2024-04-06 22:30  -  MKS Jeziorany

Przełamanie w świetnym stylu!!!

PRZEŁAMANIE W ŚWIETNYM STYLU!!! MKS JEZIORANY WYGRAŁ NA STADIONIE W JEZIORANACH Z CZARNYMI OLECKO AŻ 5:1 I ZDOBYWA PIERWSZE PUNKTY W TEJ RUNDZIE WIOSENNEJ!!!

MKS Jeziorany, w dzisiejszą raz pochmurną, raz słoneczną i dość ciepłą sobotę 6 kwietnia 2024 zagrał w ramach 20. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24 mecz na stadionie w Jezioranach z Czarnymi Olecko.

Jak zawsze wspaniała atmosfera na naszym stadionie, licznie zgromadzeni nasi kibice. Do dzisiejszego meczu nasz MKS przystąpił oslabiony brakami Karola Borowego, Kacpra Żółkiewicza, Dawida Maciążka, Filipa Brzezińskiego, Alana Złakowskiego, Patryka Złakowskiego i Szymona Supińskiego. Wszyscy nasi fani wierzyli, że MKS pokona Czarnych i odniesie szóste zwycięstwo w tym sezonie. Tymczasem lepiej być nie mogło- po bardzo dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu MKS Jeziorany wygrał z Czarnymi Olecko aż 5:1 i w końcu przełamaliśmy się po sześciu z rzędu ligowych porażkach!!!

I co więcej, te nasze dzisiejsze zwycięstwo było jubileuszowym, setnym zwycięstwem w lidze okręgowej!!! (przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania MKS Jeziorany miał 99 zwycięstw w okręgówce). Tak więc jest naprawdę co świętować, mamy w tej chwili już 100 zwycięstw w okręgówce!!!

Bramki dla MKS dziś zdobywali dwie Dawid Chomej kolejno w 30 i w 66 minucie oraz po jednej Sebastian Bielski w 67 minucie, Kacper Stryjek w 70 minucie i Marceli Kowalski w 92 minucie, natomiast jedyną bramkę dziś dla Czarnych zdobył w 50 minucie Jakub Kozłowski.

Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0. Pierwsza część gry była bardzo dobra w naszym wykonaniu, oprócz jednej strzelonej bramki stworzyliśmy w niej sporo sytuacji, natomiast Czarni w pierwszej połowie nie mieli zbyt wielu sytuacji strzeleckich, ale niektóre z nich były groźne.

Natomiast druga połowa dla nas zaczęła się źle, bo w 50 minucie straciliśmy bramkę na 1:1 i wtedy wydawało się, że mogą być problemy ze zdobyciem punktów. Jednak kapitalne okres gry od 66 do 70 minuty, w którym to strzeliliśmy aż trzy bramki sprawił, że prowadząc 4:1 spokojnie kontrolowaliśmy przebieg meczu do ostatnich minut, przy okazji jeszcze dokładając jedną bramkę w ostatniej akcji meczu. Ogólnie w drugiej połowie oprócz strzelenia czterech bramek mieliśmy jeszcze trochę innych sytuacji, natomiast Czarni mieli trochę więcej sytuacji niż w pierwszej połowie, ale i tak mniej od nas.

Podsumowując dzisiejszy mecz- było to w pełni zasłużone wysokie zwycięstwo naszej drużyny, przez większość spotkania byliśmy lepszym zespołem i ogólnie w całym meczu oprócz strzelenia pięciu bramek stworzyliśmy dużo więcej sytuacji od rywali. Mieliśmy też przy paru sytuacjach szczęście, że rywale nie wyszli na prowadzenie, bo gdyby objęli prowadzenie to mogło by być nam trudniej odnieść zwycięstwo, ale też z drugiej strony mogliśmy po pierwszej połowie prowadzić dwiema, trzema bramkami. Krótko mówiąc- zagraliśmy dziś świetny mecz z wymagającym rywalem, który co prawda nie zagrał zbyt dobrego meczu, ale było to też wynikiem tego, że my zagraliśmy bardzo dobrze i nie pozwoliliśmy Czarnymi pokazać pełni swoich umiejętności.

Cała nasza drużyna ogromną wolą walki i pełnym zaangażowaniem od pierwszej do ostatniej minuty zapracowała na ten dzisiejszy sukces. Choć wiadomo, że są pewne rzeczy do poprawy i musimy ciężko pracować w kolejnych spotkaniach, żeby regularnie osiągać dobre wyniki. Tak więc dziś nie tylko przełamaliśmy się po sześciu ligowych z rzędu porażkach i zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty w kontekście utrzymania się w lidze okręgowej, ale też pokonaliśmy wymagającego przeciwnika, który tydzień temu potrafił zremisować na własnym boisku 0:0 z obecnym liderem naszej grupy Pisą Barczewo. Ponadto dziś po raz pierwszy w tym sezonie strzeliliśmy w jednym meczu aż pięć bramek, odnieśliśmy setne zwycięstwo w historii w okręgówce, poprawiliśmy grę w defensywie, bo w dwóch ostatnich spotkaniach straciliśmy tylko dwie bramki i to wszystko musi cieszyć!!! Dzisiejsze spotkanie tylko potwierdziło, że z taką grą jak dzisiaj z każdym rywalem z naszej grupy jesteśmy w stanie walczyć jak równy z równym!!!

Oprócz bardzo dobrej postawy dzisiaj i świetnego wyniku nasi piłkarze pokazali dziś świetną dyscyplinę w grze- przez cały dzisiejszy mecz nasz MKS popełnił zaledwie cztery faule!!! Ogólnie dziś oba zespoły pokazały najwyższy poziom gry fair play, do tego sędzia świetnie prowadził dzisiejszy mecz, ogólnie mieliśmy dziś na naszym jeziorańskim stadionie fantastyczną atmosferę okraszoną okazałym zwycięstwem naszej drużyny. Naszemu trenerowi i naszym zawodnikom gratulujemy tego dzisiejszego zwycięstwa, natomiast dla zespołu Czarnych Olecko dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz ligowy MKS Jeziorany rozegra już w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2024 o godz. 16:30 na wyjeździe z Błękitnymi Pasym, którzy dziś przegrali na wyjeździe 0:1 z Pisą Barczewo. My wszyscy wierzymy, że nasz MKS pójdzie za ciosem i za tydzień wygra w Pasymiu!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali w dzisiejszym meczu z Czarnymi Olecko:

Skład MKS JEZIORANY: 1-Szymon Stuka (bramkarz), 4-Marcin Rudnicki (61 min 5-Sebastian Bielski), 11-Marceli Kowalski, 23-Bartosz Salwowski (kapitan), 17-Jakub Jankowski (83 min 19-Jakub Kowalczyk), 8-Robert Bryk, 6-Piotr Buczek, 13-Dominik Niestępski (83 min 39-Dawid Iwański), 10-Kacper Stryjek (83 min 14-Oliwier Nawrocki), 7-Dawid Chomej (66 min 3-Bartosz Szpakowski), 9-Adam Błaszczyk (75 min 2-Dominik Żytkiewicz)

Trener: Dominik Niestępski

Skład CZARNI OLECKO: 33-Andrzej Miliszewski (bramkarz), 6-Bartosz Gdak (80 min 13-Kacper Dzwonkowski), 92-Maciej Cichocki, 16-Maciej Głódź, 5-Radosław Czajko, 86-Maciej Kosiński (75 min 11-Dawid Kułak), 41-Gabriel Gdak, 25-Robert Dawidziuk, 7-Kamil Kowalewski, 47-Filip Zawistowski (65 min 91-Wiktor Plaga), 10-Jakub Kozłowski

Trener: Jakub Kozłowski

Bramki: 1:0 Chomej 30' (MKS), 1:1 Kozłowski 50' (CZARNI), 2:1 Chomej 66' (MKS), 3:1 Bielski 67' (MKS), 4:1 Stryjek 70' (MKS), 5:1 M. Kowalski 90+2' (MKS)

Żółte kartki: B. Gdak 27' (CZARNI), Miliszewski 38' (CZARNI), Niestępski 41' (MKS), Rudnicki 45' (MKS), Zawistowski 52' (CZARNI)

Sędzia: Miłosz Karbowski (Olsztyn- sędzia główny), Bartłomiej Rus (Olsztyn- asystent 1), Piotr Michalak (Bartoszyce- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany ubrani w jednolite czerwone stroje (czerwone koszulki z białymi napisami i czerwone spodenki), natomiast piłkarze Czarnych Olecko występują dziś ubrani w czarne stroje (czarne koszulki z szarą siatką z tyłu i z białymi napisami i czarne spodenki). Kapitanem MKS-u dziś jest Bartosz Salwowski, natomiast kapitanem Czarnych dziś jest Maciej Cichocki.

3' Jeden z graczy gości popełnił teraz faul przy wyskoku do piłki w naszym polu karnym na naszym kapitanie Bartku Salwowskim i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

4' Już w czwartej minucie stanęliśmy przed dobrą okazją do objęcia prowadzenia!!! Strzela z lewej strony pola karnego Kacper Stryjek, ale bramkarz Czarnych Andrzej Miliszewski rzucił się i odbił to uderzenie!!!

6' Groźna akcja Czarnych, nasz bramkarz Szymon Stuka wybiegł poza pole karne i wybił piłkę nogą przed nadbiegającym graczem gości.

8' Groźna akcja gości, ale zażegnał niebezpieczeństwo Bartek Salwowski wybijając piłkę z własnego pola karnego.

11' Jeden z graczy gośći zagrał teraz piłkę ręką w środku boiska i sędzia słusznie przyznał nam rzut wolny.

13' Okazja dla MKS-u, strzela zza pola karnego Marceli Kowalski, ale bramkarz gości rzucił się i złapał to uderzenie.

14' Strzał zza pola karnego Piotra Buczka przelatuje wysoko nad bramką Czarnych.

16' Nasz bramkarz złapał teraz wrzutkę gracza gości.

19' Okazja dla MKS-u, po dośrodkowaniu Marcelego Kowalskiego ze środka boiska Kuba Jankowski strzela z lewej strony pola karnego obok bramki gości.

20' Strzał zza pola karnego gracza gości blokuje Marcin Rudnicki.

21' Ależ teraz mieliśmy szczęście!!! Jeden z graczy Czarnych strzela z prawej strony pola karnego z sześciu metrów tuż obok słupka naszej bramki!!!

23' Trzeba przyznać, że póki co gra MKS-u wygląda całkiem nieźle, ogólnie mamy przewagę, ale goście bardzo dobrze się bronią i od czasu do czasu próbują się odgryzać.

25' Na strzał z prawie połowy boiska zdecydował się Bartek Salwowski i te jego uderzenie przelatuje nad bramką gości.

27' Gracz gości Bartosz Gdak dość ostrym wślizgiem sfaulował teraz na 18 metrze z lewej strony boiska Roberta Bryka. Będzie rzut wolny dla nas, a zawodnik Czarnych za swoje przewinienie na naszym Robercie ogląda zasłużoną żółtą kartkę.

28' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Piotra Buczka Marceli Kowalski strzela głową z pola karnego w sporej odległości od bramki gości.

30' Jest!!! MKS wychodzi na prowadzenie!!! Po dośrodkowaniu Kuby Jankowskiego z lewej strony boiska z 18 metrów będący na szóstym metrze Adam Błaszczyk nie sięgnął piłki i po chwili Dawid Chomej strzałem z pola karnego pokonuje bramkarza gości!!! Brawo panowie!!!

31' Wygrywamy 1:0. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

33' Groźna akcja gości, ale wybijamy piłkę z własnego pola karnego.

35' Okazja dla MKS-u na drugą bramkę, Adam Błaszczyk strzela z powietrza z 16 metrów wysoko nad bramką gości.

36' Póki co nie tylko gramy dobrze, ale też prezentujemy świetną dyscyplinę w grze, nasz zespół wciąż dzisiaj nie popełnił ani jednego faulu, natomiast goście do tej pory faulowali cztery razy.

38' Adam Błaszczyk został teraz sfaulowany na 17 metrze przez bramkarza Czarnych Andrzeja Miliszewskiego. Będzie rzut wolny dla nas, a bramkarz gości za swoje przewinienie na naszym zawodniku ogląda żółtą kartkę.

38' Ależ było blisko!!! Po strzale z tego rzutu wolnego Marcelego Kowalskiego piłka uderzyła w słupek bramki gości i wyleciała poza boisko!!! Grę od bramki wznowi bramkarz Czarnych.

39' Niezbyt mocne uderzenie gracza gości z 20 metrów pewnie łapie nasz bramkarz.

40' To była dobra okazja dla nas na strzelenie drugiej bramki!!! Strzał z prawej strony pola karnego Dawida Chomeja odbija bramkarz gości!!!

41' Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu w naszym zespole. Ukarany nią został Dominik Niestępski, który pociągnął za koszulkę w środku boiska uciekającego gracza gości. Będzie rzut wolny dla nas. Co ciekawe, to dopiero pierwszy faul MKS-u w dzisiejszym spotkaniu i pierwsze przewinienie naszej drużyny w dzisiejszym meczu od razu kończy się żółtą kartką.

44' Dominik Niestępski świetnie poradził sobie teraz z obrońcą na 18 metrze i następnie odegrał do Kuby Jankowskiego, który oddał strzał, ale te jego uderzenie przeleciało w sporej odległości od bramki Czarnych.

45' I kolejna żółta kartka. Ukarany nią został zawodnik MKS-u Marcin Rudnicki za zbyt ostre wejście w przeciwnika na 18 metrze z lewej strony boiska. Będzie rzut wolny dla gości.

45+1' Dośrodkowanie gracza Czarnych z tego rzutu wolnego wybija nasz bramkarz.

45+2' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po bardzo dobrej w naszym wykonaniu pierwszej części gry prowadzimy z Czarnymi Olecko 1:0. Ogólnie widoczna jest nasza przewaga, oprócz strzelonej bramki stworzyliśmy znacznie więcej sytuacji podbramkowych od gości, którzy też mieli swoje okazje, ale mieli ich znacznie mniej od nas. Wkrótce druga połowa, musimy w niej ciężko pracować na to, żeby odnieść zwycięstwo!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                             CZARNI OLECKO

BRAMKI                                 1                                                           0

STRZAŁY                              10                                                          4

STRZAŁY CELNE                  4                                                           3

STRZAŁY NIECELNE            6                                                           1

RZUTY ROŻNE                      1                                                           0

ZMIANY                                  0                                                           1

FAULE                                     2                                                          5

ŻÓŁTE KARTKI                       2                                                          2

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Czarnych.

46' Mieliśmy teraz sporo szczęścia!!! Strzał zza pola karnego gracza gości przeleciał tuż obok słupka naszej bramki!!!

48' Pomimo tego, że sędzia pokazał już cztery żółte kartki w dzisiejszym spotkaniu, to mecz jest naprawdę czysty, mamy naprawdę mało fauli, MKS do tej pory faulował tylko dwa razy, natomiast Czarni do tej pory faulowali pięć razy.

50' I niestety goście zdobywają wyrównującą bramkę. Po błędzie naszej obrony grający trener Czarnych Jakub Kozłowski strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

51' I mamy remis 1:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

51' Dawid Chomej został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

52' Żółta kartka dla zawodnika Czarnych Filipa Zawistowskiego za faul na Piotrze Buczku w środku boiska. Będzie rzut wolny dla nas.

55' Kacper Stryjek był teraz faulowany w środku pola i będzie rzut wolny dla nas.

56' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego goście wybijają piłkę z własnego pola karnego, następnie Piotr Buczek strzela zza pola karnego nad bramką gości.

57' Mieliśmy teraz sporo szczęścia, że rywale nie wyszli na prowadzenie!!! Strzał z pola karnego gracza Czarnych przelatuje w niedużej odległości nad naszą bramką!!!

59' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną Roberta Bryka.

61' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Marcin Rudnicki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Sebastian Bielski.

62' Robert Bryk został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

63' Po dośrodkowaniu Piotra Buczka z rzutu rożnego z prawej strony boiska Marceli Kowalski strzela głową z pola bramkowego w sporej odległości nad bramką gości.

65' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w zespole Czarnych: schodzi z boiska Filip Zawistowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Wiktor Plaga.

66' Jest!!! Ponownie wychodzimy na prowadzenie!!! Kacper Stryjek dośrodkowuje z 17 metrów z prawej strony boiska w pole karne gości i tam Dawid Chomej strzałem z pięciu metrów pokonał bramkarza gości!!! Brawo panowie!!!

66' Wygrywamy 2:1. Goście zaczynają grę ze środka boiska. I mamy drugą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dawid Chomej, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Bartek Szpakowski.

67' Jest!!! Goście nie zdążyli się jeszcze dobrze otrząsnąć po stracie drugiej bramki, a już tracą trzecią!!! Po podaniu Piotra Buczka Sebastian Bielski strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gości!!! Brawo panowie, brawa dla Sebastiana, to jego pierwsza bramka w barwach naszego MKS!!!

68' Wygrywamy już 3:1. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

69' Ależ to była okazja dla nas na strzelenie czwartej bramki!!! Strzela zza pola karnego Sebastian Bielski, ale piłka odbiła się jeszcze od brzucha bramkarza gości będącego na 16 metrze i wyleciała poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

70' Jest!!! MKS zdobywa czwartą bramkę!!! Z tego rzutu rożnego Robert Bryk podał piłkę po ziemi na 17 metr do Marcelego Kowalskiego, który ją przyjął, następnie świetnie dośrodkował w pole karne i tam Kacper Stryjek bardzo ładnym strzałem z czterech metrów pokonał bramkarza gości!!! Brawo panowie!!!

71' Wygrywamy już 4:1. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

73' Faul Roberta Bryka w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości.

74' Dominik Niestępski był teraz faulowany w środku pola i będzie rzut wolny dla nas.

75' Mamy trzecią zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Adam Błaszczyk, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dominik Żytkiewicz. Mamy także drugą zmianę dzisiaj w zespole gości: schodzi z boiska Maciej Kosiński, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Kułak.

77' Ależ to była okazja na piątą bramkę dla nas!!! W bardzo dobrej sytuacji Kuba Jankowski nieczysto trafił w piłkę w polu karnym gości i opuściła ona boisko.

79' Strzał zza pola karnego Kacpra Stryjka został zablokowany przez gracza gości.

80' Mamy trzecią zmianę dzisiaj w zespole Czarnych: schodzi z boiska Bartosz Gdak, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kacper Dzwonkowski.

81' Strzela z prawej strony pola karnego Marceli Kowalski, ale zbyt lekko i bramkarz gości łapie to uderzenie.

83' Mamy potrójną zmianę w naszym zespole: schodzi z boiska Dominik Niestępski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański. Schodzi z boiska również Kuba Jankowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kuba Kowalczyk. Schodzi z boiska także Kacper Stryjek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki.

85' Podkręcone uderzenie z pola karnego gracza gości Kuby Kozłowskiego przelatuje w sporej odległości od naszej bramki.

86' Było blisko drugiej bramki dla gości!!! Kuba Kozłowski strzela zza pola karnego tuż obok słupka naszej bramki!!!

87' Dośrodkowanie Dawida Iwańskiego ze środka boiska trafia w ręce bramkarza gości.

88' Okazja dla gości, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska gracza Czarnych jego kolega z zespołu strzela głową z pola karnego nad naszą bramką.

88' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną jednego z naszych graczy.

89' Robert Bryk był faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

90+1' Sebastian Bielski popełnił teraz faul w walce o piłkę w polu karnym Czarnych i goście wznowią grę od rzutu wolnego.

90+2' Jest!!! Jeszcze jedna bramka dla nas!!! Błąd popełnił bramkarz gości, wykorzystał to Marceli Kowalski, który w polu karnym rywali minął bramkarza Czarnych i pewnie skierował piłkę do pustej bramki!!! Brawo panowie!!! I to już koniec meczu, sędzia nie pozwoli wznowić gry gościom ze środka boiska!!!

90+3' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 20. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany wygrywa na stadionie w Jezioranach z Czarnymi Olecko 5:1. Gratulacje dla naszej drużyny za zwycięstwo i oby tak dalej w kolejnych spotkaniach.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY CELNE                 10                                                          2

STRZAŁY NIECELNE           10                                                          7

ŻÓŁTE KARTKI                       2                                                           3

Naszym kibicom, którzy przybyli dziś na stadion w Jezioranach dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulacje za zwycięstwo, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy na kolejny mecz ligowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 13 kwietnia 2024 o godz. 16:30 na Stadionie Miejskim w Pasymiu przy ulicy Jana Pawła II 4- nasz MKS zmierzy się z Błękitnymi Pasym!!!