2024-06-02 10:54  -  MKS Jeziorany

Zła passa na wyjazdach została przerwana!!!

ZŁA PASSA NA WYJAZDACH ZOSTAŁA PRZERWANA!!! MKS JEZIORANY WYGRAŁ NA WYJEŹDZIE Z ŁYNĄ SĘPOPOL AŻ 5:1 I ODNIÓSŁ DRUGIE Z RZĘDU WYSOKIE ZWYCIĘSTWO!!!

MKS Jeziorany, we wczorajszą przepiękną słoneczną i bardzo ciepłą sobotę 1 czerwca 2024 udał się na godz. 16:00 na Stadion Miejski do Sępopola przy ulicy Wojska Polskiego 8A na mecz z pewną już spadku do A-klasy miejscową Łyną Sępopol w ramach 28. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24. Do wczorajszego meczu nasz MKS przystąpił bardzo mocno osłabiony, w ogóle mieliśmy wczoraj na mecz w Sępopolu zaledwie czternastoosobową kadrę, nie było u nas wczoraj Karola Borowego, Kacpra Żółkiewicza, Dawida Maciążka, Filipa Brzezińskiego, Piotra Buczka, Sebastiana Bielskiego, Roberta Bryka, Alana Złakowskiego, Patryka Złakowskiego, Kuby Kowalczyka i Szymona Supińskiego.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że nasz MKS wygra w Sępopolu i odniesie ósme zwycięstwo w tym sezonie. Tymczasem dziś się nam znów powiodło, po dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu MKS wygrał z miejscową Łyną Sępopol aż 5:1, odniósł ósme zwycięstwo w tym sezonie i zarazem drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie i tym samym w końcu dziś się przełamaliśmy na wyjazdach, po dziesięciu ligowych meczach z rzędu bez zwycięstwa na wyjeździe dziś wreszcie wygraliśmy na boisku rywala!!! Brawo drużyna!!!

Jedyną bramkę we wczorajszym spotkaniu dla Łyny strzelił w 70 minucie Karol Snopkowski, natomiast bramki dla MKS we wczorajszym spotkaniu zdobywali cztery Marceli Kowalski kolejno w 25 minucie z rzutu wolnego, w 58, w 64 i w 73 minucie z gry oraz jedną Kacper Stryjek w 90 minucie. Dla Łyny wczorajszy mecz był już 23. z rzędu ligową porażką.

Te wczorajsze nasze zwycięstwo było naszym jednym z najwyższych zwycięstw na wyjeździe w historii gry w okręgówce- wcześniej najwyższe wyjazdowe zwycięstwa w okręgówce mieliśmy najpierw w sobotę 12 listopada 2022- tego dnia wygraliśmy na wyjeździe 5:1 ze Śniardwami Orzysz, a później w środę 26 kwietnia 2023- tego dnia wygraliśmy na wyjeździe 6:2 z Orlętami Reszel!!! Brawo drużyna!!!

I to już nie jest pierwszy raz, że Marceli Kowalski strzelił cztery bramki w meczu z Łyną Sępopol- nie tak dawno temu, bo ponad rok temu, w niedzielę 19 marca 2023 MKS Jeziorany grając w roli gospodarza na boisku ze sztuczną murawą w Mrągowie wygrał 7:3 z Łyną Sępopol i w tamtym meczu tak jak wczoraj też strzelił cztery bramki!!! Gratulacje dla Marcelego i oby tak dalej!!!

Pierwsza połowa, po której prowadziliśmy 1:0 w naszym wykonaniu była średnia, ogólnie w niej mieliśmy więcej sytuacji od rywali, ale gospodarze także mieli swoje sytuacje, co więcej mieli parę dobrych sytuacji jeszcze przy stanie 0:0, w ogóle w pierwszej części gry zbyt często i zbyt łatwo dopuszczaliśmy rywali pod własne pole karne, w dodatku chwilę po tym, jak wyszliśmy na prowadzenie w 25 minucie gospodarze strzelili wyrównującą bramkę, na szczęście dla nas sędzia jej nie uznał z powodu spalonego.

Druga połowa w naszym wykonaniu była już lepsza, w niej strzeliliśmy aż cztery bramki, natomiast gospodarze odpowiedzieli jedynie honorowym trafieniem przy stanie 3:0 dla nas, ogólnie w drugiej połowie też mieliśmy więcej sytuacji od ambitnie grającej Łyny, która oprócz jednej strzelonej bramki w drugiej połowie praktycznie tylko raz poważnie zagroziła naszej bramce.

Podsumowując wczorajszy mecz- nie był to jakiś wybitny występ w naszym wykonaniu, nie graliśmy aż tak dobrze jak tydzień temu w wygranym meczu u siebie 6:0 z MKS Korsze, ale i tak z całą pewnością można stwierdzić, że zagraliśmy dość dobry mecz, ogólnie przez większość spotkania byliśmy lepszym zespołem, oprócz strzelenia pięciu bramek stworzyliśmy więcej sytuacji od rywali i gdyby nie nieskuteczność w niektórych sytuacjach oraz skuteczne interwencje bramkarza Łyny to moglibyśmy wygrać jeszcze wyżej.

Natomiast Łyna grała bardzo ambitnie, miała też swoje sytuacje i zasłużyła na strzelenie tej honorowej bramki (w ogóle miała w całym meczu więcej sytuacji od MKS-u Korsze, z którym ostatnio wygraliśmy 6:0) i mieliśmy szczęście, że przy stanie 0:0 nie wykorzystała paru dobrych okazji na objęcie prowadzenia, bo gdyby wykorzystała jedną z nich to mogło by nam wczoraj być o wiele trudniej zdobyć trzy punkty, nie zmienia to wszystko faktu, że to była zasłużona nasza pewna wygrana.

Trzeba nasz zespół po raz kolejny bardzo pochwalić, bo w kolejnych spotkaniu wygraliśmy wysoko i co więcej w ostatnich dwóch spotkaniach strzeliliśmy aż 11 bramek i straciliśmy zaledwie jedną i to musi cieszyć!!! Ogólnie nasz zespół pokazał wczoraj ogromny charakter, bo nie grając jakiegoś wielkiego spotkania i mając poważne braki kadrowe potrafił zagrać całkiem dobre spotkanie i strzelić aż pięć bramek na boisku co prawda niżej notowanego przeciwnika, który już ma pewny spadek do A-klasy, ale zawsze niewygodnego rywala, z którym w ostatnich latach regularnie przegrywaliśmy na jego boisku i w ogóle jeszcze nigdy wcześniej nie strzeliliśmy w meczu z Łyną na wyjeździe aż pięciu bramek!!! Po tym poznaje się prawdziwy zespół- że nawet jak przez pewien czas tak jak wczoraj nie graliśmy zbyt dobrze, to i tak na koniec potrafiliśmy pewnie wygrać!!!

Cała nasza drużyna wolą walki i pełnym zaangażowaniem od pierwszej do ostatniej minuty zapracowała na ten wczorajszy sukces. Niestety, wyniki kilku meczów w naszej grupie wczoraj ułożyły się dla nas tak, że już w tej chwili definitywnie straciliśmy szansę na bezpośrednie utrzymanie się w lidze okręgowej i została nam już tylko walka o baraże o utrzymanie się w okręgówce (po wczorajszym zwycięstwie awansowaliśmy na czternaste miejsce w tabeli i jeżeli dziś Wilczek Wilkowo nie wygra na wyjeździe z GKS Stawigudą to utrzymamy czternastą pozycję w tabeli po tej kolejce). Zatem panowie walczymy do samego końca o obronienie tego czternastego miejsca na koniec sezonu, która może nam dać udział w barażach o utrzymanie się w klasie okręgowej!!!

Naszemu trenerowi i naszym zawodnikom gratulujemy wczorajszego zwycięstwa, a dla zespołu Łyny Sępopol dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Wczorajszy mecz w Sępopolu był dla nas ostatnim wyjazdowym meczem w tym sezonie (ostatnie dwa spotkania tego sezonu zagramy na naszym jeziorańskim stadionie). Kolejny mecz MKS Jeziorany zagra już w najbliższą sobotę 8 czerwca 2024 o godz. 17:00 na stadionie w Jezioranach z CWKS Vęgorią Węgorzewo, która wczoraj, w sobotę 1 czerwca 2024 grając w roli gospodarza na boisku w Kruklankach przegrała 0:5 z Pisą Barczewo. My wszyscy wierzymy, że w najbliższą sobotę nasz MKS pokona Vęgorię i tym samym odniesie trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo!!!

I dzięki wczorajszemu zwycięstwu na wyjeździe 5:0 z CWKS Vęgorią Węgorzewo Pisa Barczewo już na dwie kolejki przed końcem tego sezonu zapewniła sobie awans do forBET czwartej ligi warmińsko-mazurskiej. Serdecznie gratulujemy Pisie Barczewo awansu i życzymy powodzenia w czwartej lidze!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali we wczorajszym meczu z Łyną Sępopol:

LEGENDA

M.R- Minuty rozegrane,  BR- Bramki strzelone,  As. - Asysty,  St. C - Strzały celne,  St. NC - Strzały niecelne,  WR. - Wykonane rzuty rożne,  FP- Faule popełnione,  FW- Faulowany,  Ż.K - Żółte kartki,  CZ.K - Czerwone kartki

Skład ŁYNA SĘPOPOL: 77-Nicolas Mieczkowski (bramkarz), 3-Piotr Szafrański (80 min 20-Piotr Dobrzyński), 6-Jakub Afrykański, 15-Jakub Lemański, 2-Bartłomiej Młyński, 5-Dawid Piasecki (58 min 11-Jakub Młyński), 7-Szymon Rentkowski, 18-Dominik Kryłowicz (kapitan), 13-Karol Snopkowski (82 min 4-Andrzej Łojewski), 10-Paweł Antczak (68 min 17-Marcin Grządkowski), 9-Piotr Gigielewicz (76 min 16-Alan Łojewski)

Trener: Robert Naruszewicz

Skład MKS JEZIORANY: 1-Szymon Stuka (bramkarz), 6-Paweł Radziwon, 2-Dominik Żytkiewicz, 23-Bartosz Salwowski (kapitan), 4-Marcin Rudnicki, 11-Marceli Kowalski, 13-Dominik Niestępski, 7-Dawid Chomej (46 min 17-Jakub Jankowski), 3-Bartosz Szpakowski (73 min 14-Oliwier Nawrocki), 10-Kacper Stryjek, 9-Adam Błaszczyk (78 min 39-Dawid Iwański)

Trener: Paweł Radziwon

Kierownik: Mateusz Adamiec

Bramki: 0:1 M. Kowalski 25' (MKS)- z rzutu wolnego, 0:2 M. Kowalski 58' (MKS), 0:3 M. Kowalski 64' (MKS), 1:3 Snopkowski 70' (ŁYNA), 1:4 M. Kowalski 73' (MKS), 1:5 Stryjek 90' (MKS)

Żółte kartki: Snopkowski 24' (ŁYNA), Jankowski 59' (MKS)

Sędzia: Adam Lewkowicz (Bartoszyce- sędzia główny), Monika Piekarska-Aptowicz (Orzysz, asystent 1), Krzysztof Kromplewski (Kętrzyn- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany ubrani w jednolite czerwone stroje (czerwone koszulki z białymi napisami i czerwone spodenki), natomiast piłkarze Łyny Sępopol występują dziś ubrani w biało-niebieskie stroje (biało-niebieskie koszulki z białymi napisami i niebieskie spodenki). Kapitanem Łyny jest dziś Dominik Kryłowicz, natomiast kapitanem MKS-u jest dziś Bartosz Salwowski.

1' Już w 48 sekundzie dzisiejszego meczu mamy pierwsze uderzenie z naszej strony, strzał z 16 metrów Bartka Szpakowskiego blokuje gracz gospodarzy.

1' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany z prawej strony boiska tuż przy linii bocznej na 18 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

2' I już była pierwsza dobra okazja dla nas!!! Po podaniu z tego rzutu wolnego Dawida Chomeja Marceli Kowalski atakowany przez dwóch rywali strzela z pola karnego w niedużej odległości od słupka bramki gospodarzy!!!

3' Strzał zza pola karnego gracza gospodarzy został teraz zablokowany przez jednego z naszych graczy.

4' Pierwsza dobra okazja dla Łyny w dzisiejszym spotkaniu, nasz bramkarz Szymon Stuka rzucił się i złapał strzał z 17 metrów zawodnika Łyny.

4' Adam Błaszczyk został teraz sfaulowany tuż przed polem karnym i będzie rzut wolny dla nas.

5' Strzela po ziemi z tego rzutu wolnego z 16 metrów Marceli Kowalski, bramkarz Łyny Nicolas Mieczkowski z lekkimi problemami chwycił to uderzenie przed nadbiegającym Adamem Błaszczykiem.

6' Strzał po ziemi z 16 metrów gracza Łyny przelatuje daleko od naszej bramki.

8' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie przegrywamy!!! Strzał z 16 metrów gracza gospodarzy przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

10' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną jednego z graczy Łyny.

11' Faul w ataku Adama Błaszczyka i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

13' Faul Bartka Szpakowskiego na 17 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

14' Strzał zza pola karnego zawodnika Łyny blokuje teraz Dominik Żytkiewicz. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy z prawej strony boiska.

14' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego gracza Łyny jego kolega z zespołu strzela głową z pola karnego wysoko nad naszą bramką.

15' Niestety, ale trzeba uczciwie przyznać, że nasza gra nie wygląda zbyt dobrze, to jak na razie nasi rywale stworzyli lepsze sytuacje do zdobycia bramki i w ogóle zbyt łatwo przedostają się pod nasze pole karne.

17' Marceli Kowalski przewrócił się teraz w środku boiska w walce o piłkę z rywalem, następnie Marceli popełnił faul na próbującym się rozpędzić graczu Łyny i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

19' Dośrodkowanie Marcelego Kowalskiego z prawej strony boiska z 17 metrów zostało zablokowane przez gracza Łyny. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

20' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dawida Chomeja nasz kapitan Bartek Salwowski strzela głową z pola karnego prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

21' Nasz bramkarz złapał teraz wrzutkę gracza Łyny.

22' Dawid Chomej został teraz sfaulowany z lewej strony boiska na 18 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

23' Ależ byliśmy bliscy objęcia prowadzenia!!! Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Dawida Chomeja będący na szóstym metrze Marceli Kowalski najpierw przyjął piłkę na klatkę piersiową, a po chwili Marceli oddał strzał głową, który odbił się od słupka bramki gospodarzy i po tym odbiciu się od słupka piłka odbiła się od nogi próbującego ją dobić z bliska Adama Błaszczyka i poleciała obok bramki!!!

24' Zawodnik Łyny Karol Snopkowski dość ostrym faulem tuż przed własnym polem karnym powstrzymał teraz Bartka Salwowskiego. Będzie rzut wolny dla nas, a zawodnik gospodarzy za to przewinienie na naszym kapitanie ogląda żółtą kartkę- to pierwsza kara indywidualna w dzisiejszym spotkaniu.

25' Jest!!! MKS wychodzi na prowadzenie!!! Marceli Kowalski pięknym strzałem z tego rzutu wolnego z 16 metrów pokonuje bramkarza Łyny!!! Brawo panowie!!!

25' Wygrywamy 1:0. Gospodarze zaczynają grę ze środka boiska.

26' Faul Adama Błaszczyka w środku boiska i nasz zawodnik za to przewinienie zostaje słownie upomniany przez sędziego. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

27' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego jeden z graczy Łyny strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza, ale spokojnie, ta bramka nie została uznana, bo sędzia odgwizdał spalonego. Zatem dalej jest 1:0 dla nas.

28' Zawodnik Łyny Piotr Szafrański czystym wślizgiem powstrzymał teraz rozpędzonego Marcelego Kowalskiego. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska. Podczas tej interwencji Piotr Szafrański jeszcze ucierpiał i mamy przerwę w grze, a dokładnie właśnie w tym momencie sędzia zarządził dla graczy obu drużyn, z racji tego, że jest bardzo ciepło krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

29' Wracamy do gry, na szczęście z Piotrem Szafrańskim już wszystko w porządku i wraca na boisko. Teraz po dośrodkowaniu Dawida Chomeja z tego rzutu rożnego Adam Błaszczyk atakowany przez dwóch rywali na szóstym metrze strzela głową wysoko nad bramką gospodarzy.

31' Dobra akcja naszej drużyny, ale zabrakło nam jej wykończenia.

33' Mamy teraz sporo twardej walki w środku pola.

35' Ależ teraz byliśmy bliscy podwyższenia prowadzenia!!! Po zagraniu z 27 metrów Bartka Salwowskiego Marceli Kowalski strzela lobem w poprzeczkę bramki gospodarzy!!! Następnie strzał Bartka Szpakowskiego zza pola karnego został jeszcze zablokowany i będzie rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

36' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Dawida Chomeja wybija głową będący na dziesiątym metrze gracz Łyny, następnie na strzał z dystansu z 25 metrów zdecydował się Bartek Salwowski i te jego uderzenie przeleciało w niedużej odległości od bramki gospodarzy!!!

37' Kolejna dobra okazja dla MKS-u na strzelenie drugiej bramki!!! Strzela z sześciu metrów Marceli Kowalski, ale bramkarz Łyny łapie to uderzenie!!!

38' To była świetna okazja dla gospodarzy na wyrównanie!!! Nasz bramkarz w sytuacji sam na sam we własnym polu karnym powstrzymał gracza Łyny!!!

39' Dawid Chomej został teraz powstrzymany czystym wślizgiem z prawej strony boiska na 17 metrze przez gracza Łyny, jednak Dawid nabawił się jakiegoś urazu podczas tego starcia i mamy przerwę w grze.

41' Wygląda na to, że na szczęście Dawidowi nic poważnego się nie stało i wracamy do gry.

42' Marceli Kowalski świetnie teraz odebrał piłkę rywalowi i następnie oddał strzał z pola karnego, ale bramkarz Łyny odbija nogami to uderzenie!!!

43' Paweł Radziwon zdecydował się teraz na dalekie wybicie piłki ze środka pola i doleciało ono aż na pole karne, ale tam bramkarz Łyny złapał tę piłkę.

44' Okazja dla gospodarzy, Dawid Chomej blokuje teraz strzał zza pola karnego gracza Łyny.

44' Strzał po ziemi z 17 metrów zawodnika gospodarzy łapie nasz bramkarz.

45' Dobra okazja dla nas!!! Po dośrodkowaniu z 25 metrów Marcina Rudnickiego Marceli Kowalski strzela głową z lewej strony pola karnego w boczną siatkę bramki gospodarzy.

45+1' Kolejna dobra okazja dla nas!!! Po zagraniu Marcelego Kowalskiego Bartek Szpakowski w dobrej sytuacji nie trafił w piłkę na piątym metrze, następnie Adam Błaszczyk strzela z 20 metrów obok bramki gospodarzy.

45+2' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po przeciętnej w naszym wykonaniu pierwszej części gry wygrywamy 1:0 z miejscową Łyną Sępopol. Ogólnie stworzyliśmy więcej sytuacji od rywali i wygrywamy zasłużenie, ale gospodarze także mieli swoje sytuacje, w ogóle zbyt często dopuszczamy ich pod nasze pole karne. Wkrótce druga połowa, z pewnością musimy w niej zagrać lepiej, żeby zdobyć dziś trzy punkty, Łyna z pewnością zrobi wszystko, żeby odwrócić losy tego meczu na swą korzyść.

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

ŁYNA SĘPOPOL                            MKS JEZIORANY

BRAMKI                                   0                                                           1

STRZAŁY                               10                                                         15

STRZAŁY CELNE                   2                                                           6

STRZAŁY NIECELNE             8                                                           9

RZUTY ROŻNE                       2                                                           4

ZMIANY                                   0                                                           0

FAULE                                     5                                                           5

ŻÓŁTE KARTKI                       1                                                           0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Łyny Sępopol. Niestety, Dawid Chomej nie był już w stanie kontynuować gry w drugiej połowie i w jego miejsce na boisko na drugą połowę wszedł Kuba Jankowski.

47' Faul Kacpra Stryjka w środku boiska i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

48' Nasz bramkarz złapał teraz piłkę przed nadbiegającym graczem Łyny we własnym polu karnym.

50' Blisko było!!! Bartek Salwowski strzela zza pola karnego w niedużej odległości nad bramką gospodarzy!!!

51' Faul Bartka Szpakowskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

52' Kolejny faul Bartka Szpakowskiego, tym razem nasz zawodnik nieprzepisowo powstrzymał gracza Łyny na 25 metrze z prawej strony boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla Łyny.

53' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego gracza Łyny przelatuje nad naszą bramką.

54' Dośrodkowanie z rzutu rożnego z prawej strony boiska zawodnika Łyny Kuby Afrykańskiego wybija głową z własnego pola karnego Dominik Żytkiewicz i następnie jeden z graczy gospodarzy strzela zza pola karnego w niedużej odległości nad naszą bramką- mieliśmy teraz sporo szczęścia!!!

57' Świetna okazja nas na strzelenie drugiej bramki!!! W sytuacji sam na sam w polu karnym gospodarzy znalazł się Kacper Stryjek, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Łyny!!!

58' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w zespole gospodarzy: schodzi z boiska Dawid Piasecki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Jakub Młyński.

58' Jest!!! Druga bramka dla nas!!! Po podaniu z 25 metrów Kacpra Stryjka Marceli Kowalski strzałem z pola karnego pokonuje bramkarza gospodarzy!!! Brawo panowie!!!

59' Wygrywamy 2:0. Gospodarze zaczynają grę ze środka boiska.

59' Faul Kuby Jankowskiego w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla gospodarzy. Dodatkowo nasz zawodnik niepotrzebnie utrudniał wykonanie tego rzutu wolnego graczowi Łyny i za to zachowanie zostaje ukarany żółtą kartką.

60' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego zawodnika Łyny wybija nasz bramkarz, po chwili będący na piątym metrze Dominik Niestępski wybija piłkę nogą z własnego pola karnego.

62' Okazja dla nas na trzecią bramkę, po dośrodkowaniu Bartka Salwowskiego z rzutu rożnego z lewej strony boiska Marceli Kowalski strzela głową z pola karnego nad bramką gospodarzy.

64' Jest!!! Trzecia bramka dla nas!!! Po dośrodkowaniu Marcina Rudnickiego z około 25 metrów z prawej strony boiska Marceli Kowalski w polu karnym gospodarzy przyjął piłkę na klatkę piersiową, następnie oddał strzał, ale obronił to uderzenie bramkarz Łyny i po chwili Marceli z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki!!! Brawo panowie!!!

65' Wygrywamy już 3:0. Gospodarze zaczynają grę ze środka boiska.

65' Faul Bartka Salwowskiego na 30 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

66' Po tym rzucie wolnym strzał gracza Łyny został zablokowany, a po chwili strzał z pola karnego gracza Łyny odbija nasz bramkarz. Następnie Bartek Salwowski wybijając piłkę trafił w twarz przeciwnika i mamy chwilę przerwy w grze, to zagranie oczywiście było w pełni przypadkowe, Bartek od razu podszedł i przeprosił gracza Łyny.

67' Na szczęście zawodnikowi gospodarzy przy tej sytuacji nic poważnego się nie stało i wracamy do gry.

68' I mamy drugą zmianę dzisiaj w zespole Łyny: schodzi z boiska Paweł Antczak, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Marcin Grządkowski.

69' Dobra okazja na czwartą bramkę dla nas!!! Marceli Kowalski odegrał piłkę do tyłu do Adama Błaszczyka i ten strzela zza pola karnego w niedużej odległości nad bramką gospodarzy!!!

70' I niestety tracimy pierwszą bramkę w dzisiejszym spotkaniu. Po błędzie naszej obrony zawodnik Łyny Karol Snopkowski strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

71' Wygrywamy 3:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

73' Jest!!! Zdobywamy czwartą bramkę!!! Po podaniu ze środka boiska Kacpra Stryjka przejął piłkę Marceli Kowalski, następnie świetnie przełożył obrońcę w polu karnym gospodarzy i strzałem po ziemi przy słupku pokonał bramkarza Łyny!!! Brawo panowie, ogromne brawa dla Marcelego, to już jego czwarta bramka w dzisiejszym spotkaniu!!!

73' Wygrywamy już 4:1. Gospodarze zaczynają grę ze środka boiska. Mamy drugą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Bartek Szpakowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki.

75' Strzał po ziemi z 17 metrów zawodnika Łyny pewnie łapie nasz bramkarz.

75' Sędzia zarządził teraz dla graczy obu drużyn krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

76' Wracamy do gry. Trzecia zmiana dzisiaj w zespole Łyny: schodzi z boiska Piotr Gigielewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Alan Łojewski.

78' Trzecia zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Adam Błaszczyk, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański.

79' Oliwier Nawrocki był teraz faulowany w środku boiska przy wyskoku do piłki przez gracza Łyny i będzie rzut wolny dla nas.

80' Mamy czwartą zmianę dzisiaj w zespole gospodarzy: schodzi z boiska Piotr Szafrański, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Piotr Dobrzyński.

80' Okazję na swoją piątą bramkę w dzisiejszym spotkaniu miał teraz Marceli Kowalski, ale po zagraniu Dawida Iwańskiego jego strzał z pola karnego blokuje plecami zawodnik gospodarzy.

81' Oliwier Nawrocki popełnił teraz faul na połowie gospodarzy przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla Łyny.

82' Piąta zmiana dzisiaj w zespole Łyny: schodzi z boiska Karol Snopkowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Andrzej Łojewski.

83' Bartek Salwowski został teraz sfaulowany na 17 metrze i będzie rzut wolny dla nas z bardzo dobrej pozycji.

84' To była dobra okazja dla nas na strzelenie piątej bramki!!! Strzela z tego rzutu wolnego Paweł Radziwon, ale bramkarz gospodarzy wyciągnął się jak struna i odbił to uderzenie naszego trenera do boku!!! Następnie dobijał z bliska Bartek Salwowski, ale bramkarz Łyny wybił to uderzenie, po chwili jednak sędzia odgwizdał spalonego i nic już dla nas z tej akcji nie będzie.

86' Wrzutkę gracza Łyny pewnie łapie nasz bramkarz.

88' Dośrodkowanie z 20 metrów zawodnika Łyny wybija nasz bramkarz, który po chwili był jeszcze faulowany przez rywala i zaczniemy grę od rzutu wolnego.

90' Jest!!! Piąta bramka dla nas!!! Po podaniu Marcelego Kowalskiego z prawej strony boiska z 17 metrów Kacper Stryjek strzałem z pola karnego pokonuje bramkarza Łyny!!! Brawo panowie, to już koniec, sędzia już nie pozwoli wznowić gry gospodarzom ze środka boiska!!!

90+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 28. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany wygrywa na wyjeździe z Łyną Sępopol aż 5:1.

Pełne statystyki tego meczu:

BRAMKI                                  1                                                           5

STRZAŁY CELNE                   6                                                          13

STRZAŁY NIECELNE            10                                                         15

FAULE                                    10                                                         19

Kibicom, którzy przybyli wczoraj na Stadion Miejski do Sępopola dziękujemy za wspólne i kulturalne kibicowanie przez cały mecz!!! Gratulacje za zwycięstwo, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy już w najbliższą sobotę 8 czerwca 2024 na godz. 17:00 na stadion w Jezioranach, gdzie MKS Jeziorany zmierzy się z CWKS Vęgorią Węgorzewo!!!