2024-09-05 10:27  -  MKS Jeziorany

W sobotę do Klewek po pierwsze zwycięstwo!!!

W SOBOTĘ DO KLEWEK PO PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W TYM SEZONIE!!!

MKS Jeziorany, po ostatnim remisie 3:3 na stadionie w Jezioranach z GKS Colet Kozłowo już pojutrze w sobotę 7 września 2024 o godz. 16:30 zagra w ramach czwartej kolejki grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej obecnego sezonu 2024/25 mecz na wyjeździe w Klewkach z Błękitnymi Stary Olsztyn. Najbliższa trasa z Jezioran do Klewek wynosi 35 km. Wymiary boiska w Klewkach wynoszą 100 x 64 m (te boisko w Klewkach położone jest przy ulicy 13D).

W poprzednim sezonie 2023/24 Błękitni Stary Olsztyn grając w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej zajęli trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów (szesnaście zwycięstw, żadnego remisu i dziesięć porażek, w tych 26. spotkaniach sezonu 2023/24 Błękitni Stary Olsztyn strzelili 61 bramek i stracili 52 bramki, co daje różnicę bramek +9).

Na własnym boisku w sezonie 2023/24 Błękitni Stary Olsztyn zdobyli 27 punktów (dziewięć zwycięstw, żadnego remisu i cztery porażki, w tych trzynastu spotkaniach u siebie Błękitni Stary Olsztyn strzelili 27 bramek i stracili 22 bramki, co daje różnicę bramek +5), natomiast na wyjazdach w sezonie 2023/24 Błękitni Stary Olsztyn zdobyli 21 punktów (siedem zwycięstwo, żadnego remisu i sześć porażek, w tych trzynastu spotkaniach na boiskach rywali Błękitni Stary Olsztyn strzelili 34 bramki i stracili 30 bramek, co daje różnicę bramek +4)

Najwyższe zwycięstwa w sezonie 2023/24 Błękitni Stary Olsztyn odnieśli w sobotę 11 maja 2024- tego dnia wygrali na własnym boisku 5:1 z LKS Różnowo i w sobotę 1 czerwca 2024- tego dnia wygrali na wyjeździe 4:0 z GKS Colet Kozłowo, natomiast najwyższą porażkę w sezonie 2023/24 Błękitni Stary Olsztyn ponieśli w niedzielę 15 października 2023- tego dnia przegrali na wyjeździe 1:6 z Orłem Janowiec Kościelny.

Klub Piłkarski Błękitni Stary Olsztyn został założony w 1971 roku. W sezonach 2016/17, 2017/18 i 2018/19 Błękitni Stary Olsztyn grali połączeni z Koroną Klewki i w tych trzech sezonach ten klub nazywał się Błękitni Korona Stary Olsztyn Klewki, a od sezonu 2019/20 do dziś grają samodzielnie jako Błękitni Stary Olsztyn (natomiast do sezonu 2015/16 były dwa osobne kluby Błękitni Stary Olsztyn i Korona Klewki).

Po raz ostatni z Błękitnymi Stary Olsztyn nasz MKS grał w sezonie 2015/16 też w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej. W pierwszym meczu sezonu 2015/16 w sobotę 29 sierpnia 2015 MKS Jeziorany wygrał na wyjeździe z Błękitnymi Stary Olsztyn aż 7:2 (bramki w tym meczu dla Błękitnych zdobywali Piotr Kamiński w 27 minucie i Artur Mosakowski w 36 minucie, natomiast bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Alan Wujtewicz kolejno w 45 i w 60 minucie oraz po jednej Krystian Falkowski w 21 minucie, Krzysztof Kopecki w 23 minucie, Łukasz Uziębło w 53 minucie, Adam Błaszczyk w 75 minucie i Damian Willenberg w 88 minucie), natomiast w meczu rewanżowym sezonu 2015/16 w sobotę 16 kwietnia 2016 MKS wygrał na stadionie w Jezioranach z Błękitnymi Stary Olsztyn (bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Paweł Radziwon w 6 i w 62 minucie oraz jedną Alan Wujtewicz w 68 minucie).

Jeżeli chodzi o rozgrywki wojewódzkiego Pucharu Polski, to w pierwszej rundzie WPP obecnego sezonu 2024/25 w niedzielę 4 sierpnia 2024 Błękitni Stary Olsztyn wygrali na wyjeździe w Szczytnie na stadionie przy ulicy Śląskiej 10 3:2 z Drużyną Wielkich Serc, natomiast w drugiej rundzie WPP obecnego sezonu 2024/25 we wtorek 27 sierpnia 2024 Błękitni Stary Olsztyn przegrali na własnym boisku w Klewkach 1:2 ze Stomilem II Olsztyn i tym samym odpadli z WPP.

Obecnie w tym sezonie 2024/25 Błękitni Stary Olsztyn zajmują piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów (jedno zwycięstwo, żadnego remisu i dwie porażki, w tych trzech dotychczasowych spotkaniach tego sezonu strzelili 11 bramek i stracili 8 bramek, co daje różnicę bramek +3) i co więcej Błękitni póki co w tym sezonie są zespołem z największą liczbą strzelonych bramek w całej naszej grupie (póki co w tym sezonie żaden inny zespół z naszej grupy nie strzelił tylu bramek co Błękitni), natomiast nasz MKS Jeziorany obecnie zajmuje dwunaste miejsce w tabeli z jednym zdobytym punktem (żadnego zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki, w tych trzech dotychczasowych spotkaniach tego sezonu strzeliliśmy 5 bramek i straciliśmy 9 bramek, co daje różnicę bramek -4).

Kolejno w tym sezonie Błękitni Stary Olsztyn w sobotę 17 sierpnia 2024 wygrali na wyjeździe 6:1 z LKS Różnowo, w sobotę 24 sierpnia 2024 przegrali na własnym boisku 2:6 z KS Warmią Wrzesina i w ostatniej kolejce w sobotę 31 sierpnia 2024 wygrali na wyjeździe 3:1 z KS Łęgajny.

Ze statystycznego punktu widzenia faworytem tego meczu są Błękitni Stary Olsztyn, nasz zespół z pewnością czeka bardzo trudny mecz, gospodarze sobotniego pojedynku z pewnością zrobią wszystko, żeby pójść za ciosem i odnieść kolejne zwycięstwo. My wszyscy wierzymy, że w tę sobotę MKS w Klewkach da z siebie wszystko, zagra bardzo dobre spotkanie, wygra sobotni mecz i tym samym odniesie swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!!! Jedno jest pewne- jeżeli w tę sobotę w Klewkach zagramy tak, jak w ostatnim zremisowanym u siebie meczu 3:3 z GKS Colet Kozłowo, to mamy dużą szansę, żeby wygrać ten sobotni mecz!!!

MKS do tej pory w meczach o stawkę w XXI wieku z Błękitnymi Stary Olsztyn mierzył się cztery razy (oprócz wspomnianych meczów z sezonu 2015/16 graliśmy z Błękitnymi Stary Olsztyn w sezonie 2002/03 także w grupie 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej). W pierwszym meczu sezonu 2002/03 w niedzielę 6 października 2002 MKS Jeziorany przegrał na wyjeździe z Błękitnymi Stary Olsztyn 1:2. Natomiast w rewanżu w sezonie 2002/03 w niedzielę 25 maja 2003 MKS wygrał na stadionie w Jezioranach z Błękitnymi Stary Olsztyn 2:1.

Scenariuszę na tę kolejkę wyglądają następująco- w przypadku zwycięstwa w tę sobotę możemy awansować nawet na ósme miejsce w tabeli (stanie się tak, gdy w tej kolejce KKS Warmia Olsztyn wygra na własnym boisku z LKS Różnowo, gdy mecz Orzyc Janowo-GKS Gietrzwałd/ Unieszewo zakończy się remisem i gdy Fortuna Gągławki nie wygra na własnym boisku z Omulwią Wielbark). Natomiast w przypadku remisu lub porażki w tę sobotę w Klewkach możemy spaść na przedostatnie, trzynaste miejsce w tabeli (stanie się tak, gdy w tej kolejce w meczu GKS Szczytno-KS Łęgajny nie padnie remis). To są jednak tylko rozważania, jeszcze bardzo dużo meczów zostało do rozegrania, wszystko mamy w swoich rękach, najważniejsze to w tę sobotę zagrać bardzo dobre spotkanie i wrócić do Jezioran z bardzo ważnymi trzema punktami!!!

W tę sobotę będzie 7 września 2024, a tak się składa, że pięć lat temu, w sobotę 7 września 2019 w czwartej kolejce grupy 3 A-klasy warmińsko-mazurskiej sezonu 2019/20 MKS Jeziorany pod wodzą Andrzeja Kowalczyka wygrał na wyjeździe aż 6:0 z KS 2010 Wrzesina!!! (bramki w tym meczu dla MKS zdobywali dwie Czarek Korbus kolejno w 4 i w 13 minucie, dwie Wojtek Majacki w 77 i w 85 minucie oraz po jednej Marceli Kowalski w 38 minucie i Krzysztof Kopecki w 87 minucie). Powtórka tego wyniku sprzed pięciu lat we Wrzesinie czyli 6:0 dla nas oczywiście mile widziana w tę sobotę w Klewkach!!!

Sobotni mecz MKS-u Jeziorany w Klewkach będzie sędziował pan Jakub Andruszkiewicz z Giżycka, natomiast jego asystentami będą panowie Dariusz Jabłoński z Reszla i Joanna Gamdzyk z Olsztyna. Poniżej przedstawiamy historię bezpośrednich spotkań między MKS Jeziorany a Błękitnymi Stary Olsztyn w XXI wieku:

PEŁNA STATYSTYKA BEZPOŚREDNICH SPOTKAŃ- 3 ZWYCIĘSTWA
MKS-U JEZIORANY, 0 REMISÓW, 1 PORAŻKA MKS-U JEZIORANY, BILANS BRAMEK (STRZELONE I STRACONE) 14:5, RÓŻNICA BRAMEK +9

Wszystkich sympatyków MKS-u Jeziorany zapraszamy pojutrze w sobotę 7 września 2024 na godz. 16:30 na boisko do Klewek przy ulicy 13D!!! Wierzymy, że to będzie przepiękna sobota zakończona wygraną naszej drużyny!!!