2024-08-15 15:45  -  MKS Jeziorany

W najbliższą sobotę będzie inauguracja sezonu!!!

W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ BĘDZIE INAUGURACJA SEZONU 2024/25 W A-KLASIE!!! NASZ MKS ZAGRA NA STADIONIE W JEZIORANACH Z FC DAJTKI OLSZTYN!!!

MKS Jeziorany, już pojutrze w sobotę 17 sierpnia 2024 o godz. 17:00 na inaugurację nowego sezonu 2024/25 w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zagra mecz na stadionie w Jezioranach z FC Dajtki Olsztyn, które w poprzednim sezonie 2023/24 grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajęły siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów (dziesięć zwycięstw, osiem remisów i osiem porażek, w tych 26. spotkaniach sezonu 2023/24 FC Dajtki strzeliły 43 bramki i straciły 42 bramki, co daje różnicę bramek +1).

Najwyższe zwycięstwo w sezonie 2023/24 FC Dajtki odniosły w niedzielę 24 września 2023- tego dnia wygrały na własnym boisku 4:0 z Burzą Słupy, natomiast najwyższe porażki w sezonie 2023/24 FC Dajtki poniosły w niedzielę 5 listopada 2023- tego dnia przegrały na własnym boisku 1:5 z Orłem Janowiec Kościelny i w niedzielę 16 czerwca 2024- tego dnia przegrały na wyjeździe 1:5 także z Orłem Janowiec Kościelny.

Natomiast nasz MKS Jeziorany w poprzednim sezonie 2023/24 grając w grupie 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej zajął czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów (dziewięć zwycięstw, dwa remisy i dziewiętnaście porażek, w tych 30. meczach sezonu 2023/24 strzeliliśmy 65 bramek i straciliśmy 102 bramki, co daje różnicę bramek -37) i w wyniku zajęcia tego 14. miejsca niestety spadliśmy z okręgówki.

Po raz ostatni w meczu o stawkę MKS Jeziorany z FC Dajtki Olsztyn grał w sobotę 21 września 2009 w meczu szóstej kolejki grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej sezonu 2019/20- tego dnia nasz MKS wygrał na wyjeździe z FC Dajtki Olsztyn 4:1 (jedyną bramkę w tym meczu dla FC Dajtki strzelił w 43 minucie Andrzej Grablewski, natomiast bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Krystian Falkowski w 65 minucie piękną z rzutu wolnego z 23 metrów i w 70 minucie z gry oraz po jednej Adam Błaszczyk z rzutu karnego w 30 minucie i Kuba Śliwiński w 91 minucie, a w 77 minucie przy stanie 3:1 dla MKS Adam Błaszczyk nie wykorzystał rzutu karnego- jego strzał z jedenastu metrów obronił bramkarz FC Dajtki Marek Małek. W całym tym spotkaniu FC Dajtki oddały 13 strzałów, z czego pięć było celnych i miały cztery rzuty rożne, natomiast nasz MKS Jeziorany w całym tym meczu oddał 24 strzały, z czego czternaście było celnych i miał siedem rzutów rożnych.

Ten sezon 2024/25 będzie dla naszego MKS-u Jeziorany czternastym sezonem gry w A-klasie w XXI wieku (wcześniej, w XXI wieku najpierw graliśmy w A-klasie od sezonu 2000/01 do sezonu 2008/09, a później w XXI wieku graliśmy w A-klasie od sezonu 2015/16 do sezonu 2019/20)

I wszyscy dobrze pamiętamy nasz ostatni sezon gry w A-klasie, świetny w naszym wykonaniu, czyli sezon 2019/20- po rundzie jesiennej sezonu 2019/20 MKS Jeziorany zajmował pierwsze miejsce w tabeli grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej z dorobkiem 29 punktów (dziewięć zwycięstw, dwa remisy i żadnej porażki, w tych jedenastu spotkaniach MKS strzelił aż 37 bramek i stracił tylko 9 bramek, co daje różnicę bramek +28).

I co też dobrze pamiętamy, w wyniku tego, że w marcu 2020 roku wybuchła pandemia koronawirusa runda wiosenna sezonu 2019/20 w niższych ligach warmińsko-mazurskich nie została rozegrana.

Z racji tego, w czwartek 7 maja 2020 w siedzibie WMZPN zapadła decyzja, że zespoły, które po rundzie jesiennej sezonu 2019/20 zajęły w swoich grupach miejsca premiowane awansem uzyskają ten awans, natomiast zespoły, które po rundzie jesiennej sezonu 2019/20 zajęły w swoich grupach miejsca spadkowe nie spadną do niższych lig, a że nasz MKS Jeziorany po rundzie jesiennej sezonu 2019/20 zajmował pierwsze miejsce w swojej grupie premiowane bezpośrednim awansem to uzyskał awans do ligi okręgowej, w której grał przez cztery sezony (od sezonu 2020/21 do sezonu 2023/24).

FC Dajtki Olsztyn jest to zespół, który powstał w 1984 roku, jednak w rozgrywkach zrzeszonych przez WMZPN zaczął grać dopiero od sezonu 2013/14. Od sezonu 2013/14 do sezonu 2016/17 FC Dajtki grały w B-klasie, w sezonie 2017/18 FC Dajtki grając wygrały grupę 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej i dzięki temu awansowały do ligi okręgowej, w której grały w sezonie 2018/19, później od sezonu 2019/20 do sezonu 2021/22 grały w A-klasie, w sezonie 2022/23 grały w B-klasie i jak już wcześniej wspomnieliśmy FC Dajtki grały w A-klasie w poprzednim sezonie 2023/24.

Jak już dobrze wiemy, w meczu pierwszej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski obecnego sezonu 2024/25 we wtorek 6 sierpnia 2024 nasz MKS przegrał na stadionie w Jezioranach 2:7 z Błękitnymi Pasym i tym samym niestety odpadł z WPP, natomiast FC Dajtki w pierwszej rundzie WPP w niedzielę 4 sierpnia 2024 zremisowały na wyjeździe po dogrywce 4:4 z GKS Szczytno (w rzutach karnych FC Dajtki wygrały 4:2) i dzięki temu awansowały do drugiej rundy WPP, w której to w środę 21 sierpnia 2024 zmierzą się na własnym boisku z KKS Warmią Olsztyn.

I co też trzeba podkreślić, w tej chwili nasz MKS Jeziorany ma passę dwudziestu ostatnich meczów ligowych z rzędu bez porażki w A-klasie!!! Ostatni mecz w A-klasie MKS Jeziorany przegrał w sobotę 13 kwietnia 2019- tego dnia przegrał na własnym boisku 0:2 z GKS Szczytno. Po tamtym meczu do dziś MKS nie przegrał żadnego meczu w A-klasie, notując przez ten czas aż 17 zwycięstw i tylko trzy remisy!!!

(Kolejno MKS Jeziorany w sezonie 2018/19 w A-klasie w sobotę 20 kwietnia 2019 wygrał na wyjeździe w Zabielach 4:2 z Wałpuszą 07 Jesionowiec, wygrał w niedzielę 28 kwietnia 2019 na wyjeździe 3:1 ze Zrywem Jedwabno, wygrał w niedzielę 5 maja 2019 na własnym boisku 1:0 z Burzą Słupy, wygrał w sobotę 11 maja 2019 na wyjeździe w Ramsowie 6:1 z Tempo Ramsowo/ Wipsowo, wygrał w sobotę 18 maja 2019 na własnym boisku 3:2 z Leśnikiem Nowe Ramuki, wygrał w sobotę 25 maja 2019 na wyjeździe 2:1 z KS Fortuną Gągławki, wygrał w sobotę 1 czerwca 2019 na własnym boisku 3:0 z KS Wojciechy, zremisował w niedzielę 9 czerwca 2019 na wyjeździe 1:1 z GKS Błękitnymi Koroną Klewki, wygrał w niedzielę 16 czerwca 2019 na własnym boisku 3:2 z GKS Granicą Bezledy i w sezonie 2019/20 MKS zremisował w sobotę 17 sierpnia 2019 na własnym boisku 1:1 z KS Wojciechy, wygrał w niedzielę 25 sierpnia 2019 na wyjeździe 3:1 z Leśnikiem Nowe Ramuki, wygrał w sobotę 31 sierpnia 2019 u siebie 3:1 z UKS Naki Olsztyn, wygrał w sobotę 7 września 2019 na wyjeździe 6:0 z KS 2010 Wrzesina, wygrał w sobotę 14 września 2019 u siebie 6:1 z GKS Granicą Bezledy, wygrał w sobotę 21 września 2019 na wyjeździe 4:1 z FC Dajtki (Olsztyn), wygrał w sobotę 28 września 2019 u siebie 3:0 z Wałpuszą 07 Jesionowiec, zremisował w sobotę 5 października 2019 u siebie 2:2 z Burzą Słupy, wygrał w niedzielę 13 października 2019 na wyjeździe 2:0 z GKS Gietrzwałd/ Unieszewo, wygrał w sobotę 19 października 2019 u siebie 3:0 z Tempo Ramsowo/ Wipsowo i wygrał w sobotę 26 października 2019 na wyjeździe  4:2 z GLKS Jonkowo).

Ciężko wskazać faworyta sobotniego meczu, początek sezonu to jest zawsze jedna wielka niewiadoma, w większości zespołów następują zmiany kadrowe i stąd ciężko przed pierwszym meczem sezonu przewidzieć w 100%, co będzie reprezentował dany zespół. Jedno jest pewne- czeka nas trudny mecz z wymagającym rywalem, który z pewnością zrobi wszystko, żeby wywieźć trzy punkty z Jezioran.

My wszyscy wierzymy, że w tę sobotę nasz MKS da z siebie wszystko, zagra bardzo dobre spotkanie przed własną publicznością i zdobędzie bardzo ważne trzy punkty na inaugurację tego sezonu!!! Poniżej przedstawiamy listę wszystkich meczów MKS-u Jeziorany na inaugurację danego sezonu w XXI wieku:

Sezon 2001/02 (Grupa 2 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
19 sierpnia 2001 Wałsza Pieniężno-MKS Jeziorany 2:0
Sezon 2002/03 (Grupa 2 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
25 sierpnia 2002 LZS Smolajny-MKS Jeziorany 2:1
Sezon 2003/04 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
17 sierpnia 2003 Burza Słupy-MKS Jeziorany 1:2
Sezon 2004/05 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
21 sierpnia 2004 MKS Jeziorany-Reduta Bisztynek 4:1
Sezon 2005/06 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
14 sierpnia 2005 MKS Jeziorany-Burza Słupy 2:0
Sezon 2006/07 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
13 sierpnia 2006 Strażak Gryźliny-MKS Jeziorany 4:2
Sezon 2007/08 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
19 sierpnia 2007 Omulew Wielbark-MKS Jeziorany 9:0
Sezon 2008/09 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
17 sierpnia 2008 MKS Jeziorany-Korona Klewki 1:3

Sezon 2009/10 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
9 sierpnia 2009 MKS Jeziorany-Polonia Lidzbark Warmiński 3:1
Sezon 2010/11 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
8 sierpnia 2010 MKS Jeziorany-Błękitni Pasym 1:3
Sezon 2011/12 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
14 sierpnia 2011 KKS Warmia Olsztyn-MKS Jeziorany 2:3
Sezon 2012/13 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
11 sierpnia 2012 MKS Jeziorany-Orlęta Reszel 2:3
Sezon 2013/14 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
10 sierpnia 2013 Start Kozłowo-MKS Jeziorany 2:2
Sezon 2014/15 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
9 sierpnia 2014 MKS Jeziorany-Błękitni Pasym 1:3

Sezon 2015/16 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
22 sierpnia 2015 MKS Jeziorany-GKS Dźwierzuty 0:1
Sezon 2016/17 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
21 sierpnia 2016 Leśnik Nowe Ramuki-MKS Jeziorany 0:7
Sezon 2017/18 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
19 sierpnia 2017 MKS Jeziorany-GKS Gietrzwałd/ Unieszewo 6:0
Sezon 2018/19 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
18 sierpnia 2018 MKS Jeziorany-GKS Dźwierzuty 2:3
Sezon 2019/20 (Grupa 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej)
17 sierpnia 2019 MKS Jeziorany-KS Wojciechy 1:1

Sezon 2020/21 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
1 sierpnia 2020 MKS Jeziorany-Omulew Wielbark 1:0
Sezon 2021/22 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
7 sierpnia 2021 MKS Jeziorany-Żagiel Piecki 1:2
Sezon 2022/23 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
6 sierpnia 2022 MKS Jeziorany-Orlęta Reszel 1:0
Sezon 2023/24 (Grupa 1 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej)
5 sierpnia 2023 GKS Stawiguda-MKS Jeziorany 6:0

Pełny bilans meczów MKS-u Jeziorany na inaugurację danego sezonu w XXI wieku: 9 zwycięstw MKS-u, 2 remisy, 12 porażek MKS-u, bilans bramek 43:49, różnica bramek -6
Jak widać, na inaugurację danego sezonu w XXI wieku radziliśmy sobie ze zmiennym szczęściem. Oby w tę sobotę na inaugurację tego sezonu 2024/25 trzy punkty były dla naszego MKS-u!!!

MKS do tej pory w meczach o stawkę z FC Dajtki Olsztyn grał trzy razy (oprócz wspomnianego meczu z sezonu 2019/20 graliśmy z FC Dajtki w sezonie 2017/18). W pierwszym meczu w sezonie 2017/18 w sobotę 9 września 2017 nasz MKS pod wodzą Pawła Radziwona pokonał na Dajtkach miejscowe FC Dajtki 2:1- jedyną bramkę w tym spotkaniu dla FC Dajtki strzelił w 44 minucie z rzutu karnego Paweł Górski, natomiast bramki w tym meczu dla MKS zdobywali Krystian Falkowski w 25 minucie i Dawid Złotucha w 80 minucie. Było to bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu i w pełni zasłużona wygrana, stworzyliśmy w tym spotkaniu więcej sytuacji od gospodarzy.

Natomiast w meczu rewanżowym sezonu 2017/18 w sobotę 28 kwietnia 2018 pod wodzą Marcina Wicińskiego MKS na stadionie w Jezioranach przegrał z FC Dajtki 2:4- bramki w tym meczu dla MKS zdobywali Damian Rogalski w 45 minucie i Jacek Gabrusewicz w 54 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla FC Dajtki zdobywali dwie Przemysław Kozłowski kolejno w 40 i w 60 minucie oraz po jednej Andrzej Grablewski w 72 minucie i Łukasz Wiktorowicz w 85 minucie.

W przeszłości MKS Jeziorany grał z FC Dajtki także w sparingach. Po raz ostatni sparing z FC Dajtki graliśmy cztery lata temu, w sobotę 11 lipca 2020- tego dnia na stadionie w Jezioranach MKS Jeziorany wygrał z FC Dajtki 7:4 (bramki w tym meczu dla MKS zdobywali kolejno dwie Wojtek Majacki kolejno w 72 i w 89 minucie oraz po jednej Patryk Markiewicz w 4 minucie, Adam Błaszczyk w 17 minucie, Artur Samsel w 36 minucie z rzutu wolnego, Kornel Marchlewski w 85 minucie i Hubert Zień w 90 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla FC Dajtki zdobywali dwie Mateusz Knifka kolejno w 10 i w 33 minucie oraz po jednej Robert Jakubowski z rzutu karnego w 56 minucie i Julian Michalski w 79 minucie.

Sobotni mecz MKS-u Jeziorany z FC Dajtki będzie sędziował pan Piotr Połoniewicz z Dobrego Miasta, natomiast jego asystetnami będą panowie Adam Szmit i Aleksander Suhak (obaj z Olsztyna). Życzymy powodzenia naszym piłkarzom, a poniżej przedstawiamy historię bezpośrednich spotkań między MKS Jeziorany a FC Dajtki Olsztyn:

HISTORIA BEZPOŚREDNICH MECZÓW O STAWKĘ MKS JEZIORANY-FC DAJTKI (OLSZTYN)

9 WRZEŚNIA 2017 FC DAJTKI (OLSZTYN)-MKS JEZIORANY 1:2
28 KWIETNIA 2018 MKS JEZIORANY-FC DAJTKI (OLSZTYN) 2:4
(W SEZONIE 2017/18 W GRUPIE 3 A KLASY WARMIŃSKO MAZURSKIEJ)

21 WRZEŚNIA 2019 FC DAJTKI (OLSZTYN)-MKS JEZIORANY 1:4
(W SEZONIE 2019/20 W GRUPIE 3 A KLASY WARMIŃSKO MAZURSKIEJ)

PEŁNA STATYSTYKA BEZPOŚREDNICH SPOTKAŃ- 2 ZWYCIĘSTWA
MKS-U JEZIORANY, 0 REMISÓW, 1 PORAŻKA MKS-U JEZIORANY, BILANS BRAMEK
(STRZELONE I STRACONE) 8:6, RÓŻNICA BRAMEK +2

MKS Jeziorany w okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2024/25 rozegrał siedem meczów (sześć sparingów + jeden mecz pucharowy). Poniżej przedstawiamy komplet wyników:

16 LIPCA 2024 GLKS JONKOWO-MKS JEZIORANY 1:1- sparing w Jonkowie (ten mecz został zakończony w 10 minucie przy wyniku 1:1 z powodu mocnej burzy)

20 LIPCA 2024 MKS JEZIORANY-KKS WARMIA OLSZTYN 2:3- sparing w Barczewie na boisku przy ulicy Północnej 14

24 LIPCA 2024 MKS JEZIORANY-KS WARMIA WRZESINA 1:5- sparing na stadionie w Jezioranach

27 LIPCA 2024 PISA II BARCZEWO-MKS JEZIORANY 7:8- sparing w Barczewie na boisku przy ulicy Północnej 14

30 LIPCA 2024 MKS JEZIORANY-LEŚNIK NOWE RAMUKI 3:3- sparing na stadionie w Jezioranach

6 SIERPNIA 2024 MKS JEZIORANY-BŁĘKITNI PASYM 2:7- mecz pierwszej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski obecnego sezonu 2024/25

12 SIERPNIA 2024 ORZEŁ CZERWONKA-MKS JEZIORANY 2:1- sparing w Czerwonce

Podsumowując, MKS w siedmiu rozegranych meczach przed rozpoczęciem nowego sezonu 2024/25 raz wygrał, dwa razy zremisował i cztery razy przegrał. Nasi piłkarze w tych siedmiu spotkaniach 18 bramek i stracili 28 bramek (różnica bramek -10).

MKS w tych spotkaniach prezentował się raz lepiej, raz gorzej, generalnie strzelaliśmy sporo bramek, ale niestety traciliśmy też dużo bramek, ale jak dobrze wiemy, wyniki w sparingach są sprawą drugorzędną (sparingi służą temu, żeby przećwiczyć różne schematy gry i żeby dać pograć wszystkim zawodnikom- my wszyscy wierzymy, że dobra i skuteczna gra naszej drużyny będzie miała miejsce w tym sezonie 2024/25 i przełoży się na dobre wyniki)

Natomiast FC Dajtki Olsztyn w okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2024/25 zagrały cztery mecze (trzy sparingi + jeden mecz pucharowy)

21 LIPCA 2024 KS WARMIA WRZESINA-FC DAJTKI OLSZTYN 0:4- sparing we Wrzesinie

28 LIPCA 2024 STOMIL OLSZTYN (JUNIOR STARSZY)-FC DAJTKI OLSZTYN 4:1- sparing na Dajtkach

4 SIERPNIA 2024 GKS SZCZYTNO-FC DAJTKI OLSZTYN 4:4 po dogrywce, w rzutach karnych FC Dajtki wygrały 4:2- mecz pierwszej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski obecnego sezonu 2024/25

11 SIERPNIA 2024 AKADEMIA PIŁKARSKA ŻURI FOOTBALL-FC DAJTKI 1:1- sparing na Dajtkach

Jak widać, nasi sobotni rywale w okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2024/25 raz wygrali, dwa razy zremisowali, raz przegrali, w tych czterech spotkaniach FC Dajtki strzeliły 10 bramek i straciły 9 bramek, co daje różnicę bramek +1

Jakie cele na ten sezon? Oczywiście walka o zwycięstwo w tej grupie!!! Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, ale jak najbardziej wykonalne, my wszyscy wierzymy, że nasi piłkarze w każdym meczu będą dawać z siebie wszystko i dadzą jak najwięcej radości naszym kibicom w tym sezonie 2024/25 i co najważniejsze jesteśmy pełni wiary że już za rok nasz MKS Jeziorany wróci do okręgówki!!! Życzymy powodzenia w sobotę i zapraszamy wszystkich sympatyków naszej drużyny pojutrze na nasz jeziorański stadion!!! Poniżej przedstawiamy pełny bilans meczów MKS-u Jeziorany w historii gry w A-klasie w XXI wieku:

PEŁNE STATYSTYKI MECZÓW MKS-U JEZIORANY W XXI WIEKU W A-KLASIE:

Łączny bilans meczów MKS-u Jeziorany w A-klasie w XXI wieku: 140 zwycięstw, 34 remisy, 122 porażki, bilans bramek 658:581, różnica bramek +77

Łączny bilans meczów MKS-u Jeziorany w A-klasie w XXI wieku u siebie: 77 zwycięstw, 23 remisy, 50 porażek, bilans bramek 369:263, różnica bramek +106

Łączny bilans meczów MKS-u Jeziorany w A-klasie w XXI wieku na wyjazdach: 63 zwycięstwa, 11 remisów, 72 porażki, bilans bramek 289:318, różnica bramek -29

Jak widać, w A-klasie w XXI wieku nasz MKS zdecydowanie częściej punktował na własnym boisku. My wszyscy wierzymy, że w tym sezonie 2024/25 nasz MKS będzie dobrze punktował zarówno u siebie, jak i na wyjazdach!!!

Wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy pojutrze w sobotę 17 sierpnia 2024 na godz. 17:00 na stadion w Jezioranach!!! Wierzymy, że to będzie przepiękna sobota zakończona wygraną naszej drużyny na inaugurację sezonu!!!