obok bramki gospodarzy.

74' Faulowany w środku boiska był Adam Błaszczyk i będzie rzut wolny dla nas.

74' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego łapie bramkarz gospodarzy.

75' Dośrodkowanie z 30 metrów Bartka Salwowskiego łapie bramkarz Orląt.

77' Ależ to była okazja na wyrównanie dla nas!!! Dominik Niestępski podał ze środka boiska do Marcelego Kowalskiego, Marceli wygrał pojedynek z rywalem, następnie wbiegł w pole karne i oddał strzał, który odbił się od słupka bramki gospodarzy i po chwili gracz Orląt Wiktor Sawicki wybija piłkę z linii bramkowej!!! Co za pech...

78' Robert Bryk został teraz sfaulowany w środku boiska przez gracza Orląt Jarosława Bochno. Będzie rzut wolny dla nas, a gracz gospodarzy za ten faul na naszym zawodniku ogląda żółtą kartkę.

78' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego przelatuje tuż nad bramką gospodarzy.

80' Trzecia zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Marcin Rudnicki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański.

81' Strzał z 24 metrów gracza Orląt Pawła Romańczuka trafia pod nogi naszego bramkarza.

82' Sędzia dopatrzył się teraz przewinienia Marcelego Kowalskiego na graczu Orląt Gabrielu Ciskim pod polem karnym gospodarzy i nasi rywale wznowią grę od rzutu wolnego.

84' Bartosz Salwowski sfaulował teraz w środku boiska gracza Orląt Bartłomieja Luchowskiego i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

85' Faul Dominika Niestępskiego z lewej strony boiska na 18 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy. I mamy czwartą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Robert Bryk, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki.

86' Po dośrodkowaniu gracza Orląt z tego rzutu wolnego mamy zamieszanie w naszym polu karnym i po chwili wybijamy piłkę, następnie próbujący wyjść z szybką kontrą Marceli Kowalski został sfaulowany przez gracza Orląt Kubę Janowskiego i będzie rzut wolny dla nas.

87' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

87' Z tego rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne Dominik Niestępski i tam strzela głową Bartek Salwowski, ale bramkarz Orląt rzucił się i odbił to uderzenie!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

88' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dominika Niestępskiego gospodarze na moment oddalają zagrożenie, następnie strzela z lewej strony pola karnego Marceli Kowalski, ale te jego uderzenie zostało zablokowane i będzie jeszcze jeden rzut rożny dla nas, tym razem z lewej strony boiska.

88' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dominika Niestępskiego Oliwier Nawrocki atakowany przez rywala strzela głową z piątego metra wysoko nad bramką gospodarzy.

90' Dominik Żytkiewicz sfaulował teraz w środku boiska Pawła Romańczuka i od rzutu wolnego wznowią grę gospodarze.

90+1' To była dobra okazja dla Orląt na drugą bramkę!!! Groźnie uderzył z lewej strony pola karnego jeden z graczy gospodarzy, ale nasz bramkarz rzucił się, odbił to uderzenie, po chwili złapał piłkę i dzięki tej jego interwencji wciąż jesteśmy w grze!!!

90+2' Naprawdę gramy dobrze w tej drugiej połowie, tylko wciąż brakuje nam strzelenia bramki, a do końca spotkania już coraz mniej czasu.

90+3' Dośrodkowanie z 19 metrów Oliwiera Nawrockiego wyleciało poza bramkę gospodarzy.

90+5' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 19. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany niestety przegrywa na wyjeździe 0:1 z Orlętami Reszel.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY                               12                                                         17

STRZAŁY NIECELNE             9                                                          15

FAULE                                    18                                                         18

Kibicom MKS-u Jeziorany, którzy przybyli wczoraj na Stadion Miejski do Reszla dziękujemy za wspólne kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulujemy rywalom zwycięstwa i serdecznie zapraszamy na kolejny mecz ligowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2024 o godz. 15:00 na stadionie w Jezioranach- nasz MKS zmierzy się z Czarnymi Olecko!!!