2024-05-18 22:40  -  MKS Jeziorany

Lider za mocny dla nas...

LIDER ZA MOCNY DLA NAS...

MKS Jeziorany, w dzisiejszą przepiękną słoneczną i bardzo ciepłą sobotę 18 maja 2024 zagrał w ramach 26. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24 mecz na stadionie w Jezioranach z Pisą Barczewo.

Jak zawsze wspaniała atmosfera na naszym stadionie, licznie zgromadzeni nasi kibice, przybyło także dużo kibiców Pisy. Do wczorajszego meczu nasz MKS przystąpił oslabiony brakami Karola Borowego, Marcelego Kowalskiego, Dawida Maciążka, Bartka Szpakowskiego, Roberta Bryka, Alana Złakowskiego i Kuby Kowalczyka.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że MKS Jeziorany pokona Pisę i odniesie siódme zwycięstwo w tym sezonie. Niestety, nie udało się- przegraliśmy dzisiejsze spotkanie z liderem naszej grupy 1:6 i ponieśliśmy już osiemnastą porażkę w tym sezonie.

Jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu dla MKS zdobył w 26 minucie Kacper Stryjek, natomiast bramki dla Pisy dziś zdobywali trzy Seiyo Nakamura kolejno w 4, w 45 i w 57 minucie oraz po jednej Jakub Bałdyga w 9 minucie, Kacper Tucewicz w 76 minucie i Norbert Buchholz w 85 minucie.

Źle weszliśmy w dzisiejszy mecz, bo już w czwartej minucie straciliśmy bramkę, a w dziewiątej drugą i już po 9 minutach przegrywaliśmy 0:2. MKS jednak nie poddawał się, zaczął stwarzać sytuacje i w 26 minucie udało nam się strzelić bramkę kontaktową i przegrywaliśmy już tylko 1:2. Później szukaliśmy szans na wyrównanie, ale nie udało nam się stworzyć żadnej okazji na strzelenie wyrównującej bramki, a na domiar złego tuż przed przerwą rywale strzelili trzecią bramkę i na przerwę schodzimy przegrywając 1:3, ogólnie Pisa przez większość pierwszej połowy przeważała.

W drugiej połowie przewaga Pisy była jeszcze większa, która oprócz strzelenia trzech bramek stworzyła jeszcze dużo sytuacji, w wielu sytuacjach też świetnie spisywał się nasz bramkarz Szymon Stuka, natomiast my w drugiej połowie nie mieliśmy zbyt wielu okazji.

Podsumowując dzisiejszy mecz- było to w pełni zasłużone zwycięstwo Pisy Barczewo, która tylko potwierdziła, że nieprzypadkowo znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli i pewnie zmierza po awans do forBET czwartej ligi, przez cały dzisiejszy mecz Pisa oprócz strzelenia sześciu bramek stworzyła dużo sytuacji i gdyby nie nieskuteczność graczy gości w niektórych sytuacjach oraz wiele świetnych interwencji naszego bramkarza to nasza porażka mogłaby być jeszcze wyższa.

Natomiast MKS ogólnie wysokiej porażki na tle obecnego lidera naszej grupy nie zaprezentował się najgorzej, mieliśmy fragmenty dobrej gry w pierwszej połowie, co potwierdziliśmy strzelając kontaktową bramkę, jednak na więcej dzisiejszego dnia już nie było nas po prostu stać, po prostu nie byliśmy w stanie nawiązać równorzędnej walki w starciu z obecnym liderem naszej grupy, w dodatku graliśmy mocno osłabieni bez kilku naszych graczy, dodatkowo dwie szybko stracone bramki w pierwszych dziewięciu minutach dzisiejszego meczu spowodowały, że gościom grało się łatwiej.

Niestety, nie wygląda to wszystko dla nas dobrze, to był już nasz piąty z rzędu mecz ligowy bez zwycięstwa i w tej chwili już nam została tylko walka o baraże, bo na bezpośrednie utrzymanie się w okręgówce nie mamy już szans. No cóż, do końca tego sezonu zostały już tylko cztery mecze, trzeba walczyć do końca, teraz nie pozostało już nic innego, jak tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z dzisiejszego spotkania, nie poddawać się i walczyć dalej!!! Dla Pisy Barczewo gratulujemy dzisiejszego zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz ligowy MKS Jeziorany zagra za tydzień w niedzielę 26 maja 2024 o godz. 16:00 na stadionie w Jezioranach z MKS Korsze, które wczoraj na własnym boisku wygrały 4:2 z Orlętami Reszel. My wszyscy wierzymy, że za tydzień nasz jeziorański MKS przełamie się po pięciu ligowych meczach z rzędu bez zwycięstwa i pokona MKS Korsze!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali w dzisiejszym meczu z Pisą Barczewo:

Skład MKS JEZIORANY: 1-Szymon Stuka (bramkarz), 15-Filip Brzeziński (20 min 4-Marcin Rudnicki), 16-Bartosz Salwowski (kapitan), 18-Dominik Żytkiewicz, 17-Jakub Jankowski (70 min 12-Dawid Iwański), 6-Piotr Buczek (75 min 8-Szymon Supiński), 13-Dominik Niestępski, 5-Sebastian Bielski, 7-Dawid Chomej, 3-Kacper Stryjek (85 min 14-Oliwier Nawrocki), 9-Adam Błaszczyk

Trener: Paweł Radziwon

Kierownik: Krzysztof Kopecki

Skład PISA BARCZEWO: 12-Mateusz Piotrowski (bramkarz- 80 min 1-Konrad Durka), 15-Artur Kostrubski, 8-Maciej Izdebski (kapitan), 21-Szymon Dobkowski, 14-Kacper Szyszko, 19-Dawid Bartczak (46 min 2-Norbert Buchholz), 6-Hubert Świder (86 min 10-Wojciech Trznadel), 7-Seiyo Nakamura (70 min 22-Jakub Kwapis), 4-Bartosz Wiśniewski (46 min 17-Yusei Iida), 16-Kacper Tucewicz (80 min 94-Konstanty Karkulowski), 11-Jakub Bałdyga

Trener: Marek Paprocki

Kierownik: Marek Jurkiewicz

Bramki: 0:1 Nakamura 4' (PISA), 0:2 Bałdyga 9' (PISA), 1:2 Stryjek 26' (MKS), 1:3 Nakamura 45' (PISA), 1:4 Nakamura 57' (PISA), 1:5 Tucewicz 76' (PISA), 1:6 Buchholz 85' (PISA)

Żółte kartki: Salwowski 68' (MKS)

Sędzia: Paweł Wiśniewski (Olsztyn- sędzia główny), Artur Koper (Jeziorany- asystent 1), Piotr Cierpicki (Bartoszyce- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze

2' Pierwsza groźna akcja gości, jeden z graczy Pisy upadł w naszym polu karnym po starciu z Filipem Brzezińskim, goście domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie dopatrzył się żadnego przewinienia ze strony naszego gracza i wznowimy grę od własnej bramki.

4' I niestety szybko tracimy bramkę. Zawodnik Pisy Seiyo Nakamura strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza Szymona Stukę.

5' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

6' Kolejna okazja dla gości, strzał zza pola karnego zawodnika Pisy łapie nasz bramkarz.

8' Strzał z pola karnego gracza Pisy przelatuje nad naszą bramką.

9' I niestety tracimy kolejną bramkę. Zawodnik Pisy Jakub Bałdyga strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza. I jest to już setna bramka dla Pisy w tym sezonie.

10' Przegrywamy już 0:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

10' Faul Kuby Jankowskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla Pisy.

11' Strzał z pola karnego gracza Pisy łapie nasz bramkarz.

12' Filip Brzeziński był teraz faulowany we własnym polu karnym przez gracza gości i wznowimy grę od rzutu wolnego.

13' Pierwsza okazja dla MKS-u w dzisiejszym spotkaniu, najpierw strzał Adama Błaszczyka z 20 metrów został zablokowany, a po chwili Dominik Niestępski strzela z 17 metrów obok słupka bramki gości.

14' Adam Błaszczyk był teraz przytrzymywany w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla nas.

15' Strzał z lewej strony pola karnego zawodnika gości Seiyo Nakamury przelatuje obok naszej bramki.

16' Dobra okazja dla MKS-u na strzelenie kontaktowej bramki!!! Strzał z 18 metrów Kacpra Stryjka przelatuje obok słupka bramki gości.

17' Faul Kuby Jankowskiego z prawej strony boiska na 23 metrze i będzie rzut wolny dla gości.

17' Po tym rzucie wolnym dla gości oddalamy zagrożenie.

18' Dawid Chomej był teraz faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

20' I niestety, Filip Brzeziński nabawił sie jakiegoś urazu i nie jest w stanie kontynuować gry i schodzi z boiska, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Marcin Rudnicki.

23' Wrzutkę gracza gości pewnie łapie nasz bramkarz.

25' Najpierw wybijamy dośrodkowanie gracza Pisy z rzutu rożnego z prawej strony boiska, a po chwili strzał zza pola karnego gracza Pisy przelatuje nad naszą bramką.

26' Piotr Buczek był teraz faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

26' Jest!!! MKS zdobywa kontaktową bramkę!!! Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Dominika Niestępskiego Kacper Stryjek strzałem głową z pola karnego pokonał bramkarza gości Mateusza Piotrowskiego!!! Brawo panowie, wracamy do gry!!!

27' Przegrywamy już tylko 1:2. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

27' Faul w ataku Sebastiana Bielskiego i goście wznowią grę od rzutu wolnego.

28' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną zawodnika Pisy Kuby Bałdygi.

30' Mogliśmy mieć dobrą okazję na wyrównanie, ale bramkarz Pisy wybiegł poza pole karne i wślizgiem na 23 metrze wybił piłkę spod nóg Adama Błaszczyka.

31' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie straciliśmy trzeciej bramki!!! Jeden z graczy gości zauważył, że nasz bramkarz jest wysunięty i oddał strzał z lewej strony boiska z 23 metrów, piłka po tym uderzeniu gracza Pisy przeleciała już nad naszym bramkarzem i na koniec na nasze szczęście przeleciała tuż obok słupka naszej bramki!!!

34' Dośrodkowanie gracza gości z pola karnego zostało wybite przez jednego z naszych graczy.

36' Dośrodkowanie Piotra Buczka ze środka boiska pewnie łapie bramkarz Pisy.

37' Strzał z pola karnego gracza Pisy Seiyo Nakamury został zablokowany przez Bartka Salwowskiego. Będzie jeszcze rzut rożny dla Pisy z lewej strony boiska.

38' Po tym rzucie rożnym dla gości oddalamy zagrożenie.

40' Świetna teraz interwencja Bartka Salwowskiego, który umiejętnie zblokował ciałem we własnym polu karnym atakującego go gracza Pisy.

41' Po faulu Kuby Jankowskiego z prawej strony boiska na 19 metrze będzie rzut wolny dla gości.

42' Ależ teraz mieliśmy szczęście!!! Strzał z tego rzutu wolnego z dość ostrego kąta zawodnika Pisy przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

45' I niestety tuż przed przerwą tracimy trzecią bramkę. Zawodnik Pisy Seiyo Nakamura strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

45+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po niezłej w naszym wykonaniu pierwszej części gry przegrywamy 1:3 z Pisą Barczewo. Oczywiście Pisa jest lepsza i prowadzi w pełni zasłużenie, ale na jej tle nie prezentujemy się najgorzej, oprócz strzelenia kontaktowej bramki potrafiliśmy też stworzyć parę sytuacji. Wkrótce druga połowa, panowie walczymy do samego końca o jak najlepszy wynik!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                                 PISA BARCZEWO

BRAMKI                                 1                                                           3

STRZAŁY                               4                                                          14

STRZAŁY CELNE                  1                                                           5

STRZAŁY NIECELNE            3                                                           9

RZUTY ROŻNE                      0                                                           3

ZMIANY                                  1                                                           0

FAULE                                     6                                                          6

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                          0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Pisy Barczewo. Od razu po rozpoczęcia ze środka boiska jeden z graczy Pisy zdecydował się na strzał z połowy boiska i te jego uderzenie przeleciało obok naszej bramki. W przerwie meczu trener Pisy Marek Paprocki dokonał pierwszych zmian dzisiaj w swoim zespole: w miejsce Bartosza Wiśniewskiego na boisko wszedł Yusei Iida, natomiast w miejsce Dawida Bartczaka na boisko wszedł Norbert Buchholz.

48' Sebastian Bielski był teraz faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

50' Okazja dla Pisy na czwartą bramkę!!! Najpierw strzał z pola karnego gracza gości świetnie broni nasz bramkarz, następnie strzela zza pola karnego gracz Pisy, ale nasz bramkarz rzucił się i kapitalnie wybił to uderzenie poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla Pisy z prawej strony boiska.

50' Po tym rzucie rożnym dla gości oddalamy zagrożenie.

51' Okazja dla MKS-u na strzelenie kontaktowej bramki!!! Strzał z prawej strony pola karnego Dawida Chomeja odbija bramkarz gości!!!

53' Marcin Rudnicki popełnił teraz faul w środku boiska przy wyskoku do piłki i będzie rzut wolny dla gości.

54' Okazja dla gości, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska gracza Pisy jego kolega z zespołu strzela głową z pola karnego nad naszą bramką.

56' Dominik Niestępski został teraz sfaulowany przez gracza Pisy dość blisko naszego pola karnego i wznowimy grę od rzutu wolnego.

57' I niestety tracimy czwartą bramkę. Zawodnik Pisy Seiyo Nakamura strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza i tym samym Seiyo kompletuje hat-tricka w dzisiejszym spotkaniu.

58' Przegrywamy już 1:4. Zaczynamy grę ze środka boiska.

60' Strzał zza pola karnego zawodnika Pisy Artura Kostrubskiego trafia prosto w ręce naszego bramkarza.

61' Po dośrodkowaniu Dawida Chomeja z rzutu rożnego z prawej strony boiska nikt z naszych graczy w polu karnym gości nie sięgnął piłki.

62' Dośrodkowanie Marcina Rudnickiego z prawej strony boiska z 20 metrów łapie bramkarz gości.

64' Było blisko piątej bramki dla gości!!! Po dośrodkowaniu zawodnika Pisy z rzutu rożnego z lewej strony boiska strzał głową z pola karnego jego kolegi z zespołu przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

65' Faul Dominika Niestępskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości.

68' Marcin Rudnicki popełnił teraz faul blisko naszego pola karnego, ponieważ gośćie utrzymali się przy piłce sędzia puścił grę i na koniec tej akcji jeden z graczy Pisy strzela zza pola karnego nad naszą bramką.

68' Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Za zupełnie niepotrzebne dyskusje ukarany nią został nasz kapitan Bartek Salwowski.

70' Mamy drugą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Jakub Jankowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański. Mamy także trzecią zmianę dzisiaj w zespole Pisy: schodzi z boiska Seiyo Nakamura, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Yusei Iida.

72' Strzał zza pola karnego zawodnika Pisy przelatuje nad naszą bramką.

73' Strzał z pola karnego zawodnika gości Kacpra Tucewicza kapitalnie broni nasz bramkarz!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla Pisy z prawej strony boiska.

74' Nasz bramkarz łapie dośrodkowanie gracza gości z tego rzutu rożnego.

75' Trzecia zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Piotr Buczek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Szymon Supiński.

76' I niestety tracimy piątą bramkę. Gracz Pisy Kacper Tucewicz strzałem z 16 metrów pokonuje naszego bramkarza.

77' Przegrywamy już 1:5. Zaczynamy grę ze środka boiska.

77' Okazja dla Pisy, strzał z lewej strony boiska z 16 metrów zawodnika Pisy Kuby Bałdygi przelatuje obok naszej bramki.

78' Dawid Chomej był teraz faulowany w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla nas.

79' Kolejny faul, tym razem to jeden z graczy Pisy powalił na murawę w środku pola Kacpra Stryjka i będzie rzut wolny dla nas.

80' Mamy podwójną zmianę w zespole gości: schodzi z boiska bramkarz Mateusz Piotrowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi bramkarz Konrad Durka. Schodzi z boiska również Kacper Tucewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Konstanty Karkulowski.

80' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego wybija głową z własnego pola karnego będący na 14 metrze gracz gości.

81' Mocne uderzenie z pola karnego zawodnika Pisy trafia prosto w ręce naszego bramkarza.

82' Dośrodkowanie gracza Pisy z 19 metrów z prawej strony boiska łapie nasz bramkarz.

83' Adam Błaszczyk został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

84' Ależ teraz mieliśmy szczęście!!! Najpierw strzał z prawej strony pola karnego gracza Pisy odbija nasz bramkarz, a następnie jego kolega z zespołu Konstanty Karkulowski z najbliższej odległości nie trafił czysto w piłkę, w efekcie czego ta przeleciała obok słupka naszej bramki!!!

85' Mamy czwartą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Kacper Stryjek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki.

85' I niestety tracimy szóstą bramkę. Strzał z lewej strony pola karnego odbija nasz bramkarz i po chwili jego kolega z zespołu Norbert Buchholz z bliska umieścił piłkę w naszej bramce.

86' Przegrywamy już 1:6. Zaczynamy grę ze środka boiska. Mamy szóstą zmianę dzisiaj w zespole Pisy: schodzi z boiska Hubert Świder, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Wojciech Trznadel.

88' Okazja dla gości na siódmą bramkę, strzał zza pola karnego gracza Pisy przelatuje wysoko nad naszą bramką.

90' Blisko było!!! Bardzo ładny strzał z tego rzutu wolnego Dawida Chomeja przelatuje w niedużej odległości nad bramką gości!!!

90+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 26. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany niestety przegrywa na własnym boisku 1:6 z Pisą Barczewo.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY CELNE                  2                                                          17

STRZAŁY NIECELNE            4                                                          20

RZUTY ROŻNE                      1                                                          12

FAULE                                     8                                                         12

CZERWONE KARTKI              0                                                          0

Kibicom, którzy przybyli dziś na stadion w Jezioranach dziękujemy za wspólne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz (i mamy nadzieję, że na kolejnych meczach będzie Was jeszcze więcej)!!! Gratulujemy rywalom zwycięstwa, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy w niedzielę 26 maja 2024 na godz. 16:00 ponownie na stadion w Jezioranach, gdzie nasz MKS Jeziorany zmierzy się z MKS Korsze!!!