2024-06-09 18:50  -  MKS Jeziorany

Wysoka porażka w przedostatnim meczu sezonu...

WYSOKA PORAŻKA W PRZEDOSTATNIM MECZU SEZONU... MKS JEZIORANY PRZEGRAŁ NA STADIONIE W JEZIORANACH Z CWKS VĘGORIĄ WĘGORZEWO AŻ 0:4...

MKS Jeziorany, we wczorajszą dość ciepłą, raz słoneczną, a raz pochmurną sobotę 8 czerwca 2024 zagrał w ramach 29. kolejki grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2023/24 mecz na stadionie w Jezioranach z CWKS Vęgorią Węgorzewo.

Niestety, w miniony czwartek 6 czerwca 2024 wieczorem dotarła do nas smutna informacja- nasz WMZPN opublikował analizę awansów i spadków na ten sezon, w której jest podane, że w tym sezonie do A-klasy z obu grup ligi okręgowej spadają trzy ostatnie zespoły (czyli drużyny z miejsc 14) a z racji tego, że nasz jeziorański MKS nie ma już szans, żeby w tym sezonie zająć miejsce wyższe niż czternaste, to niestety spadamy do A-klasy...

Jak zawsze wspaniała atmosfera na naszym stadionie, licznie zgromadzeni nasi kibice. Do wczorajszego meczu nasz MKS przystąpił mocno osłabiony brakami Karola Borowego, Dawida Maciążka, Filipa Brzezińskiego, Dawida Chomeja, Sebastiana Bielskiego, Adama Błaszczyka, Alana Złakowskiego, Patryka Złakowskiego i Szymona Supińskiego. Vęgoria do wczorajszego spotkania również przystąpiła osłabiona, chociażby nie było wczoraj w składzie Vęgorii Daniela Maliszewskiego i Patryka Galiniewskiego.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że MKS Jeziorany pokona Vęgorię i odniesie dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Niestety- nie udało się nam wczoraj- po przeciętym spotkaniu w naszym wykonaniu przegraliśmy z Vęgorią 0:4 i ponieśliśmy już dziewiętnastą porażkę w tym sezonie i zarazem siódmą porażkę w tym sezonie u siebie... (i co gorsza wczoraj zaliczyliśmy pierwszy mecz w tym sezonie na własnym stadionie bez żadnej strzelonej bramki). Mamy w tej chwili w tym sezonie już 100 straconych bramek...

I co więcej, wczoraj nasz MKS Jeziorany zaliczył pierwszy mecz o stawkę bez strzelonej bramki na własnym boisku od ponad dwóch lat (przed wczoraszym meczem po raz ostatni mój MKS Jeziorany nie strzelił żadnej bramki w meczu o stawkę w sobotę 2 kwietnia 2022- tego dnia, w 19. kolejce grupy 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej sezonu 2021/22 MKS Jeziorany przegrał na naszym jeziorańskim stadionie 0:5 z Victorią Bartoszyce).

Bramki we wczorajszym meczu dla Vęgorii zdobywali dwie Rafał Raiński kolejno w 54 i w 86 minucie oraz po jednej Niko Sawicz w 4 minucie i Szymon Krupa w 68 minucie.

Źle weszliśmy we wczorajszy mecz, bo już w czwartej minucie straciliśmy bramkę. Ogólnie pierwsza połowa, po której przegrywaliśmy 0:1 była dość wyrównana, oba zespoły miały w niej podobną liczbę sytuacji strzeleckich, no może goście tych takich klarownych okazji mieli nieco więcej.

Natomiast w drugiej połowie Vęgoria była już dużo lepsza, oprócz strzelenia trzech bramek w drugiej części gry miała sporo sytuacji, my w drugiej odsłonie też mieliśmy swoje okazje, ale niestety żadnej z nich nie wykorzystaliśmy i ostatecznie przegrywamy to spotkanie aż 0:4.

Podsumowując wczorajszy mecz- nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu, ale też wcale nie było to jakieś mega słabe spotkanie w naszym wykonaniu, były fragmenty dobrej gry, tylko niestety, nie przełożyło się to na efekty w postaci choćby jednej strzelonej bramki. Ogólnie wczoraj Vęgoria zagrała bardzo dobre spotkanie, była bardzo dobrze zorganizowana, przeprowadzała sporo ciekawych akcji, strzeliła cztery bramki i stworzyła w ogóle w całym meczu więcej sytuacji od nas i mogła tych bramek strzelić nawet więcej, tak więc bez dwóch zdań Vęgoria odniosła wczoraj zasłużone pewne zwycięstwo, jednak patrząc dokładnie na przebieg całego tego spotkania zasłużyliśmy na strzelenie choćby jednej bramki.

Niewątpliwie ta stracona bramka już w czwartej minucie w jakimś stopniu podcięła skrzydła dla naszego zespołu, przez co już od czwartej minuty musieliśmy wynik, jednak swoje sytuacje też mieliśmy i najbardziej szkoda, że nie udało się nam żadnej wykorzystać, w ogóle kto wie, jakby potoczył się wczorajszy mecz, gdybyśmy w pierwszej połowie przy stanie 1:0 dla Vęgorii wykorzystali jedną z kilku dobrych okazji na doprowadzenie do remisu, tego się już jednak niestety nigdy nie dowiemy, nie zmienia to faktu, że to była w pełni zasłużona wygrana Vęgorii, która tylko potwierdziła, że jest wymagającym zespołem.

Niestety- w wyniku wczorajszej porażki i wczorajszego zwycięstwa Wilczka Wilkowo na własnym boisku 5:4 z Cresovią Górowo Iławeckie spadliśmy na przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli. Po dwóch wysokich z rzędu zwycięstwach niestety wczoraj musieliśmy przełknąć gorycz wysokiej porażki na własnym terenie.

O czym trzeba pamiętać- zawsze trzeba walczyć do końca. Nawet jak się jest pewnym spadku do niższej ligi to trzeba zawsze grać o jak najlepsze miejsce na koniec sezonu, bo to różnie bywa, może się okazać, że jakaś drużyna nie przystąpi do nowego sezonu 2024/25 i wtedy zwolni się jakieś miejsce i można utrzymać się w okręgówce dzięki zajęciu na koniec sezonu jednego miejsca wyżej (wiemy, że też na to nie można liczyć, ale piszemy o tym, że taka możliwość istnieje, bo już takie sytuacje w przeszłości się zdarzały).

No cóż, tak czasem bywa, trzeba tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z wczorajszego spotkania, nie poddawać się i walczyć dalej!!! Dla zespołu CWKS Vęgorii Węgorzewo gratulujemy wczorajszego zwycięstwa, dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz ligowy MKS Jeziorany zagra w najbliższą sobotę 15 czerwca 2024 o godz. 17:00 także na stadionie w Jezioranach z Victorią Bartoszyce, która wczoraj zremisowała na wyjeździe 2:2 z liderem naszej grupy Pisą Barczewo (i zarazem będzie to zakończenie obecnego sezonu 2023/24, w ogóle w najbliższą sobotę 15 czerwca 2024 na Warmii i Mazurach obecny sezon 2023/24 kończy nasza forBET czwarta liga i obie grupy naszej regionalnej okręgówki). My wszyscy wierzymy, że w najbliższą sobotę nasz MKS na naszym jeziorańskim stadionie pokona Victorię i tym samym udanie zakończy ten nieudany dla nas sezon!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali we wczorajszym meczu z CWKS Vęgorią Węgorzewo:

LEGENDA

M.R- Minuty rozegrane,  BR- Bramki strzelone,  As. - Asysty,  St. C - Strzały celne,  St. NC - Strzały niecelne,  WR. - Wykonane rzuty rożne,  FP- Faule popełnione,  FW- Faulowany,  Ż.K - Żółte kartki,  CZ.K - Czerwone kartki

Skład MKS JEZIORANY: 1-Szymon Stuka (bramkarz), 4-Marcin Rudnicki (78 min 39-Dawid Iwański), 2-Dominik Żytkiewicz (52 min 6-Piotr Buczek), 15-Paweł Radziwon, 17-Jakub Jankowski, 13-Dominik Niestępski, 23-Bartosz Salwowski (kapitan), 8-Robert Bryk, 3-Bartosz Szpakowski (78 min 14-Oliwier Nawrocki), 10-Kacper Stryjek, 11-Marceli Kowalski

Trener: Paweł Radziwon

Kierownik: Dariusz Iwański

Skład CWKS VĘGORIA WĘGORZEWO: 12-Krzysztof Bacewicz (bramkarz), 5-Mateusz Opar, 21-Bartosz Korczak, 42-Rafał Bendek (75 min 25-Radosław Siechodnik), 24-Adam Kun (85 min 45-Patryk Zdunek), 14-Szymon Krupa (kapitan), 13-Mateusz Markiewicz (65 min 16-Wojciech Drozd), 8-Krzysztof Łokietek, 6-Maciej Pawlukiewicz, 19-Niko Sawicz (82 min 18-Szymon Zieliński), 7-Rafał Raiński (85 min 15-Bartosz Jedynasty)

Kierownik: Kamil Hałuszko

Bramki: 0:1 Sawicz 4' (VĘGORIA), 0:2 Raiński 54' (VĘGORIA), 0:3 Krupa 68' (VĘGORIA), 0:4 Raiński 84' (VĘGORIA)

Żółte kartki: Kun 42' (VĘGORIA), M. Kowalski 74' (MKS)

Sędzia: Mariusz Zielonka (Olsztyn- sędzia główny), Maciej Niedzielski (Olsztyn, asystent 1), Paweł Wiśniewski (Olsztyn- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany ubrani w jednolite czerwone stroje (czerwone koszulki z białymi napisami i czerwone spodenki), natomiast piłkarze CWKS Vęgorii Węgorzewo występują dziś ubrani w biało-zielono-czerwone stroje (biało-zielono-czerwone koszulki z czarnymi napisami i spodenki w takich samych kolorach). Kapitanem MKS-u Jeziorany jest dziś Bartosz Salwowski, natomiast kapitanem Vęgorii jest dziś Szymon Krupa.

4' I niestety bardzo szybko tracimy pierwszą bramkę. Zawodnik Vęgorii Niko Sawicz w naszym polu karnym minął naszego bramkarza Szymona Stukę i pewnie skierował piłkę do pustej bramki.

5' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

6' To była dobra okazja dla nas na strzelenie wyrównującej bramki!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska Kacpra Stryjka Marceli Kowalski strzela głową z pola karnego nad bramką gości!!!

7' Faul naszego kapitana Bartka Salwowskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla Vęgorii.

9' Mamy teraz sporo twardej walki w środku pola.

12' Nieudana akcja gości i rozpoczniemy grę od własnej bramki.

14' Marcin Rudnicki dość ostrym wślizgiem sfaulował teraz gracza gości z lewej strony boiska na 24 metrze. Będzie rzut wolny dla nas, a nasz zawodnik szczęśliwie za to przewinienie nie otrzymał żółtej kartki, jedynie sędzia słownie go upomniał.

15' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego gracza gości wybija głową z własnego pola karnego nasz trener Paweł Radziwon.

16' Ależ to była okazja dla nas na wyrównanie!!! Po dośrodkowaniu Bartka Salwowskiego z lewej strony boiska z 21 metrów Marceli Kowalski strzela z bliska obok bramki gości!!!

17' Naciskany przez rywala będacy na piątym metrze wybija piłkę i po chwili łapie ją nasz bramkarz.

18' Dośrodkowanie Kuby Jankowskiego z lewej strony boiska z 22 metrów przelatuje nad bramką gości.

20' To byla kolejna świetna okazja dla nas na wyrównanie!!! Strzela z pola karnego Bartek Szpakowski, ale bramkarz Vęgorii Krzysztof Bacewicz wybija to uderzenie na słupek!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

21' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Kacpra Stryjka Robert Bryk strzela z pola karnego obok bramki, po tym uderzeniu Roberta piłka gdzieś tam jeszcze się otarła o gracza Vęgorii i będzie kolejny rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

22' Po tym rzucie rożnym Kacpra Stryjka goście oddalają zagrożenie.

25' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie straciliśmy drugiej bramki!!! Zawodnik Vęgorii z pięciu metrów przestrzelił nad naszą bramką!!!

26' Strzał z 20 metrów gracza gości pewnie łapie nasz bramkarz.

28' Trzeba uczciwie przyznać, że póki co nasza gra wygląda średnio, od czasu do czasu stwarzamy sytuacje, ale jak na razie nie potrafimy ich wykorzystać.

31' Faul Bartka Salwowskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości.

32' Teraz to jeden z graczy Vęgorii popełnił faul w ataku w naszym polu karnym na Bartku Salwowskim i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

36' Ależ mieliśmy teraz szczęście!!! Jeden z graczy Vęgorii dośrodkował w nasze pole karne z prawej strony boiska z 16 metrów i tam jego kolega z zespołu z bliska przestrzelił nad naszą bramką!!!

37' Sędzia dopatrzył się teraz zagrania nakładką Kacpra Stryjka na 20 metrze od bramki Vęgorii i nasi rywale wznowią grę od rzutu wolnego.

38' Strzał z 21 metrów gracza Vęgorii Macieja Pawlukiewicza łapie nasz bramkarz.

40' Dobra akcja naszej drużyny, ale zabrakło wykończenia w polu karnym gości.

42' Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Ukarany nią został zawodnik Vęgorii Adam Kun, który sfaulował na 22 metrze z prawej strony boiska rozpędzonego Marcelego Kowalskiego. Będzie rzut wolny dla nas.

43' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego Bartka Salwowskiego naciskany przez rywala na piątym metrze Robert Bryk nieczysto traifł w piłkę głową, w efekcie czego bramkarz Vęgorii spokojnie ją złapał.

44' Jeden z graczy Vęgorii w naszym polu karnym odegrał piłkę do swojego kolegi z zespołu do tyłu i ten oddał strzał z 16 metrów, ale nasz bramkarz rzucił się i złapał to uderzenie.

45+1' Sędzia gwidże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po przeciętnej w naszym wykonaniu pierwszej części gry niestety przegrywamy z Vęgorią 0:1. Ogólnie mecz jest dość wyrównany, oba zespoły stworzyły podobną liczbę sytuacji strzeleckich, no może to goście takich klarownych okazji mieli trochę więcej. Wkrótce druga połowa, ten mecz jeszcze nie jest przegrany, panowie walczymy ze wszystkich sił o trzy punkty!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                             CWKS VĘGORIA WĘGORZEWO

BRAMKI                                 0                                                           1

STRZAŁY                               6                                                           7

STRZAŁY CELNE                  2                                                           4

STRZAŁY NIECELNE            4                                                           3

RZUTY ROŻNE                      3                                                           1

ZMIANY                                  0                                                           0

FAULE                                     5                                                          2

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                          1

CZERWONE KARTKI              0                                                          0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Vęgorii.

48' Marceli Kowalski był teraz faulowany w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla nas.

50' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska Kacpra Stryjka Marceli Kowalski atakowany przez rywala strzela głową z pola karnego prosto w ręce bramkarza Vęgorii.

52' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dominik Żytkiewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Piotr Buczek.

54' I niestety tracimy drugą bramkę. Po błędzie naszej obrony zawodnik Vęgorii Rafał Raiński strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

55' Przegrywamy już 0:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

56' Kacper Stryjek został teraz sfaulowany tuż przed polem karnym i będzie rzut wolny dla nas z bardzo dobrej pozycji.

57' Blisko było!!! Strzał z tego rzutu Marcelego Kowalskiego przelatuje tuż obok słupka bramki gości!!!

58' Faul naszego trenera w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości.

59' Dobra okazja dla nas na strzelenie kontaktowej bramki!!! Kacper Stryjek strzela z pola karnego w niedużej odległości nad bramką Vęgorii!!!

62' Świetna okazja dla nas!!! W sytuacji sam na sam znalazł się Kacper Stryjek, ale bramkarz Vęgorii rzucił się we własnym polu karmy i wybił mu piłkę spod nóg!!!

63' Tym razem strzał z pola karnego Kacpra Stryjka przelatuje nad bramką gości.

64' Po zagraniu Marcelego Kowalskiego strzela z bliska Bartek Szpakowski, po tym jego uderzeniu piłka otarła się o gracza Vęgorii i przeleciała obok bramki gości. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

65' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Kacpra Stryjka Robert Bryk strzela głową z pola karnego obok bramki gości- to była kolejna dobra okazja dla nas!!!

65' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w zespole Vęgorii: schodzi z boiska Mateusz Markiewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Wojciech Drozd.

66' Kolejna okazja dla nas, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska Kacpra Stryjka Marceli Kowalski strzela głową z pola karnego nad bramką gości.

68' I niestety tracimy trzecią bramkę. Z prawej strony boiska piłkę w nasze pole karne zagrał zawodnik Vęgorii Maciej Pawlukiewicz, następnie strzał z pola karnego jednego z graczy Vęgorii broni nasz bramkarz i po chwili piłka trafiła do kapitana gości Szymona Krupy, który z bliska umieścił ją bramce.

68' Przegrywamy już 0:3. Zaczynamy grę ze środka boiska.

69' Okazja dla gości na czwartą bramkę, strzał zza pola karnego zawodnika Vęgorii przelatuje nad naszą bramką.

71' Kacper Stryjek strzałem z pola karnego pokonał teraz bramkarza gości, niestety w tej sytuacji sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał nam tej bramki. Zatem na tablicy wyników nadal jest 3:0 dla Vęgorii.

74' Sędzia dopatrzył się teraz zagrania ręką u Marcelego Kowalskiego na połowie Vęgorii i przyznał rzut wolny dla naszych rywali. Dodatkowo za niepotrzebne dyskusje Marceli zostaje ukarany żółtą kartką.

75' Druga zmiana dzisiaj w zespole gości: schodzi z boiska Rafał Bendek, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Radosław Siechodnik.

76' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie straciliśmy czwartej bramki!!! Strzał z bliska gracza Vęgorii przelatuje tuż nad naszą bramką!!!

78' Mamy teraz podwójną zmianę w naszym zespole: schodzi z boiska Bartosz Szpakowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki. Schodzi z boiska również Marcin Rudnicki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański.

79' Nasz trener zablokował teraz strzał z 19 metrów kapitana Vęgorii Szymona Krupa i po chwili ładny strzał z linii jednego z graczy gości przelatuje tuż nad naszą bramką.

81' Strzał gracza Vęgorii z lewej strony pola karnego otarł się jeszcze o naszego trenera i przeleciał obok naszej bramki. Będzie jeszcze rzut rożny dla gości z lewej strony boiska.

81' Po tym rzucie rożnym dla Vęgorii oddalamy zagrożenie.

82' Mamy trzecią zmianę dzisiaj w zespole Vęgorii: schodzi z boiska Niko Sawicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Szymon Zieliński.

84' Marceli Kowalski został teraz przypadkowo trafiony barkiem w twarz przez rywala i musi na chwilę zejść z boiska- zatem chwilowo będziemy grali w osłabieniu.

84' Niestety tracimy czwartą bramkę. Zawodnik Vęgorii Rafał Raiński przepięknym strzałem w okienko z 19 metrów nie dał szans naszemu bramkarzowi. Niestety właśnie w tej chwili tracimy już setną bramkę w tym sezonie.

85' Przegrywamy już 0:4. Zaczynamy grę ze środka boiska. I mamy teraz podwójną zmianę w zespole Vęgorii: schodzi z boiska Rafał Raiński, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Bartosz Jedynasty. Schodzi z boiska również Adam Kun, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Patryk Zdunek.

86' Na szczęście Marcelemu Kowalskiemu w tej sytuacji nic poważnego się nie stało i wraca na boisko.

88' Faul Piotra Buczka w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości.

88' Strzał z tego rzutu wolnego zawodnika Vęgorii przelatuje obok naszej bramki.

89' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla nas.

90' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W 29. meczu obecnego sezonu 2023/24 MKS Jeziorany niestety przegrywa na naszym jeziorańskim stadionie 0:4 z CWKS Vęgorią Węgorzewo.

Oto pełne statystyki tego meczu:

BRAMKI                                 0                                                            4

STRZAŁY                              14                                                          17

STRZAŁY CELNE                  4                                                            8

STRZAŁY NIECELNE           10                                                           9

FAULE                                    10                                                         7

Kibicom, którzy przybyli wczoraj na stadion w Jezioranach dziękujemy za wspólne i kulturalne kibicowanie przez cały mecz!!! Gratulujemy rywalom zwycięstwa, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy na kolejny mecz ligowy na zakończenie obecnego sezonu 2023/24 w najbliższą sobotę 15 czerwca 2024 na godz. 17:00 również na stadion w Jezioranach, gdzie nasz MKS Jeziorany zmierzy się z Victorią Bartoszyce!!!