2024-07-20 22:17  -  MKS Jeziorany

Minimalna porażka w drugim sparingu...

MINIMALNA PORAŻKA W DRUGIM SPARINGU... PO CIEKAWYM SPOTKANIU MKS JEZIORANY NIESTETY PRZEGRYWA W BARCZEWIE 2:3 Z KKS WARMIĄ OLSZTYN...

Dziś, w sobotę 20 lipca 2024 o godz. 11:00 seniorzy MKS-u Jeziorany zagrali drugi sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2024/25- na boisku przy ulicy Północnej 14 w Barczewie z KKS Warmią Olsztyn, która w minionym sezonie 2023/24 grając razem z nami w grupie 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej zajęła trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów (dziesięć zwycięstw, pięć remisów i piętnaście porażek) i tak jak nasz MKS Jeziorany KKS Warmia Olsztyn spadła z ligi okręgowej.

Przypomnijmy- KKS Warmia Olsztyn spadła do A-klasy poprzez baraże. W pierwszym meczu barażowym o utrzymanie się w okręgówce w sobotę 22 czerwca 2024 KKS Warmia Olsztyn zremisowała na własnym boisku 2:2 z Perkunem Orżyny. W rewanżowym meczu barażowym w sobotę 29 czerwca 2024 KKS Warmia Olsztyn zremisowała na wyjeździe 4:4 z Perkunem Orżyny i przegrała po rzutach karnych 2:4 i dlatego spadła do A-klasy. Dziś, po ciekawym spotkaniu, niestety MKS Jeziorany przegrał z KKS Warmią Olsztyn 2:3.

Źle weszliśmy w dzisiejszy mecz i w końcu straciliśmy w 14 minucie bramkę, jednak z czasem zaczęło wyglądać to już coraz lepiej i pod koniec pierwszej połowy zdobyliśmy wyrównującą bramkę i po wyrównanej i dość dobrej w naszym wykonaniu pierwszej połowie remisujemy 1:1.

Druga połowa niestety zaczęła się dla nas źle, bo szybko straciliśmy dwie bramki i przegrywaliśmy już 1:3, jednak z czasem wróciliśmy do gry i udało nam się strzelić bramkę kontaktową, do końca szukaliśmy swoich okazji na doprowadzenie do remisu, niestety jednak się nam to nie udało.

Podsumowując dzisiejszy mecz- pomimo porażki, było to całkiem dobre spotkanie w naszym wykonaniu z zawsze wymagającą KKS Warmią Olsztyn, pomimo tego, że mieliśmy spore braki kadrowe (łącznie do dyspozycji mieliśmy dziś piętnastu zawodników), to ogólnie zagraliśmy całkiem dobry mecz i mogliśmy to spotkanie spokojnie zremisować, w ogóle w całym dzisiejszym spotkaniu oba zespoły stworzyły podobną liczbę sytuacji strzeleckich, jednak koniec końców Warmia okazała się o jedną bramkę skuteczniejsza i dlatego wygrała to spotkanie.

Jak już wiemy, wyniki w sparingach to sprawa drugorzędna, najważniejsze jest to, że nie było dziś żadnych kontuzji, sparingi służą temu, żeby zespół się zgrał i żeby przećwiczyć różne schematy gry. Do rozpoczęcia ligowego sezonu 2024/25, który rozpocznie się za niespełna miesiąc mamy jeszcze sporo czasu i z pewnością nasz zespół zrobi wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Dla zespołu KKS Warmii Olsztyn gratulujemy dzisiejszego zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny sparing MKS Jeziorany zagra już w najbliższą środę 24 lipca 2024 o godz. 18:30 na naszym jeziorańskim stadionie z KS Warmią Wrzesina, która w minionym sezonie 2023/24 grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajęła drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 53 punktów (szesnaście zwycięstw, pięć remisów i pięć porażek) i KS Warmia Wrzesina będzie takźe naszym grupowym rywalem w nowym sezonie 2024/25. Wszystkich sympatyków naszej drużyny serdecznie zapraszamy w nadchodzącą środę na nasz jeziorański stadion, a poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu.

Bramki: 0:1 Testowany 14' (KKS WARMIA OLSZTYN), 1:1 Błaszczyk 39' (MKS JEZIORANY), 1:2 Maciej Grala 53' (KKS WARMIA OLSZTYN), 1:3 Wiktor Zimowski 54' (KKS WARMIA OLSZTYN), 2:3 Bartłomiej Zalewski 72' (MKS JEZIORANY)- bramka samobójcza

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli MKS-u Jeziorany ubrani w niebiesko-czarne stroje (niebieskie koszulki z białymi napisami i czarne spodenki), natomiast piłkarze KKS Warmii Olsztyn występują dziś ubrani w biało-czarne stroje (białe koszulki z granatowymi napisami i czarne spodenki).

4' Faul naszego testowanego gracza w środku boiska i będzie rzut wolny dla Warmii.

6' Najpierw strzał z 16 metrów zawodnika rywali został zablokowany przez jednego z naszych graczy, po chwili strzał zza pola karnegozawodnika Warmii przelatuje obok słupka naszej bramki.

8' Faul jednego z naszych graczy w środku boiska i będzie rzut wolny dla naszych rywali.

10' Nasz bramkarz Szymon Stuka pewnie łapie dośrodkowanie gracza Warmii.

13' Faul Adama Błaszczyka w środku boiska i będzie rzut wolny dla Warmii.

14' I niestety tracimy bramkę. Testowany zawodnik Warmii ładnym strzałem z 22 metrów pokonał naszego bramkarza.

14' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

15' To była dobra okazja dla nas na wyrównanie!!! Po dośrodkowaniu Piotra Buczka z 18 metrów piłka otarła się o jednego z rywali, następnie trafiła w pole karne i tam Sebastian Bielski strzela głową z kilku metrów obok słupka bramki Warmii!!!

17' A teraz mieliśmy dużo szczęścia, że nie straciliśmy drugiej bramki!!! Strzał z lewej strony pola karnego zawodnika Warmii przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

19' Strzał z 21 metrów Adama Błaszczyka przelatuje obok bramki rywali.

21' To była dobra okazja dla nas na wyrównanie!!! Strzał z lewej strony pola karnego Sebastiana Bielskiego odbija bramkarz Warmii!!!

23' Strzał z 17 metrów jednego z graczy Warmii przelatuje nad naszą bramką.

25' Piotr Buczek był teraz faulowany w środku pola i będzie rzut wolny dla nas.

28' Strzał z prawej strony boiska Piotra Buczka przelatuje obok bramki Warmii.

31' Trzeba przyznać, że po słabym początku nasza gra z minuty gra coraz lepiej i zaczynamy stwarzać coraz więcej okazji do zdobyciabramki.

33' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie przegrywamy już 0:2!!! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z lewej strony boiska zawodnika Warmii jego kolega z zespołu strzela głową z pola karnego tuż obok słupka naszej bramki!!!

35' Okazja dla nas na wyrównanie, strzał z 18 metrów Adama Błaszczyka przelatuje nad bramką rywali.

36' Faul w środku boiska naszego testowanego zawodnika i będzie rzut wolny dla Warmii.

37' Po strzale z tego rzutu wolnego gracza Warmii nasz bramkarz z lekkimi problemami łapie piłkę.

38' Niezbyt mocne uderzenie z lewej strony pola karnego Sebastiana Bielskiego spokojnie łapie bramkarz rywali.

39' Jest!!! MKS zdobywa wyrównującą bramkę!!! Po podaniu naszego trenera Kamila Kępki Adam Błaszczyk strzałem z pola karnego pokonuje bramkarza Warmii!!! Brawo panowie!!!

39' I mamy remis 1:1. Rywale zaczynają grę ze środka boiska.

41' Faulowany pod naszym polem karnym był Oliwier Nawrocki i rozpoczniemy grę od rzutu wolnego.

42' Okazja dla MKS-u na objęcie prowadzenia, strzał zza pola karnego naszego testowanego gracza przelatuje nad bramką Warmii.

45' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie dzisiejszego meczu. Po dość dobrej w naszym wykonaniu pierwszej części gry remisujemy z KKS Warmią Olsztyn 1:1. Źle weszliśmy w to spotkanie, jednak od momentu straty bramki z minuty na minutę zaczęło wyglądać to coraz lepiej i swoją coraz lepszą grę potwierdziliśmy strzelając wyrównującą bramkę, ogólnie była to dość wyrównana pierwsza część gry. Wkrótce druga połowa, panowie walczymy w niej ze wszystkich sił o zwycięstwo!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                         KKS WARMIA OLSZTYN

BRAMKI                                 1                                                           1

STRZAŁY                               7                                                           8

STRZAŁY CELNE                  3                                                           2

STRZAŁY NIECELNE            4                                                           6

RZUTY ROŻNE                      2                                                           2

FAULE                                     9                                                           4

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                           0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze KKS Warmii Olsztyn. Na drugą połowę w miejsce naszego bramkarza Szymona Stuki na boisko wszedł bramkarz Kacper Żółkiewicz.

47' Piotr Buczek zdecydował się teraz na dośrodkowanie z 18 metrów z lewej strony boiska i po tym jego dośrodkowaniu piłka przelatuje tuż nad bramką rywali!!!

50' Strzał z 20 metrów Adama Błaszczyka przelatuje nad bramką rywali.

52' Po faulu naszego zawodnika w środku boiska będzie rzut wolny dla Warmii.

53' I niestety tracimy bramkę. Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego zawodnika Warmii jego kolega z zespołu Maciej Grala strzałem głową z pola karnego pokonuje naszego bramkarza Kacpra Żółkiewicza.

53' Przegrywamy 1:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

54' Niestety, podczas gdy jeszcze nie zdążyliśmy się dobrze otrząsnąć po stracie drugiej bramki, to już tracimy trzecią. Zawodnik Warmii Wiktor Zimowski strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

55' Przegrywamy 1:3. Zaczynamy grę ze środka boiska.

55' Piotr Buczek był teraz nieprzepisowo powstrzymywany przez rywala w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

57' Nasz bramkarz z lekkimi problemami broni teraz strzał zawodnika Warmii.

59' Bardzo niecelny strzał zza pola karnego Piotra Buczka.

61' Dośrodkowanie z rzutu rożnego z lewej strony boiska Sebastiana Bielskiego wybija z własnego pola karnego jeden z graczy Warmii.

63' Ależ to była okazja dla naszych rywali na strzelenie czwartej bramki!!! Nasz bramkarz świetnie broni strzał rywala w sytuacji sam na sam!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla Warmii z prawej strony boiska.

64' Po tym rzucie rożnym dla Warmii oddalamy zagrożenie.

65' Kolejna okazja dla naszych rywali, strzał z 18 metrów zawodnika Warmii wylądował na górnej siatce naszej bramki.

67' Ależ teraz byliśmy bliscy zdobycia kontaktowej bramki!!! Strzał z 21 metrów Piotra Buczka odbił się od poprzeczki i wychodzi w pole, następnie bramkarz Warmii broni dobitkę Sebastiana Bielskiego, po chwili jednak sędzia odgwizduje spalonego.

68' Strzał z lewej strony boiska z 16 metrów Sebastiana Bielskiego przelatuje nad bramką Warmii.

70' Piotr Buczek był teraz faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

72' Jest!!! MKS zdobywa kontaktową bramkę!!! Po strzale zza pola karnego Sebastiana Bielskiego zawodnik Warmii Bartłomiej Zalewski chcąc wybić piłkę skierował ją do własnej bramki!!!

73' Przegrywamy już tylko 2:3. Rywale zaczynają grę ze środka boiska.

75' MKS chce pójść za ciosem i jak najszybciej doprowadzić do remisu, ale teraz obrona Warmii oddaliła zagrożenie.

79' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska zawodnika Warmii lekki strzał głową jego kolegi z zespołu łapie nasz bramkarz.

80' Mieliśmy teraz sporo szczęścia!!! Ładny strzał zza pola karnego zawodnika Warmii przelatuje tuż nad naszą bramką!!!

82' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie straciliśmy czwartej bramki!!! Strzał z tego rzutu wolnego zawodnika Warmii otarł się o poprzeczkę naszej bramki!!!

85' Następna okazja dla Warmii, nasz bramkarz po raz kolejny świetnie broni w sytuacji sam na sam!!!

87' Kolejna okazja dla naszych rywali, najpierw nasz bramkarz odbija mocny strzał z prawej strony pola karnego a po chwili nasz bramkarz pewnie łapie strzał po ziemi zza pola karnego.

89' Strzał z prawej strony boiska z 21 metrów Marcina Rudnickiego pewnie łapie bramkarz Warmii.

90+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. Dzisiejsze spotkanie kończy się zwycięstwem KKS Warmii Olsztyn 3:2.

Pełne statystyki tego meczu:

BRAMKI                                 2                                                            3

STRZAŁY                              16                                                          20

STRZAŁY NIECELNE           10                                                          10

RZUTY ROŻNE                      3                                                            5

FAULE                                   14                                                           8

Kibicom MKS-u Jeziorany, którzy przybyli dziś do Barczewa dziękujemy za wspólne i kulturalne kibicowanie przez cały mecz!!! (i mamy nadzieję, że na kolejnych meczach będzie Was jeszcze więcej!!!). Wszystkich sympatyków naszego MKS Jeziorany zapraszamy na kolejny sparing już w najbliższą środę 24 lipca 2024 na godz. 18:30 na stadion w Jezioranach, gdzie MKS Jeziorany zmierzy się z KS Warmią Wrzesina!!!