2024-08-25 13:26  -  MKS Jeziorany

Nieudany pierwszy wyjazd dla nas w tym sezonie...

NIEUDANY PIERWSZY WYJAZD DLA NAS W TYM SEZONIE...

MKS Jeziorany, we wczorajszą przepiękną słoneczną, ale i gorącą sobotę 24 sierpnia 2024 udał się na godz. 17:00 do Wielbarka na mecz z miejscową Omulwią Wielbark w ramach drugiej kolejki grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2024/25. DO wczorajszego meczu nasz MKS Jeziorany przystąpił osłabiony brakami Przemka Hernika i Bartka Salwowskiego.

Wszyscy nasi fani wierzyli, że nasz MKS wygra w Wielbarku i odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niestety, nie udało się- MKS przegrał 1:3 z miejscową Omulwią Wielbark i poniósł drugą porażkę w tym sezonie... I tym samym niestety skończyła się nasza dobra passa meczów wyjazdowych w A-klasie...

Bramki we wczorajszym meczu dla Omulwii zdobywali Mateusz Lech w 2 minucie z rzutu wolnego, Kacper Olender w 41 minucie i Krzysztof Kopecki w 52 minucie, natomiast jedyna bramka dla MKS-u we wczorajszym spotkaniu to było samobójcze trafienie gracza Omulwii Kacpra Kołakowskiego w 22 minucie.

Źle weszliśmy we wczorajszy mecz, bo już w drugiej minucie straciliśmy bramkę po strzale z rzutu wolnego zawodnika Omulwii. Z czasem jednak nasz zespół zaczął się rozkręcać, stwarzać sytuację i 22 minucie zdobyliśmy wyrównującą bramkę, a w 26 minucie mieliśmy doskonałą okazję na objęcie prowadzenia, ale strzał z pola karnego Dawida Chomeja odbił się od poprzeczki. Niestety, w 41 minucie tracimy drugą bramkę i po wyrównanej pierwszej połowie przegrywamy 1:2. W drugiej połowie straciliśmy trzecią bramkę w 52 minucie i ostatecznie przegrywamy to spotkanie 1:3.

Podsumowując wczorajszy mecz- pomimo porażki, nie był to taki zły mecz w naszym wykonaniu, zagraliśmy o wiele lepiej niż tydzień temu w przegranym u siebie meczu 1:3 z FC Dajtki Olsztyn, tylko niestety, nie udało się nam zdobyć choćby jednego punktu, ogólnie pierwsza połowa była wyrównana i w niej graliśmy naprawdę dobrże, tylko byliśmy mniej skuteczni i dlatego do przerwy przegrywaliśmy jedną bramką.

Druga połowa w naszym wykonaniu była już słabsza, w niej rywale oprócz strzelenia jednej bramki mieli jeszcze trochę sytuacji strzeleckich, natomiast my w drugiej połowie nie mieliśmy zbyt wielu dogodnych okazji.

Tak więc trzeba uczciwie przyznać, że było to zasłużone zwycięstwo Omulwi, która wczoraj tylko potwierdziła, że jest wymagającym rywalem. Najbardziej szkoda, że w pierwszej połowie przy stanie 1:1 nie udało się nam wykorzystać tej dogodnej okazji do objęcia prowadzenia i kto wie, jakby potoczył się ten mecz, gdybyśmy ją wykorzystali, tego się już jednak niestety nigdy nie dowiemy.

Pomimo przegranej, naszej drużynie nie można było odmówić woli walki, nasi piłka starali się, tylko niestety, niewykorzystane sytuacje i błędy w obronie powodują, że przegrywamy kolejny mecz i po dwóch kolejkach tego sezonu nie mamy choćby jednego punktu, no tak czasem bywa, w tej chwili nie pozostało już nic innego, jak tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z wczorajszego spotkania, nie poddawać się i walczyć dalej, sezon jest długi, jeszcze w nim z pewnością możemy dużo osiągnąć!!! Dla zespołu Omulwi Wielbark dziękujemy za mecz, gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!!!

Kolejny mecz MKS-u Jeziorany zagra już w najbliższą sobotę 31 sierpnia 2024 o godz. 17:00 na stadionie w Jezioranach z GKS Colet Kozłowo, który dziś, w niedzielę 25 sierpnia 2024 o godz. 16:00 zagra na własnym boisku z KS Łęgajny. My wszyscy wierzymy, że w najbliższą sobotę nasz MKS przełamie się po ostatnich niepowodzeniach i zdobędzie pierwsze trzy punkty w tym sezonie!!! Poniżej przedstawiamy pełne statystyki graczy MKS-u Jeziorany, którzy grali we wczorajszym meczu z Omulwią Wielbark:

LEGENDA

M.R- Minuty rozegrane,  BR- Bramki strzelone,  As. - Asysty,  St. C - Strzały celne,  St. NC - Strzały niecelne,  WR. - Wykonane rzuty rożne,  FP- Faule popełnione,  FW- Faulowany,  Ż.K - Żółte kartki,  CZ.K - Czerwone kartki

Skład OMULEW WIELBARK: 1-Marcin Gwiazda (bramkarz), 20-Paweł Janowski (70 min 16-Dawid Szlaga), 17-Andrzej Bagiński, 19-Kacper Olender, 6-Kacper Kołakowski (90+4 min 11-Maksymilan Ambroziak), 8-Mateusz Lech, 3-Marek Remiszewski, 7-Andrzej Jabłonowski (55 min 14-Kacper Brodzik), 18-Bartosz Raniecki, 10-Mateusz Abramczyk (kapitan), 9-Łukasz Gut (89 min 21-Kamil Krasecki)

Trener: Marcin Wilga

Skład MKS JEZIORANY: 99-Kacper Żółkiewicz (bramkarz- 65 min 1-Seweryn Żurawski), 12-Dominik Żytkiewicz, 15-Marcin Rudnicki (82 min 14-Oliwier Nawrocki), 16-Krzysztof Kopecki (56 min 77-Kamil Kępka), 13-Patryk Markiewicz (65 min 2-Dawid Iwański), 5-Sebastian Bielski, 8-Piotr Buczek (kapitan), 7-Dawid Chomej, 11-Marceli Kowalski, 9-Adam Błaszczyk, 17-Krystian Falkowski (70 min 3-Alan Złakowski)

Trener: Kamil Kępka

Bramki: 1:0 Lech 2' (OMULEW)- z rzutu wolnego, 1:1 Kołakowski 22' (MKS)- bramka samobójcza, 2:1 Olender 41' (OMULEW), 3:1 Kopecki 52' (MKS)- bramka samobójcza

Żółte kartki: Kopecki 54' (MKS), Lech 78' (OMULEW)

Sędzia: Patryk Grącki (Szczytno- sędzia główny), Oskar Wasilewski (Giżycko, asystent 1), Szymon Stachelek (Pisz- asystent 2)

Relacja minuta po minucie

Pierwsza połowa meczu

1' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze Omulwi Wielbark ubrani w jednolite biało-szare stroje (biało-szare koszulki z czarnymi napisami i białe spodenki), natomiast piłkarze MKS-u Jeziorany występują dziś ubrani w turkusowo-czerwone stroje (turkusowe koszulki z czarnymi napisami i czerwone spodenki). Kapitanem Omulwi jest dziś Mateusz Abramczyk, natomiast kapitanem MKS-u jest dziś Piotr Buczek.

1' Faul Krzysia Kopeckiego tuż przed polem karnym i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

2' I niestety już na samym początku tracimy bramkę. Z tego rzutu wolnego z 17 metrów zawodnik Omulwi Mateusz Lech pięknym strzałem pokonał naszego bramkarza Kacpra Żółkiewicza. Zatem już musimy odrabiać straty.

2' Przegrywamy 0:1. Zaczynamy grę ze środka boiska.

3' Dobra akcja naszej drużyny i udało się nam wywalczyć pierwszy rzut rożny w dzisiejszym spotkaniu.

4' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego z lewej strony boiska Piotra Buczka wybija głową z własnego pola bramkowego jeden z graczy Omulwi i następnie Dawid Chomej strzela z przewrotki zza pola karnego bardzo niecelnie.

5' Faul w ataku Sebastiana Bielskiego i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

7' Groźną akcję gospodarzy przerwał Krzysiu Kopecki wybijając piłkę z własnego pola karnego poza boisko. Będzie jeszcze rzut rożny dla Omulwi z prawej strony boiska.

8' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego zawodnika gospodarzy oddalamy zagrożenie.

9' Dośrodkowanie z lewej strony boiska z 19 metrów zawodnika Omulwi wylądowało na górnej siatce naszej bramki.

12' Okazja dla MKS-u, strzał z 20 metrów Krystiana Falkowskiego przelatuje dość wysoko nad bramką gospodarzy.

14' Sebastian Bielski był teraz faulowany na naszej połowie i będzie rzut wolny dla nas.

15' Piotr Buczek został teraz sfaulowany w środku boiska i będziemy mieli kolejny rzut wolny.

17' Ogólnie dziś jest bardzo gorąco, wciąż jest prawie 30 stopni Celsjusza, niewątpliwie taka wysoka temperatura nie ułatwia gry obu zespołom.

19' Dobra akcja naszej drużyny, ale bramkarz Omulwi Marcin Gwiazda okazał się szybszy, rzucił się we własnym polu karnym i złapał piłkę przed nadbiegającym Dawidem Chomejem.

21' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 18 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

22' To była dobra okazja na wyrównanie dla nas!!! Po strzale z tego rzutu wolnego Marcelego Kowalskiego piłka otarła się o głowę stojącego w trzyosobowym murze gracza Omulwi i przeleciała w niedużej odległości nad bramką gospodarzy!!!

22' Jest!!! MKS zdobywa wyrównującą bramkę!!! Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Piotra Buczka będący na drugim metrze zawodnik Omulwi Kacper Kołakowski chcąc wybić piłkę głową skierował ją do własnej bramki, a więc zdobywa bramkę samobójczą. Brawo panowie!!!

23' I mamy remis 1:1. Gospodarze zaczynają grę ze środka boiska.

23' Dominik Żytkiewicz zagrał teraz piłkę ręką na 19 metrze i sędzia słusznie podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

24' Z tego rzutu wolnego kapitan gospodarzy Mateusz Abramczyk strzela obok naszej bramki.

26' Ależ to była okazja dla nas na objęcie prowadzenia!!! Po strzale z pola karnego Dawida Chomeja piłka odbiła się od poprzeczki, następnie odbiła się na linii bramkowej i nie wpadła do siatki!!! Ależ szkoda

27' Kolejna bardzo dobra okazja dla nas na objęcie prowadzenia!!! Bardzo ładnie przymierzył z rzutu rożnego z prawej strony boiska Piotr Buczek, ale bramkarz gospodarzy jakimś cudem zdołał wybić to uderzenie poza boisko!!! Będzie kolejny rzut rożny dla nas, tym razem z lewej strony boiska.

28' Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Piotra Buczka piłka otarła się od rywala i wyleciała poza boisko. Będzie kolejny rzut rożny dla nas z lewej strony boiska.

28' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Piotra Buczka wybija głową z własnego pola karnego będący na czwartym metrze gracz Omulwi.

29' Jeden z graczy Omulwi przelobował naszego bramkarza strzałem z 18 metrów, na nasze szczęście ta bramka nie została uznana z powodu spalonego. Zatem na tablicy wyników nadal jest 1:1.

30' Sędzia zarządził teraz krótką przerwę dla graczy obu drużyn na uzupełnienie płynów.

31' Wracamy do gry.

32' Dobra okazja dla Omulwi, bardzo dobra interwencja naszego bramkarza, który po strzale zza pola karnego zawodnika gospodarzy rzucił się i odbił piłkę!!!

33' Krystian Falkowski był teraz faulowany na naszej połowie i zaczniemy grę od rzutu wolnego.

33' Kolejna dobra okazja dla Omulwi, strzał z lewej strony pola karnego gracza gospodarzy wybija poza boisko nasz bramkarz!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla naszych rywali z lewej strony boiska.

34' Gospodarze źle rozegrali ten rzut rożny i po nim wychodzimy z szybką kontrą, na koniec strzał z prawej strony pola karnego Krystiana Falkowskiego został zablokowany.

35' Niepotrzebny faul Dominika Żytkiewicza na 18 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

36' Bardzo niecelne uderzenie z tego rzutu wolnego kapitana Omulwi Mateusza Abramczyka, bez żadnego zagrożenia dla naszej bramki.

37' Marcin Rudnicki bardzo dobrze teraz wyrzucił piłkę z autu w pole karne do Marcelego Kowalskiego, który ją przyjął, ale następnie został zablokowany przez gracza Omulwi i gospodarze wznowią grę od autu bramkowego.

38' Mamy chwilę w przerwy w grze, ponieważ leży blisko pola karnego gospodarzy Dawid Chomej.

39' Na szczęście już wszystko w porządku z Dawidem i możemy grać dalej.

39' Strzał głową z lewej strony pola karnego gracza Omulwi przelatuje obok naszej bramki.

40' Dawid Chomej został teraz sfaulowany w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

41' I niestety gospodarze ponownie wychodzą na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z prawej strony boiska zawodnika Omulwi jego kolega z zespołu Kacper Olender strzałem głową z pola karnego pokonuje naszego bramkarza. Zatem znów musimy odrabiać straty.

42' Przegrywamy 1:2. Zaczynamy grę ze środka boiska.

44' Po wyrzucie z autu Marcina Rudnickiego Marceli Kowalski wywalczył dla nas rzut rożny z prawej strony boiska.

44' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego Piotra Buczka wybija głową z piątego metra naciskany przez Krystiana Falkowskiego zawodnik gospodarzy.

45' Marceli Kowalski został teraz dość ostro potraktowany przez rywala z lewej strony boiska przy linii bocznej na 21 metrze. Będzie rzut wolny dla nas, obyło się jednak bez żółtej kartki dla gracza Omulwi za ten faul na Marcelim.

45' Dośrodkowanie z tego rzutu wolnego wybija głową będący na linii pola bramkowego gracz Omulwi. Następnie na prawej stronie pola karnego przyjął piłkę Marceli Kowalski i po chwili jego dośrodkowanie wybija głową zawodnik gospodarzy Łukasz Gut, po chwili łapie piłkę bramkarz Omulwi, ale sędzia uznał, że za nim bramkarz gospodarzy złapał tę piłkę opuściła już ona boisko i przyznał nam rzut rożny z prawej strony boiska.

45+1' Okazja dla nas!!! Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego Piotra Buczka Krystian Falkowski atakowany przez rywala strzela głową z sześciu metrów dość wysoko nad bramką gospodarzy.

45+1' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w pierwszej połowie meczu. Po dość dobrej w naszym wykonaniu niestety przegrywamy z miejscową Omulwią Wielbark 1:2. Ogólnie mecz jest wyrównany, piłkarsko wcale nie odstajemy od gospodarzy, ale jesteśmy na razie mniej skuteczni od nich i dlatego póki co przegrywamy. Wkrótce druga połowa, panowie walczymy w niej ze wszystkich sił o odwrócenie losów tego meczu na swą korzyść!!!

Statystyki meczu po pierwszej połowie:

OMULEW WIELBARK                       MKS JEZIORANY

BRAMKI                                  2                                                           1

STRZAŁY                                9                                                           7

STRZAŁY CELNE                   4                                                           1

STRZAŁY NIECELNE             5                                                           6

RZUTY ROŻNE                       4                                                           7

ZMIANY                                   0                                                           0

FAULE                                     8                                                           5

ŻÓŁTE KARTKI                       0                                                           0

CZERWONE KARTKI              0                                                           0

Druga połowa meczu

46' Od środka boiska grę rozpoczęli piłkarze MKS-u Jeziorany.

46' Faul Patryka Markiewicza na 30 metrze i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

47' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego zawodnika Omulwi strzał głową z pola karnego jego kolegi z zespołu pewnie łapie nasz bramkarz.

48' Patryk Markiewicz był teraz faulowany tuż przed linią końcową boiska na naszej połowie i zaczniemy grę od rzutu wolnego.

51' Marcin Rudnicki strzela z 18 metrów prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

52' I niestety tracimy trzecią bramkę. Najpierw strzał z pola karnego zawodnika Omulwi broni nasz bramkarz, po chwili gospodarze przejęli piłkę i na koniec Krzysiu Kopecki chcąc zażegnać niebezpieczeństwo skierował piłkę do własnej bramki, a więc zdobył bramkę samobójczą...

53' Przegrywamy już 1:3. Zaczynamy grę ze środka boiska.

54' Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Ukarany nią został Krzysiu Kopecki, który podciął w środkowej strefie boiska uciekającego zawodnika Omulwi. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

55' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w zespole Omulwi: schodzi z boiska Andrzej Jabłonowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kacper Brodzik.

56' Mamy pierwszą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Krzysiu Kopecki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kamil Kępka.

57' Strzał z 18 metrów gracza gospodarzy pewnie łapie nasz bramkarz.

57' Patryk Markiewicz świetnie odebrał teraz piłkę we własnym polu karnym zawodnikowi gospodarzy.

58' Patryk Markiewicz sfaulował teraz z prawej strony boiska blisko linii bocznej na 19 metrze gracza Omulwi Kacpra Kołakowskiego i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

58' Po dośrodkowaniu z tego rzutu wolnego gracza Omulwi Mateusza Lecha z lekkimi problemami wybijamy piłkę z własnego pola karnego.

60' Marceli Kowalski ucierpiał w jednym ze starć i leży przy linii bocznej boiska na połowie rywali.

61' Na szczęście Marcelemu nic poważnego się nie stało i będzie mógł kontynuować grę.

63' Krystian Falkowski był teraz nieprzepisowo powstrzymywany przez rywala w środku boiska i będzie rzut wolny dla nas.

65' Mamy teraz podwójną zmianę w naszym zespole: schodzi z boiska Patryk Markiewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Iwański. Schodzi z boiska również nasz bramkarz Kacper Żółkiewicz, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi nasz rezerwowy bramkarz Seweryn Żurawski.

67' Marceli Kowalski był teraz faulowany na naszej połowie boiska i będzie rzut wolny dla nas.

69' Będący na trzecim metrze Marceli Kowalski bardzo dobrze teraz wybija głową dośrodkowanie gracza Omulwi z rzutu rożnego z prawej strony boiska.

70' Czwarta zmiana dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Krystian Falkowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Alan Złakowski. I mamy też drugą zmianę dzisiaj w zespole gospodarzy: schodzi z boiska Paweł Janowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Dawid Szlaga.

70' Marceli Kowalski sfaulował teraz przeciwnika w środku boiska i będzie rzut wolny dla gospodarzy.

72' Jeden z graczy Omulwi strzela teraz po ziemi z 19 metrów obok słupka naszej bramki.

73' Dawid Chomej został teraz sfaulowany na 18 metrze i będzie rzut wolny dla nas.

73' Z tego rzutu wolnego jeden z naszych graczy wystawił piłkę dla Marcina Rudnickiego, ten ją przyjął i oddał dobry strzał, ale po tym jego uderzeniu piłka otarła się o rywala i przeleciała w niedużej odległości nad bramką gospodarzy!!! Będzie jeszcze rzut rożny dla nas z prawej strony boiska.

74' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego naszego trenera Kamila Kępki wybija tzw. ,,szczupakiem'' z własnego pola bramkowego zawodnik gospodarzy.

74' Sędzia zarządził teraz krótką przerwę dla graczy obu drużyn na uzupełnienie płynów.

76' Wracamy do gry.

77' To była świetna okazja dla nas na strzelenie kontaktowej bramki!!! Po podaniu Marcelego Kowalskiego strzela z dość bliskiej odległości z pola karnego Dominik Żytkiewicz, ale łapie to uderzenie bramkarz Omulwi!!!

78' Gracz Omulwi Lech sfaulował teraz Adama Błaszczyka w środku boiska przy wyskoku do piłki. Będzie rzut wolny dla nas, a zawodnik gospodarzy za to przewinienie na naszym zawodniku ogląda żółtą kartkę.

80' Nasz bramkarz złapał teraz wrzutkę gracza gospodarzy.

82' Mamy piątą zmianę dzisiaj w naszym zespole: schodzi z boiska Marcin Rudnicki, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Oliwier Nawrocki.

84' Faul w ataku Dawida Iwańskiego i gospodarze wznowią grę od rzutu wolnego.

85' Niezbyt mocne uderzenie zza pola karnego zawodnika Omulwi pewnie łapie nasz bramkarz.

86' Dobra okazja dla gospodarzy na strzelenie czwartej bramki!!! Strzela z lewej strony pola karnego zawodnik Omulwii, ale nasz bramkarz Seweryn Żurawski świetnie rzucił się i wybił to uderzenie!!! Następnie piłka odbiła się jeszcze od Marcina Rudnickiego, wyleciała poza boisko i będzie rzut rożny dla gospodarzy z lewej strony boiska.

87' Dośrodkowanie z tego rzutu rożnego zawodnika Omulwi wybija z własnego pola karnego Marceli Kowalski.

88' Strzał z dystansu z 26 metrów zawodnika gospodarzy łapie nasz bramkarz.

89' Adam Błaszczyk był teraz faulowany w okolicach środka boiska i będzie rzut wolny dla nas. I mamy trzecią zmianę dzisiaj w zespole Omulwi: schodzi z boiska Łukasz Gut, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Kamil Krasecki.

90' Strzał z 20 metrów Marcelego Kowalskiego został teraz zablokowany przez gracza gospodarzy.

90+2' Bardzo groźna akcja gospodarzy, świetnie zachował się teraz Seweryn Żurawski, który wybiegł poza pole karne i na 16 metrze wybił piłkę nogą przed nadbiegającym graczem Omulwi!!!

90+4' Mamy czwartą zmianę dzisiaj w zespole gospodarzy: schodzi z boiska Kacper Kołakowski, natomiast w jego miejsce na boisko wchodzi Maksymilian Ambroziak.

90+5' Sędzia gwiżdże po raz ostatni w dzisiejszym meczu. W swoim drugim meczu obecnego sezonu 2024/25 MKS Jeziorany niestety przegrywa na wyjeździe 1:3 z Omulwią Wielbark.

Pełne statystyki tego meczu:

STRZAŁY                               17                                                         13

STRZAŁY CELNE                  10                                                          3

STRZAŁY NIECELNE             7                                                          10

FAULE                                    15                                                         10

Kibicom, którzy przybyli wczoraj na Stadion Leśny do Wielbarka dziękujemy za wspólne i kulturalne kibicowanie przez cały mecz!!! Gratulujemy rywalom zwycięstwaa wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany serdecznie zapraszamy na kolejny mecz ligowy już w najbliższą sobotę 31 sierpnia 2024 na godz. 17:00 na stadion w Jezioranach, gdzie MKS Jeziorany zmierzy się z GKS Colet Kozłowo!!!