2024-07-24 22:31  -  MKS Jeziorany

Wysoka porażka w trzecim sparingu...

WYSOKA PORAŻKA W TRZECIM SPARINGU... MKS PRZEGRAŁ NA STADIONIE W JEZIORANACH Z KS WARMIĄ WRZESINA AŻ 1:5...

Dziś, w raz pochmurną, raz słoneczną i dość ciepłą środę 24 lipca 2024 o godz. 18:00 seniorzy MKS-u Jeziorany zagrali trzeci sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2024/25- na stadionie w Jezioranach z KS Warmią Wrzesina, która w minionym sezonie 2023/24 grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajęła drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 53 punktów (szesnaście zwycięstw, pięć remisów i pięć porażek) i w wyniku zajęcia tego drugiego miejsca KS Warmia Wrzesina grała baraże o awans do ligi okręgowej.

W pierwszym meczu barażowym o awans do okręgówki w sobotę 22 czerwca 2024 KS Warmia Wrzesina przegrała na wyjeździe 0:5 z Victorią Bartoszyce, natomiast w rewanżowym meczu barażowym w sobotę 29 czerwca 2024 KS Warmia Wrzesina wygrała na własnym boisku 5:3 z Victorią Bartoszyce, tak więc ten dwumecz barażowy z Victorią KS Warmia Wrzesina przegrała 5:8. Niestety, dzisiejszy sparing nie ułożył się po naszej myśli, przegraliśmy z KS Warmią Wrzesina aż 1:5.

Od początku dzisiejszego meczu goście prezentowali się lepiej i w końcu wyszli na prowadzenie w 10 minucie. Później stwarzali sytuacje na podwyższenie prowadzenia, na szczęście ich nie wykorzystali i w 28 minucie to nam udało się doprowadzić do remisu, niestety jednak w 31 minucie goście ponownie wychodzą na prowadzenie, a później w 44 minucie tracimy trzecią bramkę, w międzyczasie marnując parę sytuacji na ponowne doprowadzenie do remisu. Po dość słabej w naszym wykonaniu pierwszej części gry przegrywamy 1:3.

Druga połowa w naszym wykonaniu niestety nie była wiele lepsza, mieliśmy w niej co prawda swoje sytuacje, ale niestety żadnej z nich nie udało się nam wykorzystać, a rywale ogólnie nadal stwarzali sporo okazji i dwie z nich wykorzystali, przez dużą część drugiej połowy nasz trener dał pograć naszym rezerwowym zawodnikom. Pod koniec drugiej połowy mecz zrobił się brzydki, mieliśmy sporo fauli po obu stronach i pojawiły się też kartki.

Podsumowując dzisiejszy mecz- ogólnie było to dość słabe spotkanie w naszym wykonaniu, zagraliśmy nieporównywalnie słabiej niż w ostatnim meczu z KKS Warmią Olsztyn, trzeba uczciwie przyznać, że KS Warmia Wrzesina ma naprawdę mocny zespół, była dziś po prostu lepsza od nas, w całym spotkaniu stworzyła więcej sytuacji od nas i odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo, my swoje sytuacje też mieliśmy, ale w całym spotkaniu stworzyliśmy ich mniej od rywali.

Jak już wiemy, wyniki w sparingach to sprawa drugorzędna, najważniejsze jest to, że nie było dziś żadnych kontuzji, sparingi służą temu, żeby zespół się zgrał i żeby przećwiczyć różne schematy gry. Do rozpoczęcia ligowego sezonu 2024/25, który rozpocznie się za niespełna miesiąc mamy jeszcze sporo czasu i z pewnością nasz zespół zrobi wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Dla zespołu KS Warmii Wrzesiny gratulujemy dzisiejszego zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny sparing MKS Jeziorany zagra już w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 o godz. 17:00 na wyjeździe na boisku w Barczewie przy ulicy Północnej 14 z miejscową Pisą II Barczewo, która w minionym sezonie 2023/24 grając w grupie 1 B-klasy warmińsko-mazurskiej zajęła szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów (dziewięć zwycięstw, cztery remisy i dziewięć porażek). Wszystkich sympatyków naszego MKS-u Jeziorany serdecznie zapraszamy na ten sobotni mecz do Barczewa!!! Poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu.

Bramki: 0:1 Kacper Golks 10' (KS WARMIA WRZESINA), 1:1 Testowany 28' (MKS JEZIORANY), 1:2 Kacper Golks 31' (KS WARMIA WRZESINA), 1:3 Mariusz Krech 44' (KS WARMIA WRZESINA), 1:4 Kacper Golks 65' (KS WARMIA WRZESINA), 1:5 Grzegorz Myślisz 89' (KS WARMIA WRZESINA)

Żółte kartki: Testowany 12' (MKS JEZIORANY), Salwowski 77' (MKS JEZIORANY), Kopecki 82' (MKS JEZIORANY)

Czerwona kartka: Piotr Buczek 76' (MKS JEZIORANY)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli MKS-u Jeziorany ubrani w jednolite niebieskie stroje (niebieskie koszulki z białymi napisami i niebieskie spodenki), natomiast piłkarze KS Warmii Wrzesiny występują dziś ubrani w żółto-czarne stroje (niebieskie koszulki, żółte podkoszulki i czarne spodenki). Dzisiejszy mecz sędziuje były zawodnik naszego MKS-u Jeziorany Artur Koper.

1' Faul w środku boiska naszego testowanego gracza i będzie rzut wolny dla gości.

2' Nasz bramkarz Kacper Żółkiewicz łapie dośrodkowanie z tego rzutu wolnego zawodnika KS Warmii.

3' Mieliśmy teraz dużo szczęścia!!! Strzał z pola karnego zawodnika gości przelatuje tuż nad naszą bramką!!!

4' Jeden z naszych graczy został teraz zablokowany w polu karnym gości. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

5' Po tym rzucie rożnym wykonywanym przez Sebastiana Bielskiego goście oddalają zagrożenie.

7' Przemek Hernik nieczysto teraz trafił w piłkę z pola karnego, w efekcie czego spadła ona pod nogi gracza rywali.

10' I niestety tracimy bramkę. Zawodnik KS Warmii Kacper Golks strzałem z naszego pola karnego pokonuje naszego bramkarza.

11' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

12' Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Ukarany nią został nasz testowany zawodnik za faul taktyczny w środku boiska. Będzie rzut wolny dla gości.

13' Strzał z 25 metrów zawodnika KS Warmii przelatuje nad naszą bramką.

14' Strzał z 26 metrów Bartka Salwowskiego otarł się o rywala i trafił prosto w ręce bramkarza KS Warmii Tomasza Zalewskiego.

16' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że nie straciliśmy drugiej bramki!!! Po strzale z 20 metrów zawodnika gości piłka odbiła się od słupka naszej bramki i wyszła w pole!!!

17' Po rzucie rożnym dla gości z lewej strony boiska oddalamy zagrożenie.

18' Jeden z graczy KS Warmii próbował zaskoczyć naszego bramkarza strzałem z prawie połowy boiska, ale nasz bramkarz nie dał się zaskoczyć i złapał to uderzenie.

19' Jeden z graczy gości wszedł teraz nakładką w środku boiska w Bartka Salwowskiego i będzie rzut wolny dla nas.

20' Znów mieliśmy dużo szczęścia, że nie przegrywamy już 0:2!!! Strzał z pola karnego zawodnika KS Warmii przelatuje tuż nad naszą bramką!!!

21' Dośrodkowanie z lewej strony boiska z 19 metrów zawodnika KS Warmii łapie nasz bramkarz.

22' I znowu mieliśmy dużo szczęścia!!! Zawodnik gości wycofał piłkę do tyłu do swojego kolegi z zespołu i ten strzela z 16 metrów tuż obok słupka naszej bramki!!!

23' Strzał z 19 metrów Piotra Buczka łapie bramkarz KS Warmii.

24' Goście marnują teraz kolejną bardzo dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia!!! Strzał z bliska gracza gości przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

25' Faul w ataku naszego testowanego gracza i goście wznowią grę od rzutu wolnego.

26' Jeden z graczy gości dośrodkował z tego rzutu wolnego z prawie połowy boiska do swojego kolegi z zespołu i ten znalazł się w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem i oddał strzał z 16 metrów, ale nasz bramkarz świetnie wybił to uderzenie poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla gości z prawej strony boiska, wielkie brawa dla naszego bramkarza za tę interwencję!!!

28' Jest!!! MKS zdobywa wyrównującą bramkę!!! Po dobrej akcji naszej drużyny Adam Błaszczyk w polu karnym gości zgrał piłkę głową do naszego testowanego gracza i ten z bliska strzałem głową posłał ją do pustej bramki!!! Brawo panowie!!!

29' I mamy remis 1:1. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

30' Rzut rożny dla KS Warmii z lewej strony boiska, wrzutka w nasze pole karne i po chwili nasz bramkarz świetnie broni strzał z pola karnego!!!

30' Sebastian Bielski był teraz faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

31' I niestety tracimy drugą bramkę. Zawodnik KS Warmii Kacper Golks strzałem z lewej strony pola karnego pokonał naszego bramkarza.

32' Przegrywamy 1:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

33' To była dobra okazja dla nas, żeby po raz drugi w dzisiejszym meczu doprowadzić do remisu!!! Po strzale z lewej strony pola karnego naszego testowanego gracza piłka przelatuje tuż obok słupka bramki gości!!!

35' Piotr Buczek został teraz sfaulowany w środku pola i będzie rzut wolny dla nas.

36' Znów byliśmy bliscy wyrównania!!! Nasz testowany zawodnik strzela z linii pola karnego w niedużej odległości nad bramką KS Warmii!!!

37' Krzysiu Kopecki został teraz sfaulowany we własnym polu karnym przez gracza gości i będzie rzut wolny dla nas.

38' Faul Bartka Salwowskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla naszych rywali.

39' Strzał z 22 metrów zawodnika KS Warmii przelatuje wysoko nad naszą bramką.

41' Mamy teraz sporo twardej walki w środku pola.

44' Niestety tracimy trzecią bramkę. Zawodnik KS Warmii Mariusz Krech strzałem z pola karnego pokonał naszego bramkarza.

45' Przegrywamy już 1:3. Zaczynamy grę ze środka boiska.

45' Okazja dla nas na strzelenie bramki kontaktowej, strzał z 16 metrów Sebastiana Bielskiego przelatuje nad bramką gości.

45+1' Sędzia gwiżdze po raz ostatni w pierwszej połowie tego meczu. Po dość słabej w naszym wykonaniu pierwszej części gry niestety przegrywamy z KS Warmią Wrzesina 1:3. Ogólnie goście stworzyli więcej sytuacji od nas i prowadzą jak najbardziej zasłużenie, w ogóle zbyt często gracze KS Warmii dochodzą do sytuacji strzeleckich. Wkrótce druga połowa, my wszyscy wierzymy, że w niej zagramy lepiej i odwrócimy losy tego meczu na swą korzyść!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                         KS WARMIA WRZESINA

BRAMKI                                 1                                                           3

STRZAŁY                               9                                                          14

STRZAŁY CELNE                  3                                                           6

STRZAŁY NIECELNE            6                                                           8

RZUTY ROŻNE                      1                                                           4

FAULE                                     6                                                           6

ŻÓŁTE KARTKI                       1                                                           0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze KS Warmii Wrzesiny. W przerwie meczu nastąpiło wiele zmian w naszym zespole, m.i.n na boisko wszedł nasz grający trener Kamil Kępka.

47' Faul jednego z naszych graczy na 21 metrze i będzie rzut wolny dla gości.

48' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego zawodnika KS Warmii łapie nasz bramkarz.

49' Okazja dla nas!!! Strzela z pola karnego Przemek Hernik, ale bramkarz KS Warmii wybija to uderzenie końcami palców poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

49' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Piotra Buczka wybija z własnego pola karnego jeden z graczy gości.

50' Strzał zza pola karnego naszego trenera Kamila Kępki został zablokowany przez gracza KS Warmii.

51' Nasz testowany zawodnik przytrzymał teraz przeciwnika w środku boiska i sędzia słusznie przyznał rzut wolny dla gości.

52' Ależ teraz byliśmy bliscy zdobycia kontaktowej bramki!!! Po strzale z lewej strony pola karnego Sebastiana Bielskiego piłka odbija się od słupka bramki gości!!!

54' Ależ było blisko!!! Strzał z tego rzutu wolnego Piotra Buczka przelatuje tuż obok słupka bramki gości, chociaż bramkarz KS Warmii dobrze rzucił się w kierunku piłki i wydaje się, że gdyby to uderzenie Piotra poleciało w bramkę to bramkarz gości zdołałby wybić ten strzał.

55' Nasz testowany zawodnik strzałem z pola karnego pokonał teraz bramkarza gości, ale sędzia słusznie tej bramki nie uznał, ponieważ chwilę przed tym strzałem nasz gracz faulował rywala. Zatem na tablicy wyników nadal jest 3:1 dla KS Warmii.

56' Ależ teraz mieliśmy szczęście!!! Strzał z pola karnego zawodnika KS Warmii przelatuje tuż nad naszą bramką!!!

58' Strzał naszego testowanego gracza z 21 metrów przelatuje w znacznej odległości nad bramką gości.

60' Znów mieliśmy naprawdę dużo szczęścia!!! Strzał z lewej strony pola karnego zawodnika KS Warmii trafia w zdwojenie słupka z poprzeczką naszej bramki!!!

62' Bardzo niecelny strzał naszego testowanego gracza z 16 metrów.

63' Jeden z graczy KS Warmii teraz z bliska skierował piłkę do naszej pustej bramki, ale sędzia słusznie tej bramki nie uznał z powodu spalonego. Zatem na tablicy wyników nadal jest 3:1 dla gości.

65' I niestety tracimy czwartą bramką. Zawodnik KS Warmii Kacper Golks strzałem z 16 metrów pokonał naszego bramkarza i tym samym skompletował hat-tricka.

66' Przegrywamy już 1:4. Zaczynamy grę ze środka boiska.

69' Po rzucie rożnym dla gości z prawej strony boiska oddalamy zagrożenie.

72' Faulowany w ataku był jeden z naszych graczy i wznowimy grę od rzutu wolnego.

74' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną jednego z graczy KS Warmii.

76' Piotr Buczek przypadkowo nadepnął teraz rywala pod polem karnym gości, który wykonywał w tym czasie wślizg. Goście wznowią grę od rzutu wolnego, a Piotr za to przewinienie otrzymuje bezpośrednią czerwoną kartkę... Dziwna sytuacja... Z racji tego, że to jest tylko mecz towarzyski, nie musimy grać w osłabieniu.

77' Bartek Salwowski spóźnił się teraz ze wślizgiem przy linii bocznej boiska i sfaulował gracza gości. Będzie rzut wolny dla KS Warmii, a Bartek za to przewinienie ogląda żółtą kartkę.

78' Dośrodkowanie naszego testowanego gracza z rzutu rożnego z lewej strony boiska wybija z własnego pola karnego jeden z gracy gości.

79' To była dobra okazja dla nas na strzelenie drugiej bramki w dzisiejszym spotkaniu!!! Sebastian Bielski strzela z lewej strony pola karnego tuż obok słupka bramki gości!!!

81' Niepotrzebnie zaostrza się nam dzisiejszy mecz, obserwujemy coraz więcej fauli po obu stronach.

82' Krzysiu Kopecki pociągnął teraz za rękę w środku boiska rozpędzonego gracza KS Warmii. Będzie rzut wolny dla gości, a nasz zawodnik za ten faul taktyczny otrzymuje żółtą kartkę.

85' Z tego rzutu rożnego nasz testowany zawodnik podał piłkę do naszego drugiego testowanego gracza, którego dośrodkowanie wybija nogą z linii pola bramkowego gracz gości, następnie przyjął piłkę na 27 metrze Alan Złakowski i podał do Krystiana Falkowskiego, który najpierw na linii pola karnego źle przyjął piłkę, ale po chwili Krystian zdołał dobieć do niej i z siedmiu metrów przestrzelił dość wysoko nad bramką KS Warmii.

86' Groźnie było!!! Strzał z 16 metrów zawodnika gości przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

88' Blisko było!!! Przemek Hernik strzela z pola karnego w niedużej odległości nad bramką KS Warmii!!!

89' I niestety tracimy piątą bramkę. W naszym polu karnym zawodnik KS Warmii Kacper Golks podał pilkę do swojego kolegi z zespołu Grzegorza Myślisza i ten z bliska skierował ją do naszej bramki.

89' Przegrywamy już 1:5. Zaczynamy grę ze środka boiska.

90' Dobrą akcję przeprowadzili teraz goście i wywalczyli rzut rożny z prawej strony boiska.

90' Po tym rzucie rożnym dla KS Warmii oddalamy zagrożenie.

90+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. Dzisiejsze spotkanie kończy się zwycięstwem KS Warmii Wrzesiny 5:1.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY                              19                                                         23

STRZAŁY NIECELNE           15                                                         14

FAULE                                    18                                                         12

ŻÓŁTE KARTKI                       3                                                           0

Naszym kibicom, którzy przybyli dziś na nasz jeziorański stadion dziękujemy za wspólne i kulturalne kibicowanie przez cały mecz!!! (i mamy nadzieję, że na kolejnych meczach będzie Was jeszcze więcej!!!). Gratulujemy gościom zwycięstwa, a wszystkich sympatyków naszego MKS Jeziorany zapraszamy na kolejny sparing już w najbliższą sobotę 27 lipca 2024 na godz. 17:00 do Barczewa na boisko przy ulicy Północnej 14, gdzie nasz MKS Jeziorany zmierzy się z miejscową Pisą II Barczewo!!!