2024-08-22 13:17  -  MKS Jeziorany

W sobotę do Wielbarka po pierwsze zwycięstwo!!!

W SOBOTĘ DO WIELBARKA PO PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W TYM SEZONIE!!!

MKS Jeziorany, po ostatniej porażce 1:3 na stadionie w Jezioranach z FC Dajtki Olsztyn już pojutrze w sobotę 24 sierpnia 2024 o godz. 17:00 zagra w ramach 2. kolejki grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2024/25 mecz na wyjeździe z Omulwią Wielbark. Najbliższa trasa z Jezioran do Wielbarka wynosi 85 km. Omulew Wielbark jest to zespół, który powstał w 1946 roku. Wymiary boiska w Wielbarku wynoszą 100 x 63 m (Stadion Leśny w Wielbarku znajduje się przy ulicy Mikołaja Kopernika).

W poprzednim sezonie 2023/24 Omulew Wielbark grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajęła szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów (dwanaście zwycięstw, trzy remisy i jedenaście porażek, w tych 26. spotkaniach sezonu 2023/24 Omulew strzeliła 64 bramki i straciła 49 bramek, co daje różnicę bramek +15).

Na własnym boisku w sezonie 2023/24 Omulew zdobyła 17 punktów (pięć zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek, w tych trzynastu spotkaniach u siebie Omulew strzeliła 32 bramki i straciła 28 bramek, co daje różnicę bramek +4), natomiast na wyjazdach w sezonie 2023/24 Omulew zdobyła 22 punkty (siedem zwycięstw, jeden remis i pięć porażek, w tych trzynastu spotkaniach na boiskach rywali Omulew strzeliła 32 bramki i straciła 21 bramek, co daje różnicę bramek +11).

Najwyższe zwycięstwo w sezonie 2023/24 Omulew odniosła w sobotę 20 kwietnia 2024- tego dnia wygrała na własnym boisku 7:1 z KS Warmią Wrzesina, natomiast najwyższą porażkę w sezonie 2023/24 Omulew poniosła w sobotę 16 września 2023- tego dnia przegrała na własnym boisku 0:5 z Orłem Janowiec Kościelny. Ten sezon 2024/25 będzie dla Omulwii trzecim sezonem z rzędu w A-klasie (grała w niej ostatnio w sezonach 2022/23 i 2023/24).

Z ostatniego meczu w Wielbarku mamy bardzo smutne wspomnienia, bo ponad dwa lata temu, w niedzielę 10 kwietnia 2022 MKS Jeziorany przegrał z miejscową Omulwią Wielbark 3:7 pomimo tego, że po dwudziestu minutach prowadził już 3:0 (bramki w tym meczu dla Omulwii zdobywali dwie Łukasz Gut kolejno w 39 i w 45 minucie, dwie Kamil Krasecki kolejno w 87 i w 89 minucie oraz po jednej Mateusz Abramczyk w 26 minucie, Patryk Płoski w 72 minucie i samobójczą zawodnik MKS-u Jeziorany Bartosz Salwowski w 80 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla MKS zdobywali Adam Błaszczyk z rzutu karnego w 13 minucie, Tomasz Piskorski w 16 minucie i Jarosław Rogoziński w 19 minucie). Była to dla nas jedna z najbardziej bolesnych porażek w historii, prowadząc 3:0 po 20 minutach przegraliśmy 3:7 (do przerwy był remis 3:3) i do tego prawie wszystkie bramki w tym spotkaniu straciliśmy po prostych błędach w defensywie. W całym tym meczu Omulew oddała 18 strzałów, z czego dwanaście było celnych i miała cztery rzuty rożne, natomiast MKS w całym tym spotkaniu oddał 13 strzałów, z czego siedem było celnych i miał również cztery rzuty rożne.

W pierwszym meczu sezonu 2021/22 w sobotę 4 września 2021 MKS wygrał na stadionie w Jezioranach z Omulwią Wielbark 2:0 (dwie bramki w tym meczu dla MKS zdobył Adam Błaszczyk kolejno w 87 i w 90 minucie). Był to bardzo trudny mecz dla nas, co prawda przez długi czas byliśmy lepszym zespołem, przeprowadzaliśmy dużo ładnych akcji i częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, sytuacji podbramkowych też mieliśmy więcej, ale Omulew także kilka razy poważnie zagroziła naszej bramce i mieliśmy też szczęście, że minutę przed strzeleniem bramki przez nasz zespół w 86 minucie goście nie wykorzystali dobrej okazji, żeby wyjść na prowadzenie- strzał gracza Omulwii z 22 metrów odbił się od jednego z naszych graczy i przeleciał w niedużej odległości naszej bramki- gdyby piłka po tym strzale gracza Omulwii wpadła do naszej bramki to mielibyśmy bardzo duży problem z tym, żeby w tym meczu zdobyć choćby punkt. Nie zmienia to faktu, że jednak to spotkanie wygraliśmy zasłużenie, w całym tym meczu MKS oddał 17 strzałów, z czego dziewięć było celnych i miał trzy rzuty rożne, natomiast Omulew w całym tym spotkaniu oddała 12 strzałów, z czego sześć było celnych i miała pięć rzutów rożnych.

Na inaugurację sezonu 20202/21 w sobotę 1 sierpnia 2020 MKS wygrał na stadionie w Jezioranach z Omulwią Wielbark 1:0 (zwycięską bramkę w tym meczu dla MKS zdobył strzałem głową z piątego metra Adam Błaszczyk w 60 minucie po dośrodkowaniu Marcelego Kowalskiego, a wcześniej, przy stanie 0:0 w 53 minucie tego meczu Dawid Złotucha nie wykorzystał rzutu karnego- jego strzał obronił bramkarz Omulwii Grzegorz Woźny). Był to bardzo ciekawy, emocjonujący mecz, pełen ciekawych akcji i parad bramkarzy (nasz bramkarz Mateusz Dobrzyński świetnie bronił strzały przeciwników, a bramkarz Omulwii świetnie bronił strzały naszych graczy). MKS w tym meczu zaprezentował się bardzo dobrze na tle również dobrze grającej Omulwii i w pełni zasłużenie wygrał to spotkanie- co prawda w pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, ale w drugiej połowie MKS stworzył znacznie więcej groźnych sytuacji i równie dobrze przy odrobinie szczęścia mógł wygrać wyżej (w całym tym spotkaniu MKS oddał 21 strzałów, z czego jedenaście było celnych i miał 7 rzutów rożnych, natomiast Omulew w tym meczu oddała 16 strzałów, z czego osiem było celnych i miała 4 rzuty rożne).

W rewanżu w sezonie 2020/21 w sobotę 14 listopada 2020 MKS Jeziorany przegrał na wyjeździe z Omulwią Wielbark 2:5 (bramki dla Omulwii w tym meczu zdobywali Mateusz Abramczyk w 8 minucie, Damian Musioł w 39 minucie, dwie Mariusz Miłek w 59 minucie z rzutu karnego i w 85 minucie z gry i Patryk Płoski w 89 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Marceli Kowalski w 4 minucie z rzutu wolnego z 22 metrów i w 45 minucie głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego). Pierwsza połowa tego meczu była wyrównana, natomiast w drugiej połowie gospodarze od momentu strzelenia bramki z rzutu karnego na 3:2 grali lepiej a ostatnie 20 minut tego meczu to totalna dominacja w ich wykonaniu, choć przy stanie 2:2 w drugiej połowie w 55 minucie MKS miał świetną okazję, żeby ponownie wyjść na prowadzenie- potężne uderzenie Damiana Lewandowskiego z 29 metra przeleciało minimalnie obok lewego słupka bramki gospodarzy. W całym tym meczu Omulew oddała 21 strzałów, z czego dwanaście było celnych i miała sześć rzutów rożnych, natomiast MKS w całym tym spotkaniu oddał 13 strzałów, z czego osiem było celnych i miał pięć rzutów rożnych.

Omulew Wielbark jest to bardzo doświadczony, klasowy zespół, który w przeszłości przez pięć sezonów (od sezonu 2012/13 do sezonu 2016/17 grał w czwartej lidze, a od sezonu 2017/18 do sezonu 2021/22 Omulew grała w lidze okręgowej).

Jeżeli chodzi o rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski, to Omulew opadła z WPP przegrywając w sobotę 3 sierpnia 204 w pierwszej rundzie WPP obecnego sezonu 2024/25 na własnym boisku po dogrywce 3:5 z KKS Warmią Olsztyn (po regulaminowym czasie tego meczu był remis 2:2).

Obecnie Omulew zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem trzech punktów (w pierwszej kolejce obecnego sezonu 2024/25 w minioną sobotę 17 sierpnia 2024 Omulew wygrała na wyjeździe 4:2 z KS Łęgajny), natomiast nasz MKS Jeziorany obecnie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym (jak już wszyscy dobrze wiemy, na inaugurację tego sezonu 2024/25 w minioną sobotę 17 sierpnia 2024 niestety MKS przegrał na stadionie w Jezioranach 1:3 z FC Dajtki Olsztyn).

Ze statystycznego punktu widzenia lekkim faworytem tego spotkania wydaje się być Omulew, nasz zespół z pewnością czeka bardzo trudny mecz, gospodarze sobotniego pojedynku z pewnością zrobią wszystko, żeby pójść za ciosem i odnieść kolejne zwycięstwo. My wszyscy wierzymy, że w tę sobotę MKS w Wielbarku da z siebie wszystko, zagra bardzo dobre spotkanie, zrehabilituje się po ostatnim niepowodzeniu i wróci do domu z bardzo ważnymi trzema punktami!!!

Najlepszym strzelcem Omulwii w sezonie 2023/24 został wieloletni zawodnik Omulwii Mateusz Abramczyk, który strzelił 20 bramek i w tę sobotę to z pewnością on będzie największym zagrożeniem dla naszej defensywy, nasi obrońcy będą musieli go dobrze pokryć.

I co też trzeba podkreślić, nasz MKS Jeziorany ma w tej chwili passę jedenastu ostatnich meczów wyjazdowych bez porażki w A-klasie!!! (ostatni mecz wyjazdowy w A-klasie nasz MKS przegrał w sobotę 13 października 2018- tego dnia, w meczu 10. kolejki grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej sezonu 2018/19 przegraliśmy na wyjeździe 2:3 z KS Wojciechy).

Po tamtym meczu do dziś nasz MKS ani razu nie przegrał na wyjeździe w A-klasie, odnosząc przez ten czas aż dziesięć zwycięstw i notując tylko jeden remis!!! (kolejno w sezonie 2018/19 wygrana na wyjeździe 2:0 z GKS Dźwierzuty w sobotę 6 kwietnia 2019, wygrana na wyjeździe 4:2 z Wałpuszą 07 Jesionowiec w sobotę 20 kwietnia 2019, wygrana na wyjeździe 3:1 ze Zrywem Jedwabno w niedzielę 28 kwietnia 2019, wygrana na wyjeździe 6:1 z Tempo Ramsowo/ Wipsowo w sobotę 11 maja 2019, wygrana na wyjeździe 2:1 z Fortuną Gągławki w sobotę 25 maja 2019, remis na wyjeździe 1:1 z Błękitnymi Koroną Klewki w niedzielę 9 czerwca 2019 i w sezonie 2019/20 kolejno wygrana na wyjeździe 3:1 z Leśnikiem Nowe Ramuki w niedzielę 25 czerwca 2019, wygrana na wyjeździe 6:0 z KS 2010 Wrzesina w sobotę 7 czerwca 2019, wygrana na wyjeździe 4:1 z FC Dajtki Olsztyn w sobotę 21 czerwca 2019, wygrana na wyjeździe 2:0 z GKS Gietrzwałd/ Unieszewo w niedzielę 13 października 2019 i wygrana na wyjeździe 4:2 z GLKS Jonkowo w sobotę 26 października 2019) i my wszyscy wierzymy, że w tę sobotę MKS wygra w Wielbarku i tym samym przedłuży bardzo dobrą passę meczów wyjazdowych w A-klasie bez porażki!!!

MKS do tej pory w meczach o stawkę z Omulwią Wielbark mierzył się 20 razy- oprócz wspomnianych meczów z sezonów 2020/21 i 2021/22 graliśmy z Omulwią w sezonie 2011/12- najpierw, w niedzielę 16 października 2011 MKS przegrał na wyjeździe z Omulwią 1:3. W meczu rewanżowym sezonu 2011/12 w sobotę 26 maja 2012 MKS grając w roli gospodarza na boisku w Bisztynku wygrał z Omulwią Wielbark 3:1 (bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Mateusz Adamiec kolejno w 46 i 76 minucie i Piotr Skalski w 85 minucie). Był to jeden z największych sukcesów w historii naszego klubu, pokonaliśmy wtedy zespół Omulwii, który zajmował pierwsze miejsce i awansował do czwartej ligi. W sezonie 2010/11 w lidze okręgowej w niedzielę 17 października 2010 MKS zremisował na stadionie w Jezioranach z Omulwią 1:1, a w meczu rewanżowym sezonu 2010/11 w sobotę 4 czerwca 2011 MKS wygrał na wyjeździe z Omulwią Wielbark 2:1. Z kolei w sezonie 2009/10 najpierw w niedzielę 18 października 2009 MKS wygrał na stadionie w Jezioranach 2:0 z Omulwią, a w rewanżu tego sezonu w czwartek 3 czerwca 2010 MKS zremisował na wyjeździe z Omulwią 1:1. Natomiast między rokiem 2001 a rokiem 2008 MKS mierzył się z Omulwią w meczach ligowych dziesięciokrotnie (wszystkie te mecze miały miejsce w A-klasie, w tych dziesięciu meczach w tych latach MKS z Omulwią wygrał trzy razy i siedem razy przegrał. A więc bilans bezpośrednich spotkań jest bardzo wyrównany, jedynie Omulew strzeliła nam w bezpośrednich meczach znacznie więcej bramek.

Sobotni mecz MKS-u Jeziorany w Wielbarku będzie sędziował pan Patryk Grącki ze Szczytna, natomiast jego asystentami będą panowie Oskar Wasilewski z Giżycka i Szymon Stachelek z Pisza. Poniżej przedstawiamy historię bezpośrednich spotkań między MKS Jeziorany a Omulwią Wielbark w XXI wieku:

HISTORIA BEZPOŚREDNICH MECZÓW O STAWKĘ W XXI WIEKU MKS JEZIORANY-OMULEW WIELBARK

16 PAŹDZIERNIKA 2011 OMULEW WIELBARK-MKS JEZIORANY 3:1
26 MAJA 2012 MKS JEZIORANY-OMULEW WIELBARK 3:1 (W BISZTYNKU)

(STRZELONE I STRACONE) 33:51,RÓŻNICA BRAMEK -18

Wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy pojutrze w sobotę 24 sierpnia 2024 na godz. 17:00 na Stadion Leśny do Wielbarka przy ulicy Mikołaja Kopernika!!! Wierzymy, że to będzie przepiękna sobota zakończona wygraną naszej drużyny!!!