2024-08-18 12:43  -  MKS Jeziorany

Nieudana inauguracja sezonu...

NIEUDANA INAUGURACJA A-KLASY W JEZIORANACH, MKS JEZIORANY PRZEGRAŁ 1:3 Z FC DAJTKI OLSZTYN...

MKS Jeziorany, we wczorajszą raz słoneczną, a raz pochmurną i czasem deszczową sobotę 17 sierpnia 2024 na inaugurację grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej sezonu 2024/25 zagrał o godz. 17:00 na stadionie w Jezioranach z FC Dajtki Olsztyn. Jak zawsze super atmosfera na naszym stadionie, chociaż naszych kibiców nie było wczoraj niestety zbyt dużo.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że nasz MKS Jeziorany pokona dziś FC Dajtki i tym samym zdobędzie trzy punkty na początek tego sezonu. Niestety, nie udało się- po niezbyt dobrym spotkaniu w naszym wykonaniu MKS Jeziorany przegrał z FC Dajtki 1:3 i tym samym nieudana inauguracja tego sezonu dla nas stała się faktem... (podobnie jak dziewięć lat temu po spadku z ligi okręgowej, przypomnijmy, że nasz MKS Jeziorany spadł z ligi okręgowej w sezonie 2014/15 i świeżo po spadku z okręgówki na inaugurację sezonu 2015/16 w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej w sobotę 22 sierpnia 2015 MKS Jeziorany przegrał na naszym jeziorańskim stadionie 0:1 z GKS Dźwierzuty). I niestety, wczorajsza porażka spowodowała, że skończyła się nasza passa dwudziestu meczów z rzędu bez porażki w A-klasie...

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków gości, jednak nie stworzyli po nich jakiegoś większego zagrożenia, w ogóle z biegiem kolejnych minut oba zespoły grały zachowawczo, nie chcąc zbytnio narazić się na stratę bramki, a my mieliśmy w 15 minucie bardzo dobrą okazję na objęcie prowadzenia, której niestety nie wykorzystaliśmy. Po długim fragmencie bezbarwnej gry niestety tracimy bramkę w 32 minucie, jednak dość szybko, bo już w 38 minucie Bartek Salwowski bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego z 19 metrów pokonał bramkarza FC Dajtki i w tym momencie jest 1:1. Ta strzelona bramka niewątpliwie dodała wiatru w żagle dla naszej drużyny, która do końca pierwszej połowy stworzyła trzy bardzo dobre okazje na objęcie prowadzenia, niestety żadnej z nich nie wykorzystała i po przeciętnej w ogóle w wykonaniu obu zespołów pierwszej części gry mamy remis 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od obustronnych ataków, oba zespoły zdobyły po jednej bramce, jednak sędzia nie uznał żadnej z nich dopatrując się zarówno w jednej, jak i w drugiej sytuacji spalonego. W 58 minucie padła już bramka, która jednak została uznana, z tym że niestety dla zespołu gości i w tym momencie przegrywamy 1:2. MKS rzucił się do odrabiania strat i stworzył sobie kilka okazji, żeby po raz drugi w tym spotkaniu doprowadzić do remisu, niestety nam się to nie udało, a rywale nie zamierzali się tylko bronić i także szukali swoich szans i w 83 minucie zdobyli trzecią bramkę. Do końca spotkania oba zespoły miały jeszcze po jednej okazji, ale wynik nie uległ już zmianie i niestety na inaugurację tego sezonu przegrywamy z FC Dajtki Olsztyn 1:3.

Podsumowując wczorajszy mecz- było to dość słabe spotkanie w naszym wykonaniu, co prawda w całym tym spotkaniu oddaliśmy więcej strzałów od rywali, ale ogólnie goście lepiej grali w piłkę. Pierwsza połowa, która była dość wyrównana, nawet z lekkim wskazaniem na nasz zespół to w ogóle była przeciętna w wykonaniu obu drużyn i po pierwszej części gry mogliśmy być pełni nadziei na dobry wynik, niestety w drugiej połowie ogólnie graliśmy dość słabo, mieliśmy co prawda w niej swoje sytuacje, ale ogólnie rywale byli lepsi, co potwierdzili strzelając dwie bramki i ostatecznie odnieśli dwubramkowe zwycięstwo.

Z naszej perspektywy najbardziej szkoda, że nie wykorzystaliśmy jednej z kilku okazji do objęcia prowadzenia przy stanie 1:1 pod koniec pierwszej połowy i kto wie, jakbyśmy wykorzystali jedną z nich to wtedy być może to my byśmy cieszyli się ze zwycięstwa, tego się już jednak nigdy nie dowiemy.

Nie zmienia to faktu, że FC Dajtki, które wczoraj nie zagrały jakiegoś wybitnego spotkania to były po prostu od nas lepsze i w pełni zasłużyły na tą wygraną i z pewnością tak grający goście jak wczoraj w drugiej połowie nie będą dla nikogo łatwym rywalem w tej grupie.

No niestety, zanotowaliśmy nieudany początek sezonu, teraz pozostało nic innego, jak tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z wczorajszego spotkania, nie poddawać się i walczyć dalej, trzeba też zaznaczyć, że skład naszego zespołu w porównaniu do rundy wiosennej nieco się zmienił, zespół potrzebuje trochę czasu, żeby się zgrać, sezon jest jeszcze bardzo długi, szesnaście lat temu, w sobotę 17 sierpnia 2008 też zaczęliśmy sezon 2008/09 w A-klasie od porażki na stadionie w Jezioranach 1:3 z Koroną Klewki, a na koniec sezonu 2008/09 zajęliśmy pierwsze miejsce w swojej grupie w A-klasie i my wszyscy wierzymy, że teraz będzie tak samo!!! Dla zespołu FC Dajtki Olsztyn serdecznie dziękujemy za mecz, gratulujemy wczorajszego zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

A już w najbliższą sobotę 24 sierpnia 2024 o godz. 17:00 MKS Jeziorany zagra swój drugi mecz ligowy w obecnym sezonie 2024/25- na wyjeździe z Omulwią Wielbark, która wczoraj wygrała na wyjeździe 4:2 z KS Łęgajny. My wszyscy wierzymy, że w najbliższą sobotę nasz MKS przełamie się po wczorajszym niepowodzeniu i wygra w Wielbarku!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u, którzy grali we wczorajszym meczu z FC Dajtki Olsztyn:

Skład MKS JEZIORANY: 1-Szymon Stuka (bramkarz), 12-Dominik Żytkiewicz (56 min 19-Łukasz Uziębło), 2-Dawid Iwański (53 min 5-Sebastian Bielski), 16-Krzysztof Kopecki, 17-Krystian Falkowski, 18-Bartosz Salwowski, 15-Marcin Rudnicki (87 min 14-Oliwier Nawrocki), 8-Piotr Buczek (kapitan), 7-Dawid Chomej (65 min 11-Przemysław Hernik), 9-Adam Błaszczyk (85 min 3-Alan Złakowski), 13-Patryk Markiewicz (60 min 77-Kamil Kępka)

Trener: Kamil Kępka

Kierownik drużyny: Dariusz Iwański

Skład FC DAJTKI OLSZTYN: 1-Marek Małek (bramkarz), 5-Kacper Pianka, 28-Julian Michalski (75 min 2-Damian Jarocki), 14-Mateusz Samsel, 35-Maciej Strepikowski, 3-Damian Głodkowski (46 min 10-Adrian Mędrek), 7-Paweł Górski (85 min 30-Dawid Zarzycki), 31-Bartosz Pająk (kapitan), 17-Patryk Onufryjenko (75 min 27-Michał Kozłowski), 8-Szymon Juchno (75 min 11-Paweł Góra), 23-Mariusz Kaczmarczyk (46 min 9-Wojciech Ratyński)

Trener: Beniamin Borkowski

Kierownik drużyny: Paweł Góra

Bramki: 0:1 Górski 32' (FC DAJTKI), 1:1 Salwowski 38' (MKS)- z rzutu wolnego, 1:2 Ratyński 57' (FC DAJTKI), 1:3 Kozłowski 83' (FC DAJTKI)

Żółte kartki: Chomej 49' (MKS), Rudnicki 55' (MKS), Mędrek 90' (FC DAJTKI), Pająk 90+5' (FC DAJTKI)

Sędzia: Piotr Połoniewicz (Dobre Miasto- sędzia główny), Adam Szmit (Olsztyn, asystent 1), Aleksander Suhak (Olsztyn- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze drużyny FC Dajtki Olsztyn ubrani w biało-czarne stroje (białe koszulki z czarnymi napisami i czarne spodenki), natomiast piłkarze MKS-u Jeziorany występują dziś ubrani w turkusowo-czerwone stroje (turkusowe koszulki z czarnymi napisami i czerwone spodenki). Kapitanem MKS-u jest dziś Piotr Buczek, natomiast kapitanem drużyny FC Dajtki jest dziś Bartosz Pająk.

2' Jeden z graczy gości pomagał sobie teraz ręką blisko naszego pola karnego i sędzia słusznie przyznał rzut wolny dla nas.

4' Bardzo dobra teraz interwencja Krzysia Kopeckiego, który nabił atakującego go rywala przy linii bocznej i wznowimy grę wrzutem z autu.

8' Jeden z naszych graczy został zablokowany w polu karnym gości. Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

9' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego zawodnika MKS-u Piotra Buczka bramkarz gości Marek Małek chcąc wybić piłkę ręką nie sięgnął jej i ta opuściła boisko, w efekcie czego wznowimy grę od własnej bramki.

10' Nasz bramkarz Szymon Stuka złapał teraz dośrodkowanie gracza gości z prawej strony boiska z 17 metrów.

11' Patryk Markiewicz zagrywał teraz piłkę ręką blisko pola karnego rywali i sędzia słusznie przyznał rzut wolny gościom.

12' Strzał z pola karnego zawodnika FC Dajtki blokuje nogą Krystian Falkowski.

15' Ależ to była okazja dla nas na objęcie prowadzenia!!! Po dośrodkowaniu Piotra Buczka z rzutu rożnego z lewej strony boiska Bartek Salwowski z prawej strony pola karnego zgrał piłkę głową do Krzysia Kopeckiego i ten strzela głową z kilku metrów tuż nad bramką gości!!! Ależ szkoda tej okazji Krzysia...

17' Jak na razie spotkanie jest dość wyrównane, oba zespoły grają dość zachowawczo i nie chcą się za bardzo odkryć, żeby nie narazić się na stratę bramki.

19' Faul w ataku Dominika Żytkiewicza i goście wznowią grę od rzutu wolnego.

21' Faul Bartka Salwowskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości.

22' Kolejny faul Bartka Salwowskiego, tym razem nasz zawodnik nieprzepisowo powstrzymał rywala w środku boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla FC Dajtki.

23' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego gracza FC Dajtki wybija głową z własnego pola karnego Bartek Salwowski.

25' Okazja dla MKS-u, Adam Błaszczyk strzela z pola karnego wysoko nad bramką gości.

27' Marcin Rudnicki czystym wślizgiem powstrzymał teraz przeciwnika we własnym polu karnym.

29' Sędzia zarządził teraz krótką przerwę dla graczy obu drużyn na uzupełnienie płynów.

30' Wracamy do gry.

32' I niestety tracimy bramkę. Zawodnik FC Dajtki Paweł Górski strzałem z lewej strony pola karnego pokonał naszego bramkarza.

32' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

33' Groźna akcja gości, świetna teraz interwencja Krzysia Kopeckiego, który wbiegł przed rywala przed własnym polem karnym, następnie Krzysiu został przez niego sfaulowany i wznowimy grę od rzutu wolnego.

35' Dośrodkowanie z 25 metrów z prawej strony boiska zawodnika FC Dajtki łapie nasz bramkarz.

37' Piotr Buczek został teraz sfaulowany dość ostrym wślizgiem na 19 metrze przez gracza gości i będzie rzut wolny dla nas.

38' Jest!!! MKS Jeziorany zdobywa wyrównującą bramkę!!! Bartek Salwowski bardzo ładnym strzałem z tego rzutu wolnego pokonuje bramkarza gości!!! Brawo panowie!!!

38' I mamy remis 1:1. Goście zaczynają grę ze środka boiska.

39' Bardzo niecelny strzał gracza gości zza pola karnego, bez żadnego zagrożenia dla naszej bramki.

41' Dobra okazja dla nas na objęcie prowadzenia!!! Po podaniu Piotra Buczka Bartek Salwowski strzela z 16 metrów w niedużej odległości nad bramką gości!!!

42' To była kolejna naprawdę dobra okazja dla nas na objęcie prowadzenia!!! Bardzo dobrze uderzył z lewej strony pola karnego Patryk Markiewicz, ale bramkarz FC Dajtki świetnie wybija to uderzenie jedną ręką poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

43' Najpierw dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Piotra Buczka zostało wybite, po chwili piłka wróciła do Piotra i następnie on z dość ostrego kąta z lewej strony z linii pola karnego dośrodkowuje w niedużej odległości nad bramką gości.

44' Bartek Salwowski był teraz faulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

45' Faul Marcina Rudnickiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

45' Kolejna bardzo dobra okazja dla nas!!! Po dośrodkowaniu Bartka Salwowskiego z prawej strony boiska z 19 metrów będący na piątym metrze Piotr Buczek nie trafił czysto w piłkę- gdyby w tej sytuacji Piotr czysto uderzył to bardzo możliwe że w tym momencie byłoby 2:1 dla nas!!!

45+1' Strzał z 22 metrów Krystiana Falkowskiego blokuje gracz gości.

45+2' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie. Po przeciętnej w wykonaniu obu zespołów pierwszej połowie mamy remis 1:1. Obie drużyny oprócz strzelenia po jednej bramce nie miały zbyt dużej liczby dogodnej sytuacji, jednak parę ich było, szkoda tych niewykorzystanych okazji z naszej strony na objęcie prowadzenia pod koniec pierwszej połowy. Wkrótce druga połowa, nie wygląda to najgorzej w naszym wykonaniu, panowie w drugiej części gry walczymy ze wszystkich sił o zwycięstwo!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

MKS JEZIORANY                             FC DAJTKI OLSZTYN

BRAMKI                                  1                                                           1

STRZAŁY                                6                                                           4

STRZAŁY CELNE                   2                                                           1

STRZAŁY NIECELNE             4                                                           3

RZUTY ROŻNE                       4                                                           2

ZMIANY                                   0                                                           0

FAULE                                     5                                                           5

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                           0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany. W przerwie meczu trener FC Dajtki Beniamin Borkowski dokonał dwóch zmian w swoim zespole: w miejsce Mariusza Kaczmarczyka na boisko wszedł Wojciech Ratyński, a w miejsce Damiana Głodkowskiego na boisko wszedł Adrian Mędrek.

48' Groźnie pod naszą bramką, w końcu w zamieszaniu oddalamy zagrożenie wybijając piłkę z własnego pola karnego po rzucie rożnym dla gości.

49' Sędzia dopatrzył się teraz faulu Bartka Salwowskiego w środku boiska i będzie rzut wolny dla gości. Dodatkowo za zupełnie niepotrzebne dyskusje Dawid Chomej zostaje ukarany żółtą kartką- to pierwsza kara indywidualna w dzisiejszym spotkaniu.

51' Patryk Markiewicz strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości, ale niestety ta bramka nie zostanie uznana, bo sędzia dopatrzył się spalonego w tej sytuacji. Zatem na tablicy wyników nadal jest 1:1.

53' A teraz to goście zdobywają bramkę, jeden z graczy FC Dajtki w naszym polu karnym minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki, ale w tej sytuacji sędzia też dopatrzył się spalonego i też tej bramki nie uznał, tak więc wciąż mamy remis 1:1.

53' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dawid Iwański, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Sebastian Bielski.

55' Marcin Rudnicki spóźnił się teraz ze wślizgiem i dość ostro sfaulował gracza rywali przy linii bocznej boiska na połowie gości. Będzie rzut wolny dla FC Dajtki, a nasz zawodnik ogląda zasłużoną żółtą kartkę za to zagranie.

56' Mamy drugą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dominik Żytkiewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Łukasz Uziębło.

57' I niestety rywale wychodzą na prowadzenie. Po strzale z pola karnego gracza FC Dajtki Wojtka Ratyńskiego piłka jeszcze lekko odbiła się od słupka i wpadła do naszej bramki. Zatem znów musimy odrabiać straty.

58' Przegrywamy 1:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

59' Jeden z graczy FC Dajtki pokonał naszego bramkarza strzałem z pola karnego, ale sędzia słusznie nie uznał tej bramki z powodu spalonego. Zatem na tablicy wyników nadal jest 2:1 dla gości.

60' To była bardzo dobra okazja dla nas na wyrównanie!!! Strzela zza pola karnego Bartek Salwowski, ale bramkarz gości rzucił się i wybił to uderzenie poza boisko!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska. I mamy trzecią zmianę w naszym zespole: schodzi z boiska Patryk Markiewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi nasz trener Kamil Kępka.

61' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Piotra Buczka wybija głową z własnego pola karnego jeden z graczy FC Dajtki.

62' Po dośrodkowaniu z 25 metrów Bartka Salwowskiego Adam Błaszczyk z kilku metrów nieczysto uderzył piłkę, w efekcie czego zatrzymał ją bramkarz gości, następnie w walce o piłkę z bramkarzem FC Dajtki Adaś upadł na murawę, ale sędzia w tej sytuacji nie dopatrzył się przewinienia bramkarza gości i nie podyktował rzutu karnego dla nas.

63' Marcin Rudnicki był teraz faulowany na naszej połowie i wznowimy grę od rzutu wolnego.

64' Ależ to była okazja dla nas na wyrównanie!!! Strzał z pola karnego Adama Błaszczyka przelatuje tuż nad bramką gości!!!

65' Czwarta zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Dawid Chomej, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Przemek Hernik.

68' Strzał z 20 metrów Piotra Buczka łapie bramkarz FC Dajtki.

71' Strzał z 20 metrów naszego trenera Kamila Kępki przelatuje obok bramki gości.

72' Sędzia zarządził teraz krótką przerwę dla graczy obu drużyn na uzupełnienie płynów.

73' Wracamy do gry.

75' Mamy teraz potrójną zmianę w zespole gości: schodzi z boiska Julian Michalski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Damian Jarocki. Schodzi z boiska również Patryk Onufryjenko, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Michał Kozłowski. Schodzi z boiska także Szymon Juchno, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Paweł Góra.

77' Faul Łukasza Uziębło z prawej strony boiska na 19 metrze i będzie rzut wolny dla gości.

77' Mieliśmy teraz sporo szczęścia!!! Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego gracza FC Dajtki jego kolega z zespołu strzela z pola karnego w niedużej odległości nad naszą bramką!!!

79' Dośrodkowanie Marcina Rudnickiego z 20 metrów łapie bramkarz gości.

81' Dośrodkowanie Piotra Buczka z 19 metrów łapie bramkarz gości.

82' Sebastian Bielski został teraz sfaulowany na 22 metrze z lewej strony boiska przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla nas.

82' Piotr Buczek dośrodkował z tego rzutu wolnego w pole karne gości i tam Krystian Falkowski strzela głową prosto w ręce bramkarza gości.

83' I niestety tracimy trzecią bramkę. Jeden z graczy gości dośrodkował piłkę sprzed własnego pola karnego do swojego kolegi z zespołu Michała Kozłowskiego, który ją przyjął, następnie wbiegł w pole karne, minął naszego bramkarza i pewnie skierował ją do pustej bramki. Oj teraz już będzie nam bardzo ciężko uratować choćby punkt w tym spotkaniu...

83' Przegrywamy już 1:3. Zaczynamy grę ze środka boiska.

85' Piąta zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Adam Błaszczyk, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Alan Złakowski. Mamy także szóstą zmianę dzisiaj w zespole gości: schodzi z boiska Paweł Górski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Zarzycki.

87' Faul w ataku Sebastiana Bielskiego i goście wznowią grę od rzutu wolnego.

87' Mamy kolejną, już szóstą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Marcin Rudnicki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki.

89' Sebastian Bielski był teraz nieprzepisowo powstrzymywany przez rywala w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

90' Łukasz Uziębło był teraz faulowany na naszej połowie przez gracza gości Adriana Mędrka i będzie rzut wolny dla nas. Dodatkowo sędzia zapamiętał, że to jest kolejny faul Adriana Mędrka w krótkim czasie i za to ukarał go żółtą kartką.

90+1' To była dobra okazja dla nas na strzelenie kontaktowej bramki!!! Po strzale z pola karnego Piotra Buczka piłka przelatuje w niedużej odległości nad bramką gości!!!

90+3' Okazja dla gości na podwyższenie prowadzenia, strzał zza pola karnego zawodnika FC Dajtki przelatuje nad naszą bramką.

90+5 Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. Niestety na inaugurację obecnego sezonu 2024/25 MKS przegrywa na stadionie w Jezioranach 1:3 z FC Dajtki Olsztyn.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY                               13                                                          8

FAULE                                     9                                                          11

Kibicom, którzy przybyli wczoraj na stadion w Jezioranach dziękujemy za wspólne, kulturalne kibicowanie i dopingowanie naszej drużyny przez cały mecz!!! Gratulujemy rywalom zwycięstwa, a wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy na kolejny mecz ligowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę 24 sierpnia 2024 o godz. 17:00 do Wielbarka na Stadion Leśny przy ulicy Mikołaja Kopernika, gdzie nasz MKS Jeziorany zmierzy się z miejscową Omulwią Wielbark!!!