2024-08-12 22:01  -  MKS Jeziorany

Minimalna porażka w ostatnim sparingu...

MINIMALNA PORAŻKA W OSTATNIM SPARINGU... MKS PRZEGRAŁ NA WYJEŹDZIE 1:2 Z ORŁEM CZERWONKA...

Dziś, w przeważnie słoneczny i chłodny poniedziałek 12 sierpnia 2024 o godz. 18:00 seniorzy MKS-u Jeziorany zagrali szósty i zarazem ostatni sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2024/25- na wyjeździe z Orłem Czerwonka, który w minionym sezonie grając w grupie 1 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajął piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 46 punktów (trzynaście zwycięstw, siedem remisów i sześć porażek).

Przed dzisiejszym spotkaniem, MKS Jeziorany po raz ostatni grał sparing z Orłem Czerwonka na jego boisku sześć lat temu, w piątek 3 sierpnia 2018- tego dnia nasz MKS wygrał w Czerwonce z miejscowym Orłem aż 7:1. Natomiast w rozgrywkach ligowych MKS Jeziorany z Orłem Czerwonka po raz ostatni grał w sezonie 2008/09 w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej (czyli w pamiętnym sezonie, w którym to zajęliśmy pierwsze miejsce i tym samym wywalczyliśmy pierwszy, historyczny awans do okręgówki)- wtedy to w pierwszym meczu niedzielę 12 października 2008 nasz MKS wygrał na stadionie w Jezioranach z Orłem Czerwonka 3:1, a w meczu rewanżowym w niedzielę 6 czerwca 2009 MKS Jeziorany przegrał z Orłem Czerwonka 0:1. Niestety, MKS przegrał dzisiejszy mecz w Czerwonce z miejscowym Orłem Czerwonka 1:2.

Tak się składa, że dziś drugi raz w tym roku graliśmy sparing z Orłem Czerwonka- pierwszy sparing z tym rywalem w tym roku 2024 graliśmy w sobotę 27 stycznia 2024 na boisku ze sztuczną murawą w Biskupcu i wtedy wygraliśmy to spotkanie z Orłem 2:1- obie bramki dla nas w tym meczu strzelił Adam Błaszczyk, natomiast jedyną bramkę w tym spotkaniu dla Orła strzelił Bartłomiej Kozikowski), tak więc Orzeł dziś nam się zrewanżował za tę porażkę sprzed pół roku identycznym wynikiem...

Dobrze weszliśmy w dzisiejszy mecz, od szybkiego wyjścia na prowadzenie i przez pierwsze 20 minut nasza gra wyglądała naprawdę dobrze, niestety później było coraz słabiej, rywale coraz częściej dochodzili do sytuacji strzeleckich i w końcu dwie z nich wykorzystali i po przeciętnej w naszym wykonaniu pierwszej części gry przegrywamy 1:2, trzeba było przyznać, że Orzeł zasłużenie prowadził do przerwy, bo przez całą pierwszą połowę stworzył więcej sytuacji od nas.

Natomiast druga połowa w naszym wykonaniu była jeszcze słabsza, mieliśmy w niej problem ze stwarzaniem sytuacji i w ogóle w drugiej części gry to rywale stworzyli więcej okazji do strzelenia trzeciej bramki, niż my do strzelenia wyrównującej bramki.

Podsumowując dzisiejszy mecz- ogólnie było to dość słabe spotkanie w naszym wykonaniu, w porównaniu do wcześniejszych sparingów można powiedzieć, że nieco lepiej graliśmy w obronie, bo straciliśmy tylko dwie bramki, we wszystkich poprzednich meczach sparingowych (nie licząc przerwanego sparingu w Jonkowie przy stanie 1:1 w 10 minucie z powodu mocnej burzy) traciliśmy minimum trzy bramki, jednak słabo zagraliśmy w ataku, bo strzeliliśmy tylko jedną bramkę i w ogóle stworzyliśmy zbyt mało sytuacji strzeleckich, żeby osiągnąć dobry wynik.

Tak więc trzeba przyznać, że gospodarze zasłużyli na to zwycięstwo, dzielnie i ambitnie walczyli od pierwszej do ostatniej minuty i przez całe spotkanie oprócz strzelenia jednej bramki więcej od nas stworzyli sobie więcej sytuacji. Tak więc ogólnie generalnie nasza gra w ostatnich sparingach nie wyglądała zbyt dobrze i żeby osiągać dobre wyniki w meczach ligowych, musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski z ostatnich spotkań i zdecydowanie poprawić grę.

Z pewnością wpływ na naszą słabszą postawę miał fakt, że nasz zespół pojechał dziś do Czerwonki zaledwie 14-osobową kadrą, a ponadto jak dobrze wiemy, wyniki w sparingach to sprawa drugorzędna, w nich trenerzy testują wszystkich swoich graczy oraz ćwiczą różne schematy gry, niemniej jednak w meczach ligowych musimy grać lepiej, żeby regularnie zdobywać punkty. Najważniejsze jednak jest to, że obyło się bez kontuzji, mecz odbył się bardzo fajnej i przyjaznej atmosferze. Dla zespołu Orła Czerwonki dziękujemy za mecz, gratulujemy dzisiejszego zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Był to nasz ostatni sparing przed rozpoczęciem ligowego sezonu 2024/25. Już w najbliższą sobotę 17 sierpnia 2024 o godz. 17:00 będzie inauguracja ligowego sezonu 2024/25 na stadionie w Jezioranach- nasz MKS Jeziorany zmierzy się z FC Dajtki Olsztyn, które w poprzednim sezonie grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajęły siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów (dziesięć zwycięstw, osiem remisów i osiem porażek). My wszyscy wierzymy, że w tę sobotę nasz MKS zdobędzie trzy punkty na inaugurację tego sezonu!!! Poniżej przedstawiamy relację na żywo z dzisiejszego meczu.

Bramki: 0:1 Alan Złakowski 7' (MKS JEZIORANY), 1:1 Bartłomiej Kozikowski 29' (ORZEŁ CZERWONKA), 2:1 Michał Romańczuk 43' (ORZEŁ CZERWONKA)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Orła Czerwonki ubrani w biało-zielone stroje (białe koszulki z czarnymi napisami i zielone spodenki), natomiast piłkarze MKS-u występują dziś ubrani w żółto-niebieskie stroje (żółte koszulki z czarnymi napisami i niebieskie spodenki).

4' Pierwsza okazja dla MKS-u w dzisiejszym spotkaniu, strzela z 19 metrów Marceli Kowalski, ale łapie to uderzenie bramkarz gospodarzy.

5' Marceli Kowalski został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

7' Jest!!! MKS wychodzi na prowadzenie!!! Po podaniu z lewej strony pola karnego Patryka Markiewicza Alan Złakowski strzałem z bliska pokonuje bramkarza Orła!!! Brawo panowie!!!

8' Prowadzimy 1:0. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

8' Krzysiu Kopecki sfaulował teraz przeciwnika tuż przed polem karnym i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

9' Groźnie było!!! Strzał z tego rzutu wolnego zawodnika gospodarzy przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

10' Dawid Chomej został teraz sfaulowany w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla nas.

13' Strzał zza pola karnego zawodnika Orła przelatuje nad naszą bramką.

14' Dobra akcja naszej drużyny i udało się nam wywalczyć rzut rożny z prawej strony boiska.

15' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Piotra Buczka Marceli Kowalski nie trafił w piłkę nogą w polu karnym rywali.

17' Groźna akcja gospodarzy, ale oddalamy zagrożenie.

20' Nasz bramkarz Szymon Stuka złapał teraz wrzutkę zawodnika gospodarzy.

22' Jeden z graczy Orła popełnił teraz faul w ataku na Bartku Salwowskim i wznowimy grę od rzutu wolnego.

24' Strzał z 20 metrów Marcelego Kowalskiego przelatuje w znacznej odległości nad bramką gospodarzy.

27' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że rywale nie zdobyli wyrównującej bramki!!! Najpierw strzał z pola karnego zawodnika Orła trafia w słupek naszej bramki, a po chwili strzał głową z pola karnego łapie nasz bramkarz!!!

29' I niestety tracimy bramkę. Jeden z graczy Orła dośrodkował piłkę w nasze pole karne do swojego kolegi z zespołu Bartka Kozikowskiego i ten strzałem z sześciu metrów pokonał naszego bramkarza.

30' I mamy remis 1:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

34' Dobra okazja dla gospodarzy na objęcie prowadzenia!!! Strzela zza pola karnego jeden z graczy Orła, ale nasz bramkarz rzucił się i wybił to uderzenie poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla miejscowych z lewej strony boiska.

35' Po tym rzucie rożnym nie udało się gospodarzom stworzyć zagrożenia pod naszą bramką.

36' Piotr Buczek był teraz nieprzepisowo powstrzymywany przez rywala w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

37' Strzał z lewej strony pola karnego zawodnika Orła wybija nasz bramkarz. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy z lewej strony boiska.

37' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego zawodnika Orła wybija nasz bramkarz.

38' Faul Piotra Buczka na 19 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

38' Strzał po ziemi z tego rzutu wolnego zawodnika Orła spokojnie łapie nasz bramkarz.

39' To była świetna okazja dla nas na ponowne objęcie prowadzenia!!! Dawid Chomej znalazł się w polu karnym gospodarzy w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, w efekcie czego bramkarz rzucił się Dawidowi pod nogi i złapał piłkę!!!

40' Strzał zza pola karnego zawodnika Orła blokuje teraz Krzysiu Kopecki. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy z lewej strony boiska .

41 Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego gracza gospodarzy oddalamy zagrożenie.

43' I niestety gospodarze wychodzą na prowadzenie. Zawodnik Orła Michał Romańczuk strzałem z lewej strony pola karnego pokonał naszego bramkarza. Zatem musimy teraz odrabiać straty.

43' Przegrywamy 1:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

44' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną jednego z graczy gospodarzy.

45' Okazja dla gospodarzy, jeden z graczy Orła strzela teraz z lewej strony pola karnego wysoko nad naszą bramką.

45' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie tego meczu. Po przeciętnej w naszym wykonaniu pierwszej części gry przegrywamy z miejscowym Orłem Czerwonka 1:2. Zaczęliśmy ten mecz dobrze, od szybkiego wyjścia na prowadzenie, niestety po pewnym czasie było już słabiej, co wykorzystali gospodarze strzelając dwie bramki i stwarzając jeszcze w międzyczasie kilka sytuacji strzeleckich. Wkrótce druga połowa, my wszyscy wierzymy, że w niej zagramy lepiej i rozstrzygniemy to spotkanie na swą korzyść!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

ORZEŁ CZERWONKA                       MKS JEZIORANY

BRAMKI                                 2                                                           1

STRZAŁY                              12                                                          4

STRZAŁY CELNE                  6                                                           2

STRZAŁY NIECELNE            6                                                           2

RZUTY ROŻNE                      4                                                           1

FAULE                                     4                                                           2

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                           0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczynają piłkarze MKS-u Jeziorany. W przerwie meczu nastąpiło parę zmian w naszym zespole, m.i.n. w miejsca naszego bramkarza Szymona Stuki na boisko wszedł rezerwowy bramkarz testowany.

48' Piotr Buczek został teraz sfaulowany w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla nas.

49' Dość mocny strzał z 19 metrów zawodnika Orła z lekkimi problemami łapie nasz bramkarz.

51' Marceli Kowalski sfaulował teraz rywala na 19 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

52' Blisko było!!! Strzał z tego rzutu wolnego zawodnika Orła przelatuje w niedużej odległości nad naszą bramką.

52' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 18 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

53' Strzał z tego rzutu wolnego Marcelego Kowalskiego wybija głową poza boisko stojący w pięcioosobowym murze zawodnik gospodarzy. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

53' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Dawida Chomeja gospodarze oddalają zagrożenie. Jednak po chwili udało nam się wywalczyć rzut z autu.

54' Po wyrzucie z autu Marcelego Kowalskiego Krzysiu Kopecki oddał strzał głową z pola karnego, jednak po tym jego uderzeniu piłka skozłowała i złapał ją bramkarz Orła.

55' Rozpędzony Marceli Kowalski został teraz przewrócony przez rywala w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas. W meczu o stawkę zawodnik Orła za ten faul z pewnością obejrzałby żółtą kartkę, bo przerwał w ten sposób dobrze zapowiadającą się akcję naszej drużyny.

58' Faul jednego z graczy gospodarzy w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

60' To była świetna okazja dla nas na wyrównanie!!! Nasz trener Kamil Kępka będący na 19 metrze bardzo dobrze zagrał piłkę górą do Dawida Chomeja i ten strzela z prawej strony pola karnego tuż obok słupka bramki gospodarzy!!! Ależ szkoda

62' Sędzia odgwizdał teraz pozycję spaloną jednego z graczy Orła.

65' Dobrą akcję przeprowadzili teraz gospodarze i wywalczyli rzut rożny z lewej strony boiska.

66' Po tym rzucie rożnym dla gospodarzy oddalamy zagrożenie.

69' Okazja dla gospodarzy, strzał z lewej strony pola karnego zawodnika Orła wybija poza boisko nasz bramkarz.

70' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego zawodnika Orła wybija głową będący na polu bramkowym Piotr Buczek.

73' Niestety, ale trzeba uczciwie przyznać, że w drugiej połowie nasza gra wygląda jeszcze słabiej jak w pierwszej, oprócz jednej dogodnej sytuacji nie jesteśmy w stanie zbytnio zagrozić gospodarzom i sami zbyt często dopuszczamy rywali pod własne pole karne.

75' Jeden z naszych graczy popełnił teraz faul w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

77' Krzysiu Kopecki został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

78' Teraz Krzysiu Kopecki zdecydował się na strzał z prawie połowy boiska, ale te jego uderzenie przeleciało obok bramki gospodarzy.

79' Strzał z lewej strony pola karnego zawodnika Orła łapie nasz bramkarz.

80' Faul w ataku Dawida Chomeja i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

81' Strzał z około 25 metrów Łukasza Uziębło przelatuje obok bramki gospodarzy.

82' Ależ teraz mieliśmy szczęście, że straciliśmy trzeciej bramki!!! Po błędzie naszego bramkarza strzał z lewej strony pola karnego zawodnika Orła przelatuje tuż obok słupka naszej bramki!!!

83' Dośrodkowanie Piotra Buczka z rzutu rożnego z prawej strony boiska wybija poza boisko bramkarz gospodarzy. Będzie kolejny rzut rożny dla nas, tym razem z lewej strony boiska.

84' Nasi zawodnicy krótko rozegrali ten rzut rożny i po chwili tracimy piłkę.

86' Krzysiu Kopecki był teraz faulowany przez rywala pod naszym polem karnym i wznowimy grę od rzutu wolnego.

88' Bramkarz gospodarzy złapał teraz dośrodkowanie naszego trenera Kamila Kępki z prawej strony boiska z 19 metrów.

89' Patryk Markiewicz został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

90' Ostatnia akcja naszej drużyny w dzisiejszym spotkaniu, ale niestety nic z niej nie wynikło.

90+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. Dzisiejsze spotkanie kończy się zwycięstwem Orła Czerwonki 2:1.

Oto pełne statystyki tego meczu:

BRAMKI                                 1                                                           3

STRZAŁY NIECELNE            9                                                           5

RZUTY ROŻNE                      8                                                           4

FAULE                                    10                                                         5

Naszym kibicom, którzy przybyli dziś na boisko do Czerwonki dziękujemy za wspólne i kulturalne kibicowanie przez cały mecz!!! (i mamy nadzieję, że na kolejnych meczach będzie Was jeszcze więcej!!!). Wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy już w najbliższą sobotę 17 sierpnia 2024 na godz. 17:00 na stadion w Jezioranach przy ulicy Wipsowskiej 20, gdzie na inaugurację nowego sezonu 2024/25 nasz MKS Jeziorany zmierzy się z FC Dajtki Olsztyn!!!