2024-08-29 12:32  -  MKS Jeziorany

Pokonać w sobotę u siebie lidera!!!

POKONAĆ W SOBOTĘ U SIEBIE OBECNEGO LIDERA NASZEJ GRUPY I ODNIEŚĆ PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W TYM SEZONIE!!!

MKS Jeziorany, po ostatniej porażce 1:3 na wyjeździe z Omulwią Wielbark już pojutrze w sobotę 31 sierpnia 2024 o godz. 17:00 zagra w ramach trzeciej kolejki grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2024/25 mecz na stadionie w Jezioranach z GKS Colet Kozłowo. Będzie to pierwszy nasz mecz w historii z drużyną GKS Colet Kozłowo (do tej pory nasz MKS nigdy nie grał z tym rywalem).

W poprzednim sezonie 2023/24 GKS Colet Kozłowo grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajął wysokie czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów (trzynaście zwycięstw, pięć remisów i osiem porażek, w tych 26. spotkaniach Colet strzelił 62 bramki i stracił 53 bramki, co daje różnicę bramek +9).

Na własnym boisku w sezonie 2023/24 Colet zdobył 20 punktów (sześć zwycięstw, dwa remisy i pięć porażek, w tych trzynastu spotkaniach u siebie Colet strzelił 23 bramki i stracił 27 bramek, co daje różnicę bramek -4), natomiast na wyjazdach w sezonie 2023/24 Colet zdobył 24 punkty (siedem zwycięstw, trzy remisy i trzy porażki, w tych trzynastu spotkaniach na boiskach rywali Colet strzelił 39 bramek i stracił 26 bramek, co daje różnicę bramek +13).

Najwyższe zwycięstwo w sezonie 2023/24 Colet odniósł w sobotę 27 kwietnia 2024- tego dnia wygrał na wyjeździe 5:1 z GKS Grunwald Gierzwałd, natomiast najwyższą porażkę w sezonie 2023/24 Colet poniósł w sobotę 6 kwietnia 2024- tego dnia przegrał na własnym boisku 0:5 z Omulwią Wielbark.

Gminny Klub Sportowy Colet Kozłowo został założony w 2004 roku (do końca 2022 roku ten klub występował pod nazwą GKS Kozłowo, a od roku 2023 do dziś występuje pod nazwą GKS Colet Kozłowo) i teraz Colet gra szósty sezon z rzędu w A-klasie. Najlepszym strzelcem Coletu w poprzednim sezonie 2023/24 został Łukasz Mańka, który strzelił 16 bramek.

Colet w swej 20-letniej historii jeden jedyny raz grał w lidze okręgowej i miało to miejsce w sezonie 2018/19- wtedy to grając w grupie 2 ligi okręgowej warmińsko-mazurskiej zajął trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów (osiem zwycięstw, pięć remisów i siedemnaście porażek, w tych 30. spotkaniach Colet łącznie strzelił 57 bramek i stracił 88 bramek, co daje różnicę bramek -31) i w wyniku zajęcia tego trzynastego miejsca był zmuszony grać baraże o utrzymanie się w okręgówce.

W pierwszym meczu barażowym o udział w lidze okręgowej w sezonie 2019/20 w środę 3 lipca 2019 Colet wygrał na własnym boisku 4:2 z Błękitnymi Pasym, natomiast w rewanżowym meczu barażowym o udział w lidze okręgowej w sezonie 2019/20 w sobotę 6 lipca 2019 Colet przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Pasym 0:3, tak więc Colet przegrał ten dwumecz barażowy z Błękitnymi Pasym 4:5 i w wyniku tego spadł do A-klasy, w której gra do dziś. Od sezonu 2005/06 do sezonu 2011/12 Colet grał w B-klasie, natomiast od sezonu 2012/13 do sezonu 2017/18 Colet grał w A-klasie.

Jeżeli chodzi o rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski obecnego sezonu 2024/25, to Colet tak jak nasz MKS odpadł z WPP już w pierwszej rundzie, przegrywając 1:6 ze Startem Nidzica na własnym boisku w niedzielę 4 sierpnia 2024.

Obecnie w tym sezonie 2024/25 Colet zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z kompletem sześciu punktów. W pierwszej kolejce obecnego sezonu 2024/25 w sobotę 17 września 2024 Colet wygrał na wyjeździe 2:0 z KS Warmią Wrzesina, a w ostatniej, drugiej kolejce tego sezonu w minioną niedzielę 25 września 2023 Colet wygrał na własnym boisku 4:0 z KS Łęgajny (bramki w tym meczu dla Coletu zdobywali dwie Radosław Bogusz kolejno w 62 minucie z gry i w 75 minucie bezpośrednio z rzutu rożnego oraz po jednej Łukasz Mańka z rzutu karnego w 84 minucie i Adrian Cichowski z prawie połowy boiska w 92 minucie).

Pomimo tego, że Colet wygrał ten mecz wysoko, to do 62 minuty, czyli do strzelenia pierwszej bramki KS Łęgajny wcale nie odstawał, do tego momentu mecz był bardzo wyrównany, zarówno Colet, jak i KS Łęgajny miał swoje sytuacje, żeby wyjść na prowadzenie, jednak po tym, jak Colet objął prowadzenie 1:0 to całkowicie zdominował zespół gości, stworzył dużo sytuacji strzeleckich i strzelił jeszcze trzy bramki, natomiast KS Łęgajny po stracie bramki w 62 minucie miał tylko jedną dobrą okazję na zdobycie bramki i to dopiero w 93 minucie przy stanie 4:0 dla gospodarzy, ogólnie Colet zagrał świetne ostatnie pół godziny meczu przeciwko KS Łęgajny. W całym tym meczu Colet oddał 25 strzałów, z czego dwanaście było celnych i cztery rzuty rożne, natomiast KS Łęgajny w całym tym spotkaniu oddał 12 strzałów, z czego trzy były celne i miał dwa rzuty rożne.

W ogóle Colet ma w tej chwili passę czterech ligowych zwycięstw z rzędu (oprócz dwóch zwycięstw w tym sezonie 2024/25 Colet wygrał dwa swoje ostatnie mecze ligowe w sezonie 2023/24 kolejno w sobotę 8 czerwca 2024 wygrał na wyjeździe 2:0 z Wałpuszą 07 Jesionowiec i w piątek 14 czerwca 2024 wygrał na własnym boisku 3:1 z GLKS Jonkowo). Natomiast nasz MKS Jeziorany obecnie zajmuje przedostatnie, 13. miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

Ze statystycznego punktu widzenia zdecydowanym faworytem sobotniego meczu jest Colet, który nie tylko w tej chwili jest liderem naszej grupy z kompletem sześciu punktów, ale też póki co w tym sezonie nie stracił żadnej bramki i niewątpliwie czeka nas bardzo trudny mecz, w tę sobotę Colet z pewnością zrobi wszystko, żeby pójść za ciosem i wywieźć z Jezioran kolejne trzy punkty. My wszyscy wierzymy, że w tę sobotę nasz MKS da z siebie wszystko, zagra bardzo dobre spotkanie, pokona obecnego lidera naszej grupy i tym samym odniesie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!!!

W tę sobotę będzie 31 sierpnia, a tak się składa, że pięć lat temu, w sobotę 31 sierpnia 2019 w 3 kolejce grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej sezonu 2019/20 MKS Jeziorany pod wodzą Andrzeja Kowalczyka wygrał na stadionie w Jezioranach 3:1 z Leśnikiem Nowe Ramuki (bramki w tym meczu dla MKS zdobywali Krystian Falkowski w 17 minucie, Adam Błaszczyk w 20 minucie i Marceli Kowalski w 91 minucie, natomiast jedyną bramkę w tym meczu dla Naki strzelił w 43 minucie z rzutu karnego Patryk Kopciński). Naki kończyło ten mecz w dziesiątkę, ponieważ w 45 minucie przy stanie 2:1 dla MKS-u bezpośrednią czerwoną kartkę za brutalny faul na naszym bramkarzu Mateuszu Dobrzyńskim otrzymał Konrad Makowiecki. Powtórka tego wyniku sprzed pięciu lat czyli 3:1 dla MKS-u Jeziorany oczywiście mile widziana w tę sobotę!!!

Sobotni mecz MKS-u Jeziorany z GKS Colet Kozłowo będzie sędziował pan Michał Kochanowski z Płoskinii, natomiast jego asystentami będą pani Monika Piekarska-Aptowicz z Olsztyna i Kamil Żmijewski z Elbląga. Życzymy powodzenia naszym piłkarzom- oby ta sobota była dla nas udana!!!

A w najbliższą sobotę 31 sierpnia 2024 o godz. 13:00, czyli jeszcze przed rozpoczęciem meczu MKS-u Jeziorany z GKS Colet Kozłowo na naszym jeziorańskim stadionie odbędzie się mecz 4. kolejki forBET czwartej ligi warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2024/25- DKS Dobre Miasto zagra w roli gospodarza z Jeziorakiem Iława. Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na oba sobotnie mecze na nasz jeziorański stadion!!!

Wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy pojutrze w sobotę 31 sierpnia 2024 na godz. 17:00 na stadion w Jezioranach!!! Wierzymy, że to będzie przepiękna sobota zakończona wygraną naszej drużyny!!!