2024-07-16 21:35  -  MKS Jeziorany

Okres przygotowawczy rozpoczęty

OKRES PRZYGOTOWAWCZY DO NOWEGO SEZONU 2024/25 ROZPOCZĘTY.

Tydzień temu seniorzy MKS-u Jeziorany pod wodzą nowego trenera Kamila Kępki rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu 2024/25 (właśnie tydzień temu, we wtorek 9 lipca 2024 odbył się pierwszy trening naszych seniorów przed nowym sezonem). Dziś, w gorący, raz słoneczny, a raz burzowy i słoneczny wtorek 16 lipca 2024 MKS Jeziorany udał się na godz. 18:40 do Jonkowa zagrać z miejscowym GLKS Jonkowo pierwszy sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2024/25. W minionym sezonie 2023/24 GLKS Jonkowo grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajął dziesiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów (osiem zwycięstw, pięć remisów i trzynaście porażek) i właśnie razem z GLKS Jonkowo MKS Jeziorany będzie w nowym sezonie 2024/25 grał w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej.

Jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu dla GLKS strzelił w pierwszej minucie Rafał Tomczonek (przy tej sytuacji Rafał strzałem głową z pola karnego pokonał naszego bramkarza), natomiast jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu dla MKS-u strzelił w 9 minucie Sebastian Bielski (przy tej sytuacji gracze GLKS-u źle rozegrali rzut rożny, po czym Sebastian przejął piłkę we własnym polu karnym, przebiegł przez prawie całe boisko i strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy).

Niestety, chwilę po wyrównującej bramce dla MKS, czyli w 10 minucie przy stanie 1:1 mecz został przerwany z powodu mocnej burzy i silnych opadów deszczu w Jonkowie i sędzia zadecydował, że mecz zostanie wznowiony, gdy zła aura się uspokoi, jednak niestety, burza i silne opady dalej nie ustawały i z tego powodu po pół godzinie od momentu przerwania meczu zadecydowano, że dzisiejszym mecz nie zostanie już wznowiony.

Szkoda, że tak się stało, bo zapowiadał się ciekawy sparing, jednak wiadomo, że zdrowie zawodników i kibiców jest najważniejsze, tak więc w obliczu szalejącej burzy sędzia podjął jak najbardziej słuszną decyzję, żeby przerwać to spotkanie. O terminie kolejnego sparingu MKS-u Jeziorany poinformujemy niebawem.